הורי הילד שנשלח למנזר דוחים את הביקורת: "הוא בריא ולא נשאר לבד"

בן ה-12 חולה הסרטן חי זה שנה כנזיר בודהיסטי בצפון המדינה. הרשויות בישראל בוחנות דרכים סוציאליות ומשפטיות להתערב בעניינו למרות עמדת הוריו

טלילה נשר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים47
טלילה נשר

יום לאחר שפורסם סיפורו של ילד בן 12 שחלה בסרטן ונשלח על ידי הוריו למנזר בודהיסטי במטרה להבריאו, התערב משרד הרווחה בפרשה ושלח עובדת סוציאלית לבית המשפחה. המשרד החל לבחון דרכים אפשריות להתערב בפרשה, ופנה למשרד החוץ כדי שנציג מטעמו יבדוק את מצבו של הילד.

בחדשות ערוץ 2 דווח אתמול (שלישי) כי הילד שוהה זה כשנה במנזר צ'אנג מאי שבצפון תאילנד, לפי החלטת הוריו. תיירים ישראלים שביקרו במקום נתקלו בו, כשהוא לבוש בבגדי  נזיר בודהיסטי, והוא פנה אליהם בעברית וגולל את סיפורו. 

בראיון הערב בערוץ 2 התייחס אביו של הילד לטענות הילד שהוא רוצה לחזור לישראל. "גם ילד שנמצא במחלקה אונקולוגית יודע שהוא רוצה הביתה, אבל יודע שהוא מקבל טיפול טוב ומסור", אמר, "צריך להפריד בין רצון לצורך". 

האב הוסיף כי במשך השנה האחרונה שבה שוהה הילד בתאילנד אמו היתה עמו חצי שנה והוא שלושה חודשים. "בזמן הנותר היה שם קרוב משפחה", הדגיש, "הוא תמיד היה 24 שעות ביממה עם מישהו". לדבריו, כעת בנו בריא נפשית ופיזית ומצבו טוב. באשר לטענה כי הילד כבר החלים בארץ, ומשתקם טוב יותר בסביבתו הטבעית עם חבריו אמר כי "יש לו שם חברים. זו לא הסביבה הטבעית שלו, אבל הוא מוקף בהרבה תמיכה ואהבה". הוא הבהיר כי הוא ואמו של הילד "שלמים לגמרי" עם החלטתם.

הילד החולה בתאילנדצילום: טלוויזיה: ערוץ 2

אמו של הילד אמרה כי "כל מי שלא חי במחלקה האונקולוגית ארבע שנים, לא ראה את הילדים שלא יוצאים משם, לא ראה את הילדים שמתעוותים מרוב טיפולים, ולא ראה את כל הסבל הזה, שלא יבוא וישפוט למה כשהבן שלך בריא את רגועה ואת לא מוכנה לקחת את הסיכון שהוא יחיה בארץ ישראל הנפלאה ויחזור למחלקה". לדבריה, "הילד שלי שנה בריא, לומד, הילד שלי גדל, הילד שלי יהיה אדם נהדר, והוא יהיה בחיים".

נמסר כי קבוצת התיירים הישראלים שפגשו את הילד בתאילנד שלחו לקונסוליה בבנגקוק הודעת דואר אלקטרוני עם פרטי הסיפור. המידע הועבר לראש המחלקה לישראלים בחו"ל במטה משרד החוץ בירושלים אילנה רביד. האחרונה יצרה קשר עם אמו של הילד כדי לבדוק אם המידע אמיתי, ולאחר מכן שוחחה עם העובדת הסוציאלית ביישוב שבו גרה המשפחה. במקביל הועבר המידע ממשרד החוץ למחלקה המשפטית של משרד הרווחה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ