מצבו של אריאל שרון מוסיף להיות קריטי

קצב הלב ולחץ הדם של ראש הממשלה לשעבר התייצבו ביממה החולפת, אך לדברי מנהל שיבא "ההערכה הכללית היא שאין יציאה מהמשבר"

עידו אפרתי
עידו אפרתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עידו אפרתי
עידו אפרתי

מצבו של ראש הממשלה לשעבר, אריאל שרון, מוסיף להיות קריטי וההידרדרות הכללית במצבו נמשכת זה היום החמישי. עם זאת, במחצית היממה האחרונה נרשמה התייצבות בקצב לבו ובלחץ הדם שלו. מנהל בית החולים שיבא, הפרופ' זאב רוטשטיין, אמר הבוקר (ראשון) במסיבת עיתונאים כי "קצב הלב שלו יותר טוב מקודם וכך גם לחץ הדם, אבל זה לא משנה את מהלך המחלה וההערכה הכללית היא שאין יציאה מהמשבר. לא הצלחנו לייצב מערכות אחרות בגוף".

רוטשטיין הדגיש כי יתר מערכות הגוף של שרון, בכלל זה כליותיו, לא שבו לתפקד וכי הוא אינו אופטימי. לדבריו, במצבים דומים לא נצפתה בעבר יכולת שמירה על תפקוד חיוני. "אנחנו ממשיכים באותו משטר תרופתי. הזיהומים שהתגלו בדמו הם על רקע מצבו הכללי, ומאפיינים חולים שנמצאים במצב כזה", אמר רוטשטיין.

מאז יום רביעי האחרון נמצא שרון במצב של אי ספיקת כליות חריפה, כאשר מערכות חיוניות בגופו נפגעו והוא סובל מאי ספיקה מערכתית. בסוף השבוע לא חל שינוי חיובי במצבו והוא נותר קריטי ובסכנת חיים. אתמול נמסר מבית החולים כי התגלו סימני זיהום בדמו. על אף הבשורות על התייצבות בקצב לבו ובלחץ דמו, ההערכה היא כי לא תהיה התערבות רפואית משמעותית כמו חיבור לדיאליזה, וכי קריסת המערכות השונות בגופו היא בלתי הפיכה בשלב זה. "אריק נלחם ואנו ממשיכים לטפל בו בטיפול הנדרש למצבים אלו. לפי איך שזה נראה המצב לא נהיה יותר טוב, ואנו מבינים לאן זה הולך. בני משפחתו לצידו", אמר רוטשטיין בסוף השבוע.

שרון, כמעט בן 86 היום, לקה בדימום תוך-מוחי בינואר 2006, ואושפז תחילה בבית החולים הדסה עין־כרם, שם נעשו מאמצים להשיבו להכרה מלאה, שלא הועילו. במאי אותה שנה הוא הועבר לשיבא, ומאז הוא מאושפז ביחידה לשיקום נשימתי בבית החולים.

פרופ' רוטשטיין מעדכן לגבי מצבו של שרון בביה"ח שיבא, הבוקרצילום: מוטי מילרוד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ