בת 18 מתה בעת בדיקה שגרתית בבית החולים שיבא

עדן טבריה הגיעה לבית החולים לצורך בדיקת EEG בשל מחלת האפילפסיה ממנה סבלה. בבית החולים פתחו בבדיקה

צפריר רינת
צפריר רינת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צפריר רינת
צפריר רינת

עדן טבריה, צעירה בת 18 מתה בלילה בין שני לשלישי בבית החולים שיבא בתל השומר במהלך בדיקת מעקב אחר מחלת אפילפסיה. בית החולים פנה למשרד הבריאות כדי שיקים ועדה לבדיקת האירוע. כמו כן, בבית החולים השעו את האחות האחראית מעבודה עד להשלמת הבירור.

על פי בית החולים, טבריה עברה בדיקה שנקראת וידיאו EEG. מדובר בבדיקה שנמשכת עד 48 שעות ובמהלכה נעשים ניטור וצילום רציפים של הנבדק כדי לאתר הפרעות חשמליות של המוח. מטרת הבדיקה היא לסייע בהערכת הטיפול התרופתי המתאים. הבדיקה ממושכת בין השאר כדי שניתן יהיה לעקוב אחר התקפי אפילפסיה. יש לציין שהצעירה היתה מטופלת בבית החולים שיבא כבר מספר שנים.

בשעות הלילה של היום השני לניטור מתה הצעירה באופן פתאומי כשהיא תחת מעקב וצילום. הנהלת בית החולים אמרה בתגובה כי היא "המומה מאירוע בלתי צפוי וחריג זה".

מתוך העמוד הפייסבוק של עדן טבריה

ההערכה כרגע היא שמדובר בכשל אנושי ועל כן הוחלט להשעות את עבודת האחות האחראית עד לתום הבירור. כמו כן, פנתה הנהלת המרכז הרפואי שיבא להנהלת משרד הבריאות להקמת ועדת בדיקה,. ברחבי העולם הסיכוי להתרחשות מקרה של מוות במהלך בדיקה זאת הוא אחד לכל עשרת אלפים בדיקות. 

אנשי בית החולים נפגשו עם משפחת הצעירה והתחייבו לשקיפות מלאה בהליך הבירור שבית החולים מתכוון לקיים ובכלל זה פרסום כל המסקנות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ