המשבר בהדסה הסתיים: בית החולים יקלוט את הרופאים המתמחים

הבוקר ערך בית הדין לעבודה דיון בנושא, ולאחר מכן הוחלט לקבל את שבעת המתמחים שהיו אמורים להתחיל לעבוד בתחילת החודש. אמש הוקפאו העיצומים אחרי יומיים

עידו אפרתי
עידו אפרתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הדסה עין כרם, שלשום. ניצחון לרופאים
הדסה עין כרם, שלשום. ניצחון לרופאיםצילום: אמיל סלמן

בית החולים הדסה בירושלים הודיע היום (חמישי) כי הסתיים המשבר שבמסגרתו שבתו הרופאים במשך יומיים - במחאה על כך שמנהל בית החולים, פרופ' זאב רוטשטיין, סירב לקלוט שבעה רופאים מתמחים שהתקבלו לעבודה. השבעה, שהיו אמורים להתחיל לעבוד בתחילת החודש, ייקלטו בבית החולים.

אמש הוקפאה השביתה ליומיים, במטרה לאפשר לבית הדין לעבודה לנהל בלי הפרעות את הדיון בין ההסתדרות הרפואית לבית החולים. הבוקר נערך דיון בבית הדין, ובמהלכו נדרשה הנהלת הדסה להציג את כל הפרטים בנוגע לקליטת הרופאים המתמחים בבית החולים, כולל חתימה על הסכמי העסקה עמם. 

בית החולים הדסה בירושלים, שלשוםצילום: אמיל סלמן

רוטשטיין נימק את החלטתו להימנע מהעסקת העובדים במסגרת המאמץ לעמוד בתוכנית ההבראה של בית החולים. לעומתו אמרו רופאי הדסה כי מדובר בצעד הרסני שיפגע באופן ישיר בטיפול הרפואי ושיניא רופאים טובים מהתמחות בבית החולים. בשיחות עם "הארץ" קראו רופאים בכירים לרוטשטיין לחשוף את חוזי ההעסקה עם רופאים הנחשבים ל"כוכבים" שגייס בשנים האחרונות מחוץ להדסה בסכומי עתק, לטענתם.

בתי הדין האזורי בירושלים ובית הדין הארצי דחו את בקשת ההנהלה לצו מניעה וקבעו כי יש לרופאים לגיטימציה לקיים את השביתה. בית הדין ציין כי עלות השביתה לבית החולים תהיה גבוהה מהעלות הכרוכה בקבלת המתמחים, אך אמר כי ההחלטה בעניין נתונה בידי הנהלת הדסה. על כך כתב רוטשטיין במכתב לרופאים: "האופוריה המלווה את ההסתדרות הרפואית, המתפארת שהדסה לא הצליחה לקבל צו מניעה לשביתה, היא כמובן אופוריה מזויפת. מעין אמירה של 'קיבלנו רשות בית הדין לשבות, לפגוע בחולים, ברופאים, בצוות הדסה, אז מה ההישג בכך?'" בהמשך ביקש: "תרדו בבקשה מנשק השביתה. יחד נוכל ללבן את הדרכים בהן הפגיעה תהיה קטנה ומידתית יותר".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ