סופר־פארם אוספת חזרה מוצצים שחרגו מהתקן בחומר מסרטן

משרד הכלכלה קבע כי מוצצים מסוג "מוצציק" חרגו מהתקן בחומרים העלולים להיות מסרטנים. משרד הבריאות: בפועל לא מדובר בסכנה בריאותית מיידית

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

סופר־פארם הודיעה אתמול על ריקול (איסוף מוצרים) של מוצצים מסוג "מוצציק" וכפיות מסוג "life baby's". זו הנחיה של משרד הכלכלה, העוקב אחר מוצרים שנמצא כי לא עמדו בתקן, באופן שוטף. המשרד מציין כי הכפיות הן מוצר מיובא לרשת סופר־פארם בלבד ובאחריותה ביצוע הריקול. ביחס למוצצים מדובר במוצר מדגם שהוסר לאחרונה מהמדפים בשל אי־עמידה בתקן.

במשרד הכלכלה מבהירים כי "מדובר במהדורה נוספת וחדשה של המוצר (המוצצים, ה"ק), שנמצאה בה חריגה בכמות נמוכה מהתקן המותר בכמות הניטרוזמינים. לפיכך הוציא הממונה הודעה ליצרן ולסופר־פארם, שבה אותר המוצר, לאסוף את המוצר ולהפסיק לשווקו. במקביל פועל הממונה עם היצרן כדי לאסוף את כלל המוצרים ששווקו".

מוצצים מסוג "מוצציק"צילום: סופר-פארם

משרד הבריאות העביר את חוות דעתו למשרד הכלכלה ותמך בקריאה להשבתם של המוצרים. יש לציין שגם במוצצים תקניים נפלטים חומרים מקבוצת הניטרוזמינים. לפי גורמים במשרד הבריאות, במקרה הנוכחי רמת החומר במוצצים מהסוג הספציפי חרגה מעט מהתקן המותר. במשרד החליטו שלא לקחת סיכון, שכן חומרים אלה עלולים להיות מסרטנים. בפועל לא מדובר בסכנה בריאותית מיידית.

בסופר־פארם הסבירו שההודעה בעניין המוצצים היא נקיטת אמצעי זהירות בלבד. לדבריהם "משרד הכלכלה הודיע לנו שמוצץ מסוג מוצציק אינו עומד בתקן. עוד בטרם הושלם הבירור אם המוצץ נמכר בסופר־פארם, עצרנו את מכירת כל המוצצים המשווקים על ידי ספק זה (שלאפרם)".

ברשת מכוונים לקריאה של משרד הכלכלה בנובמבר להחזיר לחנויות מוצצים צהובים גדולים מסוג Pure Latex Gumex, בשל חשד שנמצאו בהם חומרים רעילים מסוג ניטרוזמינים .

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ