התפוצץ המשא ומתן בין האוצר לאחיות

שביתת האחיות נכנסה ליומה ה-16, ואף דווח באחרונה על התקדמות במגעים. לפי האחיות, "האוצר ממשיך להתייחס אלינו כעבדים"

דן אבן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים12
דן אבן

לאחר שאמש דווח על התקדמות במשא ומתן בין האוצר לאחיות, הסתדרות האחים והאחיות הודיעה היום (שלישי) כי המשא ומתן עם האוצר התפוצץ.  נכנסה הבוקר (שלישי) ליומה ה-16.

יו"ר הארגון אילנה כהן: "האוצר ממשיך להתייחס לאחיות כעבדים ולא כעובדים שעליהם מוטלת כל יום אחריות לחיי אדם. המחסור החריף באחיות מחייב הסכם שייתן מענה מיידי למשבר. כל עוד האוצר לא ישנה את גישתו, המאבק יימשך".

אמש הודיע האוצר על מול האחיות, העיקרי לפי האוצר הוא באורך תקופת ההסכם, כשהאוצר דורש לפרוס את תוספת השכר המוצעת לחמש שנים, ואילו האחיות דורשות הסכם לארבע שנים בלבד.

הפגנות אחיות בירושליםצילום: אמיל סלמן

בהמשך התברר כי האוצר אמנם הציע תוספת לשכר האחיות בהיקף של 12%, אולם דורש כי התוספת תינתן באופן דיפרנציאלי, כשאחיות צעירות יקבלו תוספת גדולה יותר מאחיות וותיקות, וכן דורש את הגדלת היקף העבודה של האחיות בתמורה לתוספת משמעותית. זאת בעוד האחיות דורשות העלאה רוחבית בשכר הבסיס של כלל האחיות ברפואה הציבורית המשתתפות במאבק.

מהאוצר נמסר כי "אנו קוראים להסתדרות האחיות לשוב לשולחן הדיונים, מכיוון שאנו נמצאים במרחק של פסע מחתימה על הסכם".

בשלב זה לא ברור האם ישובו האחיות למשא ומתן או האם יבקש האוצר בהמשך היום מנשיאת בית הדין הארצי לעבודה נילי ארד לדון בערעור שהגישה פרקליטות המדינה בשבוע שעבר על החלטת בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב מהשבוע שעבר . בהסתדרות האחיות דרשו בתחילת המאבק העלאה רוחבית גורפת לשכר הבסיס של כלל האחיות בהיקף של 15% עד 20%.

במערכת הבריאות נמשכת הבוקר שביתת האחיות בבתי החולים, מרפאות קופת חולים כללית, טיפות החלב, לשכות הבריאות ובתי הספר. עד כה נדחו כבר קרוב ל-7,000 ניתוחים ועוד אלפי טיפולים אבחנתיים בבתי החולים כתוצאה מהשביתה, ובטיפות החלב בוטלו מעל ל-90% מהבדיקות והחיסונים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ