תינוק מת בלידת בית בתל אביב

סיבת מותו של התינוק עדיין לא ידועה. אנשי מד"א ניסו לבצע בו החייאה, אך ללא הצלחה. לפי הערכות, בישראל מתקיימות מדי שנה כ-500 לידות בית, מתוך קרוב ל-180 אלף לידות

עידו אפרתי
עידו אפרתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עידו אפרתי
עידו אפרתי

תינוק ללא רוח חיים שנולד בלידת בית הגיע היום (שלישי) לחדר המיון של בית החולים ליס ליולדות ונשים באיכילוב בתל אביב. אנשי מד"א ניסו לבצע בו החייאה, אך ללא הצלחה. סיבת המוות לא ידועה בשלב זה.

לפי הערכות, בישראל מתקיימות מדי שנה כ-500 לידות בית, מתוך קרוב ל-180 אלף לידות. הקושי להעריך במדויק את שכיחות לידות הבית נובע בין היתר מכך שלא כל לידה שמתרחשת בבית היא לידת בית מתוכננת, ולא כל לידת בית שתוכננה אכן מתרחשת בבית. זאת, מפני שלעתים נאלצות היולדות להגיע וללדת בבית החולים בגלל סיבוכים רפואיים. משרד הבריאות אינו עורך רישום של לידות בית.

החוק בישראל מתיר לידות בית. עם זאת, המדיניות המוצהרת של משרד הבריאות היא שהמקום המטבי ללידה הוא בית החולים. מדיניות זו באה לידי ביטוי בכך שרק נשים שילדו בבתי חולים, או התאשפזו בהם תוך יממה מהלידה, זוכות למענק לידה מביטוח לאומי. עם זאת, במארס שעבר אישרו חברי ועדת השרים לחקיקה את הצעת החוק שתאפשר גם לנשים היולדות בביתן לקבל מענק לידה.

פרופ' יריב יוגב, מנהל בית החולים ליס, אמר: "אנו מאפשרים ומכבדים היום לידות טבעיות לנשים המתאימות לכך, ללא התערבות רפואית, בחדרים מיועדים תוך פיקוח רפואי ומתן מענה מיידי של רופאי ילדים וטיפול נמרץ במקרה של סיבוכים. מקרים מצערים מסוג אלה יכולים להימנע ברובם לו הנשים היו יולדות בבתי החולים". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ