הצוות הרפואי: הסיכוי לשיפור במצב הרב עובדיה - קלוש

לדברי הרופא המטפל בו, “הסכנה תמיד נמצאת ברקע ולא מאוד רחוק”. בבית החולים שהו בחג שמחת תורה ארבעת בניו של הרב ויו”ר ש”ס דרעי

יאיר אטינגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר אטינגר

הסיכוי לשיפור גדול במצבו של הרב עובדיה הוא קלוש - כך אמר הערב (חמישי) הפרופ' דן גילון, ראש יחידה במחלקה הקרדיולוגית בבית החולים הדסה, והרופא המטפל ברב עובדיה יוסף, לאחר צאת חג שמחת תורה. הרב מורדם ומונשם מאז יום שני וסובל מכשל במערכות שונות בגופו, בהן הלב והכליות.

"הרב עבר את החג ללא שום שינוי משמעותי. מצבו ניתן להגדרה כקשה עד קשה מאוד, אבל בסך הכל יציב", אמר פרופסור גילון, והוסיף כי "הסיכוי לשיפור גדול הוא קטן. עם שילוב המחלות שיש לרב והגיל, והתוספות של הבעיות שהיו במהלך תחילת השבוע - הסכנה תמיד נמצאת ברקע ולא מאוד רחוק. כל רווח קטן הוא טוב וכל שינוי קטן לרעה הוא לא לטוב".

בבית החולים שהו במשך חג שמחת תורה ארבעת בניו של הרב עובדיה יוסף, ויו"ר ש"ס ח"כ אריה דרעי. אחד הבנים, הרב דוד יוסף, אמר לאחר צאת החג כי "אני יכול לומר שהמצב יציב וזה לא עניין של יום־יומיים. זה ייקח זמן, ואנחנו מלאים מלאים תקווה שהוא יחלים. אנחנו מתפללים כל הזמן. כל הבנים, ארבעת הבנים, היו לצדו במשך כל החג, יחד עם הרב אריה דרעי. התפללנו הרבה ועבר עלינו שמחת תורה קשה מאוד. אנחנו מקווים ומצפים לרחמי שמים".

צילום: אוליבייה פיטוסיצילום: אוליבייה פיטוסי

מאז יום ראשון, אז אושפז הרב יוסף בן ה-93, הוא עבר סדרה של טיפולים דחופים בבית החולים – דיאליזה בשל כשל בתפקוד הכליות והשתלת קוצב לב זמני. אחר כך הוחלט גם להנשימו. מבית החולים נמסר בביום שני, כי חיבורו למכונת הנשמה ייצבה את מצבו, ואין הידרדרות בשאר המדדים בגופו של הרב.

הפרופ’ גילון, מנהל יחידה במערך הלב בהדסה, המשמש כקרדיולוג המלווה של הרב, אמר ביום שני כי הכוונה היא להמשיך להרדים ולהנשים את הרב במשך יום או יומיים לפחות. לדבריו, הוחלט להנשים את הרב בשל קושי נשימתי, ועם זאת מדובר בהליך שאותו הגדיר “מניעתי ונינוח” ולא אקט של חירום.

הוא סיפר כי הרב עודכן בכוונה להנשים אותו. בתשובה לשאלה אם נשקפת סכנת חיים לרב, השיב פרופ’ גילון כי “בגיל הזה ועם המחלות שישנן לרב, החמרה, גם קיצונית, תמיד יכולה להיות. אבל הצד העיקרי הוא שהוא הונשם בצורה נינוחה, ולחצי דם טובים. זה היה בצורה מאוד לא סוערת לכן אנחנו מקווים שעם הייצוב וההרגעה שלו, הוא יכול לצאת מזה. אני מאוד נזהר ממתן צפי. הכל לאט ובזהירות. מניח שאנחנו נראה מה מצבו ביום יומיים הקרובים ולפי זה נחליט מה הלאה. קרוב לוודאי שהוא יורדם ויונשם בפרק הזמן הזה”.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ