המשטרה העבירה ליועמ"ש את ממצאי הבדיקה נגד גמליאל על הפרת תקנות הקורונה

היועץ מנדלבליט יחליט אם יש מקום לפתוח בחקירה נגד גמליאל, ששהתה ביום הכיפורים הרחק מביתה והטעתה את חוקרי משרד הבריאות לאחר שנדבקה בנגיף

יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גמליאל בכנסת ביום השבעת הממשלה, במאי
יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר

המשטרה העבירה הבוקר (שלישי) ליועץ המשפטי לממשלה את ממצאי הבדיקה שאספה בעניינה של השרה גילה גמליאל, שהפרה את תקנות הקורונה והטעתה את משרד הבריאות. היועץ אביחי מנדלבליט יחליט אם יש מקום לפתוח בחקירה נגד גמליאל או לנקוט נגדה צעדים אחרים.

מאתמול התקבלו במשטרה תלונות נגד גמליאל, בעקבות הפרסום ב"הארץ" כי שהתה ביום הכיפורים בבית כנסת בטבריה עם משפחת בעלה, בעוד היא מתגוררת בתל אביב, וניסתה להסתיר זאת מהחוקרים האפידמיולוגיים לאחר שנדבקה בנגיף. כחברת כנסת ושרה, נהנית גמליאל מחסינות, והמשטרה ביקשה את עמדת היועץ באשר להליכים שניתן לנקוט בעניינה.

הפגנה מול ביתה של גמליאל בתל אביב, אתמולצילום: מוטי מילרוד

גמליאל טענה בשיחתה הראשונה עם חוקרי משרד הבריאות כי נדבקה מהנהג שלה, ורק כעבור ארבע שעות אמרה כי אולי נדבקה ב"בית כנסת משפחתי". בשעות הראשונות לאחר שגילתה כי נדבקה היא לא יצרה קשר עם החוקרים האפידמיולוגיים. רק כעבור יממה היא הודתה כי היתה בטבריה ולא באזור מגוריה, בין היתר לאחר שהמידע שמסרה לא התיישב עם נתוני ההדבקה שלה ושל בני משפחתה. 

השרה להגנת הסביבה מסרה בתגובה לפרסום כי "ייתכן שטעיתי בשיקול דעתי והיה מקום לנהוג אחרת. אני מבקשת להתנצל על כך בפני הציבור, ומודיעה שאשלם את הקנס הנדרש". בתגובה לפרסום הראשון בנושא הכחישה גמליאל כי ניסתה להתחמק מחוקרי משרד הבריאות, וכינתה את הידיעה "ניסיון לפגוע באנשי הליכוד באמצעות שקרים ובדיות פתטיים".

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר על עניינה של גמליאל כי הוא "מציע לחכות עם המסקנות עד שתסתיים הבדיקה שמתקיימת עכשיו במשרד הבריאות. כדאי לפעול לפי נתונים ובדיקות ולא לפי דיווחים ראשוניים. בקרוב מאוד נקבל את התמונה המלאה", והוסיף כי "כולנו מחויבים לקיום הכללים, זה כולל שרים ושרות, חברות וחברי כנסת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ