מתה האשה שאושפזה במצב קשה לאחר שעברה הפריה חוץ-גופית באסותא

דקות לאחר ההפריה איבדה האשה את הכרתה והפסיקה לנשום. בית החולים: אין בידינו ממצא חד משמעי המסביר מה גרם לאירוע חריג זה

עידו אפרתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עידו אפרתי

מתה הבוקר (חמישי) אשה בת 41, שאושפזה בשבוע שעבר במצב קשה ביחידה לטיפול נמרץ בבית החולים אסותא בתל אביב, לאחר שעברה הליך הפריה חוץ־גופית.

מבית החולים אסותא נמסר כי "במהלך הימים האחרונים נועץ בית החולים במיטב המומחים בארץ ובחו"ל. המטופלת קיבלה טיפול אינטנסיבי בהנשמה והרדמה מלאה ועברה סדרת בדיקות. עד למועד זה אין בידי בית חולים ממצא חד משמעי, המסביר מה גרם לאירוע חריג זה". בית החולים ביקש ממשרד הבריאות להקים ועדת בדיקה מטעמו שתבדוק את נסיבות האירוע.

בשבת האחרונה המטופלת הגיעה לבית החולים לטיפול הפריה חוץ־גופית, לאחר שטיפולים קודמים שעברה לא התפתחו לכדי היריון. מבית החולים נמסר כי ביצוע ההליך היה תקין, ללא אירועים חריגים והמטופלת הועברה להתאוששות כאשר כל הסימנים החיוניים תקינים.

מספר דקות לאחר מכן, הבחינה אחת האחיות כי המטופלת אינה נושמת, והזעיקה את הרופא המרדים מהחדר הסמוך שהחל מידית בפעולות החייאה. תוך דקות הצטרפו רופאים ואחיות נוספים למאמצי ההחייאה, והסימנים החיוניים שבו. המטופלת אושפזה בטיפול נמרץ במצב קשה, כשהיא מורדמת ומונשמת.

לאחר אשפוזה נמסר מבית החולים כי "המנכ"ל הורה מיידית על ביצוע תחקיר לבדיקת האירוע על ידי ההנהלה הרפואית. עוד באותו היום דווח למשרד הבריאות על האירוע ויום למחרת הועברה הודעה בכתב. הליך הפריה חוץ־גופית הוא הליך שגרתי המבוצע במשך שנים באסותא ובכלל, ולא מוכר לנו מקרה דומה מהעבר. טיפול הפריה חוץ גופית אסור שיסתיים במחלקה לטיפול נמרץ ועל כן בית החולים רואה במקרה זה אירוע חריג ביותר אותו הוא מתכוון לתחקר עד תום על מנת להבין את שאירע. צוות בית החולים מלווה באופן אישי את משפחתה של המטופלת ועושה ככל שניתן על מנת לסייע לה בתקופה קשה זו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ