התפרצות הקורונה |

11 ישראלים ששהו על הספינה ביפן ולא אובחנו כחולים בנגיף המריאו לארץ

הישראלים המריאו במטוס מיוחד ומיד עם נחיתתם יועברו לבידוד בבית החולים שיבא למשך שבועיים. ארבעה ישראלים שנדבקו בווירוס בספינה מאושפזים בבית חולים ביפן במצב קל

עידו אפרתי
גרדיאן
הישראלים שלא אובחנו כנשאי וירוס הקורונה ממריאים מיפן לישראל
הישראלים שלא אובחנו כנשאי וירוס הקורונה ממריאים מיפן לישראלצילום: שגרירות יפן בישראל
עידו אפרתי
גרדיאן

11 הישראלים ששהו על הספינה ביפן ולא אובחנו כחולים בקורונה המריאו היום (חמישי) לישראל במטוס מיוחד שנחכר עבורם. הם צפויים לנחות מחר בבוקר בישראל ומיד לאחר מכן יועברו להסגר בן שבועיים בבית החולים שיבא. ארבעת הנוסעים שהתגלו כנשאי הנגיף מאושפזים בשלב זה בבית חולים ביפן, במצב קל.

צוות שגרירות ישראל בטוקיו ממתין לנוסעים הישראלים, היוםצילום: שגרירות ישראל ביפן

הבוקר הודיעו משרד החוץ והבריאות כי נוסע ישראלי נוסף - רביעי במספר - שהיה על ספינת "דיימונד פרינסס" ביפן נדבק בווירוס הקורונה. הוא ירד מהספינה, העוגנת בנמל יוקוהאמה, והועבר לבית חולים מקומי להמשך טיפול. לדברי פרופ' רן ניר-פז, מומחה במחלות זיהומיות מהמרכז הרפואי הדסה המלווה ביפן את הישראלים שאובחנו כנשאי הנגיף, מצבם של שלושה מהם מוסיף להיות קל. לא ברור מה מצבו של הנוסע הרביעי.

רכב של שגרירות ישראל סמוך לספינת הקורונה, היוםצילום: שגרירות ישראל ביפן

לאחר בידוד של שבועיים, הורשו אתמול כ-500 מנוסעי הספינה לעזוב אותה לאחר שבדיקות רפואיות אישרו כי אינם נושאים את הנגיף. הרשויות ביפן הודיעו כי נוסעים נוספים יירדו ממנה בימים הקרובים.

ממד"א נמסר אתמול כי הנוסעים יפונו באופן מבוקר לבית החולים באמבולנסים שיחוטאו על ידי מערכת מיוחדת ובליווי חובשים ופרמדיקים שיצוידו בחליפה מיוחדת, במסכה, בכובע ובמשקפיים, על פי הפרוטוקול הנהוג במקרים של סיכון להדבקה בנגיף. בית החולים הקצה לישראלים השבים צוות רפואי נפרד שיטפל בהם בבניין ייעודי, רחוק ממבני האשפוז ומהמחלקות השונות. המבנה מנותק ממערכות הביוב, המים והאוורור של בית החולים.

2,128 בני אדם מתו עד כה כתוצאה מהנגיף, רובם המכריע בסין. 75,725 חולים אובחנו עד כה ברחבי העולם, ו-16,415 מהם החלימו. עד כה, מתוך 3,700 נוסעים ואנשי צוות שהיו על הספינה, אובחנו יותר מ-620 נוסעים כנשאי הנגיף. הלילה דווח על שני מקרי מוות ראשונים בקרב הנוסעים - על פי הרשויות ביפן, מדובר בבני זוג יפנים בשנות ה-80 לחייהם שנדבקו בנגיף ומתו מהמחלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ