רעיית הנשיא, נחמה ריבלין, עברה ניתוח נוסף; מצבה יציב

מבית הנשיא נמסר כי ההליך עבר בהצלחה, וכי לא נשקפת סכנה לחייה. מוקדם יותר החודש עברה השתלת ריאה בבית החולים בילינסון בפתח תקוה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ריבלין ב-2017

רעיית הנשיא, נחמה ריבלין, עברה הלילה (רביעי) הליך כירורגי נוסף. מבית הנשיא נמסר הבוקר כי ההליך עבר בהצלחה, מצבה יציב ולא נשקפת סכנה לחייה. מוקדם יותר החודש עברה ריבלין השתלת ריאה בבית החולים בילינסון בפתח תקוה.

נשיא המדינה ציין כי רעייתו נזקקה לניתוח בשל מחלת פיברוזיס ריאתי שממנה סבלה בשנים האחרונות, וכי ההשתלה נעשתה לאחר תקופת המתנה ממושכת. בישראל נעשים מדי שנה כ-60 ניתוחים להשתלת ריאה - כולם בבית החולים בילינסון, ושיעור ההצלחה עומד על כ-90%. עד היום נעשו בבילינסון יותר מ-700 השתלות ריאות ועשרות השתלות לב-ריאות. השתלת ריאות מיועדת לחולים עם מחלות ריאה סופניות, שאי אפשר לטפל בהם בתרופות. 

ההשתלה עצמה היא ניתוח מורכב, הכולל פתיחה מלאה של בית החזה. תחילה מנתקים את כלי הדם המחברים בין הריאה החולה ללב ולדרכי האוויר, כדי להוציא את הריאה החולה (או את שתי הריאות) מגוף המטופל. בשלב הבא משתילים את הריאה מהתורם בבית החזה של המטופל דרך חיבור הסימפונות, העורקים והוורידים של הריאה מהתורם - לאלה של המטופל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ