הרשות הפלסטינית תאסור כניסת תיירים לשטחיה מחשש להפצת קורונה

סוכנות הידיעות הפלסטינית דיווחה על ארבעה נדבקים ראשונים בבית מלון ליד בית לחם. ממשרד הבריאות הפלסטיני נמסר כי ממתינים לתוצאות הבדיקות שלהם וכי בינתיים ייסגרו כל המסגדים והכנסיות בבית לחם למשך שבועיים

ג'קי חורי
הגר שיזף
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תיירת בנמל התעופה בן גוריון
תיירת בנמל התעופה בן גוריוןצילום: Ariel Schalit/אי־פי

הרשות הפלסטינית החליטה היום (חמישי) לאסור כניסת תיירים לשטחים מחשש להפצת וירוס הקורונה, כחלק מהניסיון למנוע את התפשטות הנגיף בגדה המערבית. מנגנוני הביטחון הפלסטיניים הודיעו על סגירת כל המוסדות שלהם, וכן על סגירת המסגדים והכנסיות בבית לחם למשך שבועיים. הרשות הכריזה מצב חירום במחוז בית לחם, ביריחו ובבקעת הירדן, הכולל סגירה של מוסדות ציבור ובתי ספר.

סוכנות הידיעות הפלסטינית מען דיווחה הבוקר כי התגלו ארבעה נשאי קורונה בבית מלון בבית ג'אלא שליד בית לחם. ממשרד הבריאות הפלסטיני נמסר כי בשלב זה הם חשודים בהידבקות בנגיף וכי הם מחכים לתוצאות הבדיקות שנערכו להם. תצלומים מאזור המלון:

שרת הבריאות הפלסטינית הורתה להפוך מתחם שמיועד לטיפול במכורים לסמים ולאלכוהול, לאזור מבודד עבור אנשים שייתכן שנדבקו בווירוס. במקרה שאכן נדבקו, הם יועברו לבידוד בבית מלון אנג'ל בבית ג'אלא.

עובד מערכת הבריאות ברצועה במתחם המבודד לנדבקים בקורונה ברפיח, בחודש שעברצילום: IBRAHEEM ABU MUSTAFA/רויט

מארגון רופאים לזכויות אדם נמסר כי ישנו מחסור בציוד רפואי ברשות, וכי ישנה מעבדה לבדיקת הידבקות בנגיף רק ברמאללה. המעבדה מטפלת גם בבדיקות שנשלחות אליה מרצועת עזה. לפי הארגון, חליפות מגן נרכשו על ידי הסהר האדום באופן עצמאי, ומשרד הבריאות הפלסטיני קיבל כמה יחידות מהארגון הבריאות העולמי.

משרד הבריאות בעזה הקים מתחם סגור בצד הפלסטיני של מעבר רפיח. בינתיים לא דווח על נדבקים ברצועה, אולם נוסעים שהגיעו ממדינות שבהן התפשט הנגיף מועברים לבידוד במתחם.

ממתאם פעולות הממשלה בשטחים נמסר כי כרגע אין הגבלות על תנועות במעברים של בני אדם או של סחורות בשל חשש מקורונה. מתפ"ש הודיעה כי בשבועיים האחרונים העבירה היחידה לרשות כ-250 ערכות בדיקה לזיהוי הנגיף, וכי תואמו הדרכות משותפות עם צוותי רפואה ישראליים ופלסטינים ללמידה מקצועית על הנגיף, על התמגנות הצוותים הרפואיים ועל בדיקת המטופלים שנחשדים כנשאים של הנגיף. בנוסף מסרה היחידה כי הנגישה את הנחיות משרד הבריאות לשפה הערבית באתר שלה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ