חוקרים: הדרך לריסון התפשטות האיידס היא הפיכת זנות לחוקית

מתן טיפול אנטי־רטרוויראלי לעובדים בתעשיית המין עשוי לצמצם את רמות הנגיף הפעיל בגופם ולהקטין את שיעור ההידבקויות בשליש

שרה בוסלי, גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שרה בוסלי, גרדיאן

אם העולם רוצה לרסן את התפשטות מחלת האיידס, עליו להסיר את האחריות הפלילית מעובדים בתעשיית המין, כך אומרים חוקרים בסדרת מאמרים בכתב העת הרפואי "לאנסט".

עובדים בתעשיית המין, נשים, גברים או טרנסג'נדרים, סובלים מדיכוי, אלימות והתעללות, גם ממי שאמורים לאכוף את החוק, נאמר במאמרים שהוצגו בוועידה הבינלאומית למאבק באיידס במלבורן.

הפחד מהמשטרה וגופי מדינה אחרים, וההתעללות עצמה, מונעים מעובדים בתעשיית המין להתגונן מנגיף האיידס, ה–HIV. מחקרים בקנדה, הודו וקניה, מביאים עדויות של מעשי אלימות פיזית או מינית נגד זונות, ושל החרמות קונדומים בידי המשטרה, הרואה בהם ראיות לעבירה. כך גדלה סכנת ההידבקות בנגיף, המאיימת עליהן ועל הלקוחות.

זונה בהפגנה בפריז, 2013צילום: רויטרס

סדרת המאמרים כוללת עדויות על אלימות והתעללות מינית של שוטרים גם במדינות אחרות. מחברי המאמרים קוראים לממשלות ולכוחות אכיפת החוק לשמור על זכויות האדם של כל בני האדם, ובהם גם עובדי תעשיית המין.

צמצום האלימות המינית מצד לקוחות עשוי גם להביא לצמצום שיעור ההידבקות ב–HIV בקרוב לחמישית, הם טוענים, ומתן טיפול אנטי־רטרוויראלי לעובדים בתעשייה עשוי לצמצם רמות הנגיף הפעיל בגופם ולהקטין את שיעור ההידבקויות בשליש.

זונה במרכז שטוקהולם

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ