אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ

מנהיג הציבור החרדי-ליטאי הרב חיים קנייבסקי נדבק בקורונה. מבית הרב, בן 92, נמסר כי בעקבות "שינוי מסוים" במדדי חום גופו הוא נבדק ונמצא חיובי לקורונה. "בסייעתא דשמייא הרב מרגיש כעת טוב וממשיך בסדרי לימודו כרגיל, כמובן תחת השגחה רפואית צמודה", נמסר. בהודעה מטעמו נמסר כי הרב מבקש מהציבור להתפלל לשלומו ולומר פרקי תהילים לזכותו. מקורביו הפיצו תמונה שלו מהבוקר על מנת להבהיר כי הרב חש בטוב.

הרב הפר בידוד במוצאי יום כיפור וקיבל אנשים בביתו, אף שנחשף לחולה מאומת. החולה, הנהג של קנייבסקי, אובחן בערב יום כיפור לאחר שחש בתסמינים במשך כמה ימים. לאחר שהנהג נמצא חיובי, התברר כי בני משפחה נוספים המקורבים לרב ביומיום נדבקו בקורונה.

מבית הרב נמסר אתמול ל"הארץ" כי כל החולים בודדו עצמם מהרגע שחשו בתסמינים. עוד נמסר כי אלה שבאו במגע עם הרב הם אנשים שעוברים בדיקות קורונה ונמצאים שליליים או כאלה שכבר החלימו מהנגיף.

בשבועות האחרונים נדבקו כמה מנהיגים חרדים בקורונה. לאחרונה אושפז האדמו"ר מקרלין, שנחשב לאחד המנהיגים המחמירים בנושא הקורונה, לאחר שנדבק בנגיף. כמו כן נדבקו האדמו"ר מפיטסבורג, האדמו"ר מצאנז והאדמו"ר מקרטשניף.

ראש הממשלה בנימין נתניהו איחל החלמה מהירה לרב קנייבסקי. "בשעה זו אני מצטרף לתפילות של המוני בית ישראל למען בריאותו של הרב, ברוח הכתוב: ״כִּי חַיִּים הֵם לְמֹצְאֵיהֶם, וּלְכָל בְּשָׂרוֹ מַרְפֵּא״ (משלי ד׳, כ"ב)", מסר בהודעה. יו"ר ש"ס שר הפנים אריה דרעי כתב בטוויטר: ‏"יחד עם כל העם היהודי ברחבי העולם, נתפלל השבת לרפואתו השלמה והמהירה של שר התורה, הגאון רבי שמריהו יוסף חיים קנייבסקי, בן פעשא מרים. 'שבת היא מלזעוק ורפואה קרובה לבוא'".

בעיצומו של הגל הראשון של התחלואה, כשהורתה הממשלה על סגירת מערכת החינוך, הורה קנייבסקי להמשיך את הלימודים בישיבות ובתלמודי התורה, תוך שהוא מציין כי "ביטול תורה" מסוכן יותר מהנגיף. עם זאת, מספר ימים לאחר מכן, בהוראת שותפו להנהגה הרב גרשון אדלשטיין, סגרו הישיבות ותלמודי התורה את שעריהם. לאורך המשבר כולו עודד קנייבסקי את אנשיו להמשיך בלימודים, תוך שמירה על עטיית מסכות וריחוק חברתי. בחודשים האחרונים גם הרב אדלשטיין יישר קו עם ההנחיה הגורסת כי יש להמשיך בלימודים בכל מחיר, תוך שמירה כמה שניתן על כללי הריחוק החברתי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ