משרד הבריאות הסכים להחזרת הרופאים להדסה; הרופאים: ספין של ליצמן

לאחר הודעת משרד הבריאות כי הסכים לדרישות להשיב גם את מנהל המחלקה שעזב, הודיעו בהנהלת הדסה כי הם נחושים לשמור על המנהל החדש. הרופאים המתפטרים: ניתן להגיע לפתרון רק בבג"ץ

עידו אפרתי
עידו אפרתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הפגנת ההורים מול משרד הבריאות, מאי
עידו אפרתי
עידו אפרתי

משרד הבריאות הודיע היום (חמישי) כי הוא מקבל את הדרישות שהוצגו בפניו להחזרת תשעת הרופאים המתפטרים למחלקה להמטו-אונקולוגיה ילדים בהדסה, ובהן החזרת מנהל המחלקה. מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב העביר את ההודעה באמצעות מכתב ששלח למנכ"ל בית הנשיא הראל טובי. אולם מהנהלת הדסה נמסר כי הם מעוניינים להשאיר בתפקיד את מנהל המחלקה החדש שמונה וכי הרופאים דחו את המתווה. מטעם הרופאים נמסר כי מדובר ב"ספין תקשורתי" וניתן להגיע לפתרון רק בבג"ץ.

אתמול נפגשו הורי הילדים המאושפזים במחלקה עם נשיא המדינה ראובן ריבלין, בניסיון לקדם את פתרון המשבר. ההורים הציגו לנשיא רשימת תנאים הכרחיים עבור חזרתם של עובדי המחלקה שהתפטרו - שישה רופאים ושלושה מתמחים. מאז חודש מאי האחרון, מנהל המחלקה הוא ד"ר גל גולדשטיין, שעבר מבית החולים שיבא כדי להחליף את מנהל המחלקה הקודם פרופ' מיקי וינטראוב.

בעקבות הפגישה, כתב אתמול מנכ"ל בית הנשיא למנכ"ל משרד הבריאות את שלושת התנאים שהציגו ההורים עבור חזרת הרופאים להדסה: השתלות מח עצם יבוצעו במחלקת ילדים ולמנהל המחלקה ההמטו-אונקולוגית ילדים תינתן סמכות ההחלטה על השתלות מחוץ למחלקה. בנוסף, דרשו ההורים כי כמות תיירות המרפא תיקבע בתיאום עם מנהל המחלקה, ובהתאם ליכולת המחלקה והסטנדרטים המקצועיים הנדרשים בה. לבסוף, ציין מנכ"ל בית הנשיא כי ההורים דורשים את החזרת כל תשעת עובדי המחלקה לתפקידם המקורי טרם ההתפטרות, כולל מנהל המחלקה וינטראוב וסגניתו פרופ' שושי וילק.

במכתב תגובה ששיגר היום מנכ"ל משרד הבריאות נכתב: "על דעת שר הבריאות ובברכתו הריני להודיעך כי ככלל הדרישות העולות במכתבכם מקובלות עלינו, ויש לשבת כעת בדחיפות ובאופן ישיר עם הרופאים על מנת לעגן את ההסכמות אלה בהסדרים מפורטים". עותק של המכתב נשלח לנשיא המדינה ולשר הבריאות יעקב ליצמן.

היענות משרד הבריאות לדרישות הורי הילדים לא מעידה על סיום המשבר. לדברי הדסה, סירוב הרופאים למתווה חוסך קרע בין משרד הבריאות להנהלת בית החולים, "כיוון שהדסה נחושה לשמר את ניהול המחלקה בידי ד"ר גל גולדשטיין, ולשמר את צוות הרופאים המומחים שכבר גויס ועובד במחלקה. ד"ר גל גולדשטיין עושה נפלאות כבר במשך חודש וחצי כמנהל המחלקה והנהלת הדסה מצדיעה לו", נמסר.

"במקביל, נמשך גיוס רופאים איכותיים מומחים ומשתלמים לרבות מומחים בינלאומיים ממרכזים מובילים בעולם שיצטרפו לצוות בחדשים הקרובים. במקביל להליך הזה, ולמרות שאין סיכוי לקריאה זאת, קוראת הנהלת הדסה למתפטרים לשוב לעבודה במחלקה, כאשר היא מתחייבת להיפגש עם כל אחד מהם ולסכם במשותף את תפקידם העתידי במחלקה המתפתחת", נכתב בהודעת ההנהלה.

בהודעה מטעם הרופאים נמסר כי "חבל על ה׳ספין׳ התקשורתי הנוסף של שר הבריאות, מנכ״ל משרד הבריאות ופרופ׳ רוטשטיין מנהל הדסה עושים - ושוב על חשבון ההורים ובמקום לפתור את המשבר". לדבריהם, "הרופאים עוד טרם קיבלו הודעה ובוודאי לא הגיבו וכבר הוציא פרופ׳ רוטשטיין הודעה כפי שהוציא. בושה וכלימה שהפעם לא היסס לזלזל גם בכבוד נשיא המדינה שבתום לב ניסה לסייע. הנה לזה התכוונו כשאמרנו שלא ניתן להגיע לשום דבר אמיתי שלא בחסות בג"ץ".

.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ