בן 4 מת משפעת, נער בן 15 אושפז במצב קשה

הילד הגיע בסוף השבוע לבית החולים שיבא במצב קריטי שנגרם בשל סיבוך של המחלה, עד שמותו נקבע היום. כפי הנראה, הוא לא חוסן מפני שפעת

עידו אפרתי
עידו אפרתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עידו אפרתי
עידו אפרתי

שני מקרי שפעת עם תוצאות קשות נרשמו היום (שלישי) במרכז הרפואי שיבא בתל השומר. ילד בן ארבע מת בבית החולים מסיבוכים של המחלה, ובהמשך אושפז נער בן 15, ומצבו מוגדר קשה.

הילד, מקיבוץ מגל שבשרון, היה ללא מחלות רקע. מבית החולים שיבא נמסר כי הוא הגיע לחדר המיון במצב של קריסת מערכות בשבת אחר הצהריים. עם הגיעו, הוא קיבל טיפול החייאתי שכלל הנשמה, מתן עירויים להגברת קצב הלב וייצוב לחץ הדם. מבחינה קלינית אובחן אצל הפעוט מצב של הלם, כשההשערה היתה שמדובר בדלקת שריר הלב או זיהום בדם שנגרמו מסיבוך של שפעת. בהמשך נלקחו מהילד נלקחו דגימות דם לזיהוי הגורם.

לאחר כמה שעות ביחידה הידרדר מצבו והופיע דום לב. תוך כדי פעולות החייאה ועיסוי לב הועלה הילד על מכונת לב-ריאות מלאכותית (אקמו). במקביל, חזרה לבית החולים תשובה שמדובר בשפעת מסוג B. לפני קריסת המערכות ניתן לילד טיפול בתרופת "טמיפלו" באמצעות זונדה – צינור שחובר דרך האף לקיבתו של הילד. למרות זאת מערכותיו קרסו והצוות הרפואי קבע היום את מותו. ככל הידוע לצוות הרפואי, הילד לא קיבל חיסון נגד שפעת לפני מחלתו הנוכחית.

במקרה השני, נער בן 15, שחלה בשפעת מסוג B, פונה היום לשיבא כשהוא במצב קשה לאחר כמה ימי מחלה. הוא אושפז במחלקת טיפול נמרץ ילדים. בבית החולים הדגישו כי אין כל קשר בין שני המקרים.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ