תינוק בן שנה מת ממחלה זיהומית קשה בבית החולים יוספטל

התינוק, ששהה באילת עם בני משפחתו, סבל במשך כמה ימים מפצעים בפיו ומפריחה, ובהמשך הדרדר מצבו. טרם התברר מאיזו מחלה סבל

דן אבן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דן אבן

תינוק בן שנה מנתניה, ששהה עם משפחתו בחופשה באילת בשבוע שעבר, מת בסוף השבוע ממחלה זיהומית חריפה בבית החולים יוספטל בעיר.

התינוק, שהאבחנה הסופית של מחלתו עדיין איננה ברורה לרופאים, הגיע לאילת כשהוא היה חולה כמה ימים קודם לכן, ולאחר שביקר אצל כמה רופאים. בהמשך הוא פונה ליוספטל כשהוא סובל מחום גבוה ומפצעים בפה. התינוק אושפז בבית החולים בלילה שבין יום שלישי לרביעי עם אבחנה של מחלה זיהומית לא ברורה, המאופיינת בפצעים בפה, וקיבל טיפול אנטיביוטי.

ביום חמישי בבוקר מצבו של התינוק השתפר מעט, אולם בשעות אחר הצהריים חלה הידרדרות מהירה במצבו שלוותה בפריחה מהירה על העור. מיוספטל נמסר כי מסוק הוזעק כדי לפנות את התינוק ליחידה לטיפול נמרץ בבית החולים סורוקה בבאר שבע, אולם לאחר שזה הגיע למקום, סמוך לחצות, הפסיק לבו של התינוק לפעום, ובתום ניסיונות החייאה ממושכים נקבע מותו ביוספטל.

בדיקות מעבדה שניטלו מגופו של התינוק עדיין נבדקות כדי לברר מה הזיהום שהוביל למותו המפתיע. לדברי מנהל יוספטל, הד"ר אבי גולדברג, "בתחילה רופאים חשבו שהוא חלה במחלה ויראלית, כמו מחלת הפה והגפיים או וירוס ההרפס, בגלל הפצעים בפיו, אולם בהמשך הוא טופל בטיפול אנטיביוטי בהנחה שייתכן ומדובר בזיהום ממקור חיידקי". כשהידרדר מצבו של התינוק אמנם הופיעה פריחה פתאומית על גופו, אך מאחר שהיה חולה כמה ימים קודם לכן, בשלב זה ההנחה היא כי הוא לא מת מחיידק טורף. לדברי גולדברג, הממצאים מבדיקות המעבדה שוללים בשלב זה גם אפשרות כי לקה בזיהום מהחיידק האלים מנינגוקוק.

מיוספטל נמסר כי "לצערנו התינוק מת על אף מאמצי הרופאים להצילו. הודעה נמסרה למשרד הבריאות. אנו משתתפים בצערה הכבד של המשפחה".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ