משרד הבריאות פרסם את המסלול שעברו שלושת חולי קורונה שאובחנו אתמול

המשרד הודיע שנוסעי טיסת אל על LY290 מאיטליה לישראל ביום חמישי מתבקשים להיכנס לבידוד. אחת החולות היא חיילת שעבדה בסניף "הפיראט האדום" באור יהודה, שבעליה נדבק בקורונה

עידו אפרתי
עידו אפרתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עובד חברת חיטוי בחנות "הפיראט האדום" באור יהודה שבעליה נדבק בקורונה, ביום שישי
עובד חברת חיטוי בסניף הפיראט האדום, שבעל החנות שלו נדבק בקורונה, ביום שישיצילום: דודו בכר

משרד הבריאות הודיע הערב (ראשון) כי הגיעו תוצאות חיוביות לשלושה חולי קורונה נוספים בישראל - כולם עם סיפטומים קלים. בכך עולה מספר הנדבקים בישראל לעשרה.

לפי המשרד, שניים מהחולים הם בני משפחה שחזרו לישראל מאיטליה בטיסת אל על LY290 ביום חמישי האחרון. כשחזרו לארץ שהו בבידוד בביתם במושב בדרום הארץ. "נוסעי אותה טיסה מתבקשים להיכנס לבידוד ביתי לפי הוראות משרד הבריאות", נמסר.

החולה הנוספת היא חיילת שעבדה בחנות "הפיראט האדום" באור יהודה, שבעליה אובחן כחולה קורונה. משרד הבריאות פרסם את המקומות שבהם שהתה בשבוע שעבר: 

■ מרפאה בקומה התחתונה של קניון אור יהודה ביום רביעי, 26.2, בשעות 12:30-12:00

■ קו אוטובוס 59 מתחנת היסמין/חצב באור יהודה לתחנת גשר דוד שיפמן בת"א, בתאריכים 26.2 ו-27.2 בין השעות 7:50 ל-8:30

■ קו 59 מתחנת גשר דוד שיפמן בת"א למסוף אור יהודה בתאריך 26.2 בשעות 15:00-14:15

■ קו 59 מתחנת גשר דוד שיפמן בת"א לתחנת היסמין/חצב בתאריך 27.2 בשעות 14:40-14:00

■ החנות "הפיראט האדום" באור יהודה בתאריכים ובשעות הבאים: 24.2 בין השעות 15:00 ל-22:00, 25.2 בין השעות 12:30 ל-24:30, 26.2 בין השעות 15:00 ל-21:30

כל מי שהיה במקומות הללו בתאריכים ובשעות הנקובים, מתבקש להיכנס באופן מיידי לבידוד בית למשך 14 יום ולדווח על כך באתר משרד הבריאות.

עד כה היו שבעה חולים בישראל. בסוף השבוע הודיע משרד הבריאות על ארבעה: שניים מהם תושבי הצפון שחזרו מאיטליה בטיסות ובשעות שונות. חולה נוסף חזר לישראל בשבוע שעבר לאחר שאובחן כנשא של הנגיף על הספינה "דיאמונד פרינסס" ואושפז בבית חולים ביפן. בדיקות ביפן קבעו שהחלים והוא שוחרר, אולם לאחר שחזר לארץ התברר כי הוא עדיין נושא את הנגיף. הנדבקת הרביעית היא אשתו של תושב השפלה שאובחן כחולה קודם לכן. הארבעה מצטרפים לשני החולים שנדבקו בנגיף בספינה ביפן והובאו לישראל בסוף השבוע שעבר, ולתושב השפלה שחזר לישראל מאיטליה בטיסה ביום ראשון שעבר. כל השבעה אושפזו בבידוד בבית החולים שיבא.

בתוך כך, בית החולים רמב"ם צפוי להקים מתחם בידוד שני בישראל לאשפוז נדבקים בנגיף הקורונה, בנוסף לבית החולים שיבא. מרמב"ם נמסר כי משרד הבריאות הנחה את בית החולים להתכונן לקליטת נדבקים. הכניסה למתחם תהיה נפרדת מהכניסות הראשיות לבית החולים, וההכנות כוללות הכשרת כוח אדם ייעודי לטיפול בחולי הקורונה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ