בדיקת מעבדה גילתה: "התולעים" בשעועית היו בעצם נבטים

משרד הבריאות הפריך את הטענות של הורים נגד המזון שסיפקה חברת קייטרינג לעשרות צהרונים בירושלים; החברה: מדובר בעלילת דם

ירדן סקופ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ירדן סקופ

בדיקת מעבדה של משרד הבריאות הפריכה את הטענות לפיהן התגלו תולעים במזון של חברת קייטרינג המספקת מזון לעשרות צהרונים בירושלים. בבדיקה, שנעשתה היום (חמישי) בעקבות תלונות של עשרות הורים לילדים, נקבע כי מצב המפעל של חברת אייל גור תקין.

ממשרד הבריאות נמסר כי המעבדה המרכזית בירושלים ערכה בדיקות ב-18 דגימות מזון. מהממצאים עלה כי מה שההורים חשבו שהוא תולעים היו שורשוני נבט השעועית.

חברת אייל גור, המספקת מזון לכ-200 צהרונים בעיר, מסרה בעקבות הבדיקה כי "מדובר בעלילת דם", ובניסיון להכפשת שמה. היא איימה לפעול בכל האמצעים בכדי להגיע לגורמים האחראים לכך ולהעמידם לדין. "תוצאות בדיקות משרד הבריאות מוכיחות באופן חד משמעי שאין מדובר בתולעים. חומרי הגלם והאוכל תקינים ובאיכות מעולה", הוסיפה.

צהרון בגן בירושלים. למצולמים אין קשר לכתבהצילום: תומר אפלבאום

בוועד ההורים העירוני ירושלים אמרו כי "אכן לא נמצאו תולעים באוכל ואנחנו שמחים על כך, עם זאת במסמך של משרד הבריאות נכתב במפורש כי הרישיון שניתן לחברה היה בכפוף לתיקון ליקויים תברואתיים שנמצאו במקום, ליקויים שטרם תוקנו. ולכן, הורה משרד הבריאות להפסיק את ההתקשרות עם אייל גור עד לתום הבדיקות, והוא יערוך ביום ראשון ביקורת נוספת בחברה. אנחנו לא רודפים אחרי ספק זה או אחר, אנחנו דורשים ממשרד הבריאות לקחת אחריות ולפקח על האוכל. די להפרטה המטורפת של השירותים החברתיים על חשבון האיכות והבריאות של ילדנו".  

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ