נתניהו אישר לפתוח החל מהיום את בתי התפילה; מספר המתפללים הוגבל ל-50

המתפללים יצטרכו לשמור על מרחק של שני מטרים זה מזה ולעטות מסכות. בתי התפילה נסגרו לפני כחודשיים. הרב הראשי בישראל: לקיים את ההנחיות בקפדנות כדי שלא ייאלצו לסגור שוב את בתי הכנסת. גם חופי הרחצה נפתחו היום

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מתפלל בבני ברק, באפריל
מתפלל בבני ברק, באפרילצילום: Oded Balilty/אי־פי

ראש הממשלה בנימין נתניהו אישר אמש (שלישי) לפתוח את בתי התפילה החל מהיום, לאחר שנסגרו ב-25 במארס. ההחלטה התקבלה לאחר התייעצות עם שר הבריאות יולי אדלשטיין, שר הפנים אריה דרעי, ראש המטה לביטחון לאומי מאיר בן שבת וגורמים נוספים.

בתי התפילה יוכלו להיפתח בתנאי שישהו בהם עד 50 אנשים שיצטרכו לשמור על מרחק שני מטרים זה מזה. המתפללים יצטרכו לעטות מסכות ולהקפיד על כללי היגיינה. בנוסף, בתי התפילה יצטרכו למנות נאמן קורונה שיפקח על יישום ההנחיות. הרב הראשי לישראל דוד לאו קרא למתפללים "לקיים את ההנחיות בקפדנות רבה בכדי למנוע מצב שבו ייאלצו שוב לסגור את בתי הכנסת".

חיטוי בית הכנסת הגדול בתל אביב, במארסצילום: מוטי מילרוד

בנוסף אישרה הממשלה את פתיחת חופי הרחצה החל מהיום, תוך שמירה על מרחק בין האנשים. עוד נקבע כי החוזרים מחו"ל ישהו בבידוד ביתי, וכן אושר לפתוח את המוזיאונים.

מוקדם יותר אתמול אישר משרד הבריאות מתווה לפתיחת המסעדות, הברים, המועדונים, בריכות השחייה, המלונות, החוגים, תנועות הנוער ומוסדות החינוך הבלתי פורמלי ב-27 במאי. המתווה טעון את אישור הממשלה.

לפי החלטת משרד הבריאות, במסעדות, ברים ומועדונים שיש בהם מקום לעד מאה בני אדם, לא תהיה הגבלה על כניסת לקוחות. במסעדות, ברים ומועדונים שיש בהם מקום ליותר ממאה בני אדם, ניתן להכניס עד 85% מהתפוסה המותרת. עוד הוחלט כי תהיה חובה לשמור על מרחק של מטר וחצי לפחות בין השולחנות, וכי המקומות יידרשו למדוד חום לנכנסים אליהם.

לפי ההחלטה, בבריכות השחייה תהיה חובה לשמור מרחק של שישה מ"ר במים, ועשרה מ"ר בשטח שמחוץ לבריכה. מלונות, לרבות חדרי אוכל ובריכות, ייפתחו בהתאם להנחיות שניתנו למסעדות ולבריכות. בחוגים, בתנועות הנוער ובחינוך הבלתי פורמלי תהיה חובה לשמור על קפסולות קבועות. בחוג המתקיים בכיתת גן או לימוד יישמר מרחק של חמישה מ"ר לאדם, בחוג המתקיים במרחב הפתוח יישמר מרחק של שני מ״ר לאדם ובסטודיו יישמר מרחק של שבעה מ״ר לאדם.

משרד החינוך הודיע אתמול כי יאפשר לצהרונים לשוב לעבודה במתכונת מלאה ביום ראשון הקרוב. לפי המתווה, בצהרונים יוכלו להשתתף תלמידים הלומדים בכיתות א'-ב' משלוש כיתות שונות לכל היותר, או מכיתות גן צמודות. המתווה יאפשר לעשרות אלפי ילדים להצטרף לצהרונים, הפועלים מסוף יום הלימודים ועד 16:00.

במקביל, שר הבריאות הנכנס יולי אדלשטיין אישר לפתוח את האולמות וגני האירועים החל מ-14 ביוני. לפי המתווה שגובש לפתיחתם, אולמות וגני אירועים יוכלו לפעול בכפוף למינוי ממונה לשמירת ההנחיות בכל אירוע, רישום האורחים בכניסה, הצבת סימון ושילוט בנוגע לשמירת מרחק בין האורחים, מדידת חום ותשאול בריאותי לאורחים ולעובדים בכניסה, הקפדה על ניקוי וחיטוי תכופים של המקום, עטיית מסיכות מלבד בעת אכילה ושתייה וכללים נוספים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ