משרד הבריאות המליץ לאפשר מפגשים משפחתיים גם עם מבוגרים

השרים ידונו מחר בתוכניות שגיבשו משרדי האוצר והבריאות להקלה בהגבלות. לפי טיוטת תקנות החירום לל"ג בעומר, חלק מהשרים יוכלו לאשר לחריגים לחגוג בהר מירון

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תלמידים בירושלים, היום
תלמידים בירושלים, היוםצילום: אמיל סלמן

משרדי האוצר והבריאות גיבשו תוכניות להקלה בהגבלות שהטילה הממשלה על הציבור בשל מגפת הקורונה. ועדת השרים האמונה על הנושא צפויה לדון בהן בישיבתה מחר (שני). לפי המתווה של משרד האוצר, המשק יחזור לפעילות רגילה עד סוף החודש. השלב הראשון בתוכנית החל היום, עם חידוש חלקי של הלימודים בבתי הספר, ויימשך השבוע עם פתיחת הקניונים, הצימרים ושמורות הטבע. לפי המתווה של משרד האוצר, ב–17 במאי ישובו לפעילות בין השאר מלונות, שווקים וחדרי כושר. ב–31 במאי יחזרו לפעול גם אולמות אירועים ומסעדות, וב–14 ביוני אמורות להתחדש כל הפעילויות האחרות שלא צוינו במפורש כאסורות.

משרד הבריאות מצדו המליץ על שורה של הקלות שיש ליישם בהדרגה לאורך החודש וחצי הקרובים. במסמך שגיבשו אנשי המשרד נכתב כי יש לאפשר קיום מפגשים חברתיים ומשפחתיים בקבוצות של עד עשרה אנשים כבר מהשבוע הקרוב. עוד נכתב כי יש לאפשר לאנשים מבוגרים להשתתף במפגשים כאלה, תוך שמירה על כללי הזהירות. עוד הומלץ לאפשר לקיים חתונות ולוויות במקומות פתוחים בהשתתפות 50 איש לכל היותר, מ–17 במאי.

במשרד הבריאות חולקים על עמדת האוצר בכמה נושאים. אנשי משרד הבריאות המליצו לחדש את הפעילות בקניונים רק מ–17 במאי ולא מהשבוע, כפי שהמליצו באוצר. כמו כן, במשרד הבריאות סבורים שיש לאפשר פתיחה מחודשת של מסעדות רק מ–15 ביוני ולא מהחודש הנוכחי.

אשר ללימודים במוסדות האקדמיים, במשרד הבריאות המליצו לאפשר את חידושם עוד השבוע. צוות של המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג) גיבש מתווה להחזרת סטודנטים ללימודים בקמפוסי האוניברסיטאות והמכללות בצורה מצומצמת.

נמל תל אביב, בשבתצילום: מוטי מילרוד

לפי המתווה, שסוכם עם משרד הבריאות והמוסדות האקדמיים, יותר לקיים שיעורי תגבור, בחינות, סדנאות והתנסויות מעשיות, תוך שמירה על הנחיות משרד הבריאות. בימים הקרובים ינוסחו הנחיות מפורטות על ידי משרד הבריאות והמל"ג, והן יובאו לאישור הממשלה.

לפי המתווה, הלימודים המקוונים יימשכו, אולם קבוצות של עד 15 סטודנטים יוכלו ללמוד במעבדות ובספריות, לקיים סדנאות והתנסויות מעשיות ואף להשתתף בשיעורים לצורך תגבור במקרים חריגים וחיוניים. כמו כן נקבעו הנחיות לקיום בחינות בקמפוס במידת הצורך.

לפי טיוטת תקנות החירום לל"ג בעומר שתובא לאישור הממשלה, תיאסר הדלקת מדורות במרחב הציבורי ותוגבל הכניסה להר מירון בחג, שיחול בשבוע הבא. עם זאת, הטיוטה קובעת כי ועדת שרים שתכלול את יעקב ליצמן, אריה דרעי, בצלאל סמוטריץ' ויצחק וקנין תוכל לאשר לחריגים לחגוג במקום. כמו כן, נשקלת הגדלת מספר המשתתפים המרבי בשמחות בחג, מחשש שהציבור לא יעמוד בהגבלות הקיימות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ