שבוע וחצי לאחר שאושפז, הרב עובדיה יוסף שב להכרה מלאה

רופאו של הרב מסר כי שיפור משמעותי חל במצבו, אך הדגיש כי הוא עדיין מונשם ומצוי בסיכון גבוה: "הוא קולט חלק גדול ממה שקורה סביבו"

יאיר אטינגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר אטינגר

הרב עובדיה יוסף, המנהיג הרוחני של ש”ס, שב היום (רביעי) להכרה מלאה ושיפור נוסף ומשמעותי חל במצבו. כך נמסר אחר הצהריים מבית החולים הדסה עין כרם. רופאו של הרב אישר כי הוא היה עטור תפילין הבוקר במחלקה לטיפול נמרץ. מקורביו מסרו כי הרב אף הצליח לברך בעצמו על התפילין בטרם כרכו אותם סביב ידו וראשו.

הרב יוסף אושפז לפני כשבוע וחצי והורדם לפני כתשעה ימים. הוא עדיין מונשם במחלקה לטיפול נמרץ, ומצבו עדיין מוגדר קשה עד קשה מאוד.

הפרופ' דן גילון, הקרדיולוג המטפל של הרב, סיפר בתדריך לעיתונאים בבית החולים כי "מצבו של הרב באופן כללי עדיין מוגדר כקשה, אבל בהשוואה לאתמול וגם לימים האחרונים אנחנו רואים הטבה". גילון הוסיף כי "הרב אמנם ישן לא מעט אבל בהכרה מלאה. הוא עדיין מונשם אבל גם העזרה הנשימתית פחתה בצורה גדולה". לדברי גילון,  גם התמיכה בתרופות בלחץ הדם שלו כבר כמעט לא קיימת.

הרב עובדיה יוסףצילום: אוליבייה פיטוסי

בימים האחרונים צומצם עירוי החומרים המרדימים לגופו של הרב, והרופאים המתינו לתגובות מצדו. אלה הגיעו בהדרגה מאז שבת האחרונה, אבל היום דווח על השיפור המשמעותי ביותר. "למרות המצב הכללי של אדם מבוגר עם מחלות, יש מידת שיפור שהיא כבר מעבר לשיפורים העדינים של היומיים־שלושה האחרונים", אמר גילון, אך הדגיש כי מדובר עדיין במצב עדין של חולה במצב של סיכון גבוה. "אפשר לומר שמידת הסכנה פחתה", הסביר, "סכנת החיים קיימת ברקע, אבל היא פחות קיצונית ממה שחשבנו לפני כמה ימים". 

הרב יוסף עדיין עובר דיאליזה, נעזר בקוצב לב, ואין שינוי בהגדרת מצבו זה שבוע וחצי כקשה עד קשה מאוד. "הרב קולט חלק גדול ממה שקורה מסביבו, ומידת ההכרה שהגיע אליה היום היא טובה ומשמעותית מאוד ממה שהיה עד כה", הוסיף גילון, "נמשיך לנסות ולעשות את הדברים נכון, בעיקר עם הרבה סבלנות".

גם היום האופטימי שעבר על ש"ס לא היה חף מחריקות ומאבקי כוחות. הרב הראשי לשעבר שלמה עמאר, שהסתכסך בחודשים האחרונים עם צמרת ש"ס ולפחות עם חלק מילדיו של הרב יוסף, הכריז היום על יום צום כללי לרפואתו של הרב עובדיה שיצוין מחר, ערב ראש חודש חשוון.

בש"ס התרעמו בחדרי חדרים על כך שהיוזמה של הרב עמאר זכתה להד בתקשורת החרדית, כולל ראיון עם הרב בתחנת הבית של ש"ס, "קול ברמה". בצמרת ש"ס סבורים כי הרב עמאר נעזר בקשריו של ח"כ אלי ישי בתחנת הרדיו, כדי לזכות בלגיטימציה בדרך להכתרתו כמרן הבא.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ