מנהל מעייני הישועה התפטר לאחר שאמר כי חרדים "התחנכו לקבל הכל ולא לתת כלום"

המנהל הרפואי, פרופ' מוטי רביד, אמר בראיון לכאן ב' כי "לא היה בעצם עד היום קהל שלם שפורק עול בצורה כזו והורג אנשים מתוך... זה אפילו לא מתוך אמונה. אני לא מבין מה הקשר בין אמונה, בין יהדות, בין דת, לבין מה שהם עושים"

אהרן רבינוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פרופ' מוטי רביד, באפריל
אהרן רבינוביץ

המנהל הרפואי של בית החולים מעייני הישועה שבבני ברק, פרופ' מוטי רביד, התפטר מתפקידו לאחר שאמר הבוקר (חמישי) כי החרדים "התחנכו לקבל הכל ולא לתת כלום במשך שנים". פרופ' רביד התייחס לתחלואה הגואה בקורונה בקרב חרדים ולהתייחסותן של קהילות חרדיות להגבלות.

"זה באמת אחד מהאירועים הפרועים ביותר שהיו בהיסטוריה של מדינת ישראל", אמר בראיון לכאן ב'. "אני חושב שלא היה בעצם עד היום קהל שלם שפורק עול בצורה כזו והורג אנשים מתוך... זה אפילו לא מתוך אמונה. אני לא מבין מה הקשר בין אמונה, בין יהדות, בין דת, לבין מה שהם עושים. אין קשר. יש פה איזו התרסה של אני ואפסי עוד, התחנכו לקבל הכל ולא לתת כלום במשך שנים, וזאת אחת התגובות. אני לא חושב שיש פה מאפיינים דתיים דווקא, זה חינוך קלוקל של אוכלוסייה, לא יודע... הרבנים, אלה שישנם, הנבונים, צועקים ואומרים תפסיקו – אבל יש קהל שלא שומע".

הנהלת בית החולים הפיצה שעות אחדות לאחר הראיון הודעה לתקשורת, ובה הודיעה על התפטרותו. "הנהלת בית החולים מעייני הישועה מביעה צער מדבריו בתקשורת בימים האחרונים של פרופ' רביד, שבהם השמיע דברים פוגעניים שלא יאמרו כנגד הציבור החרדי בכלל ורבניו בפרט. בעקבות הדברים הגיש הבוקר פרופ' רביד את התפטרותו בפני הנהלת בית החולים". עוד נמסר מהנהלת בית החולים: "לאור התקופה הקשה והמאתגרת בה נמצאת מערכת הבריאות, מועד עזיבתו ונוהל חפיפה עם מחליפו מסוכם מול הנהלת בית החולים". בבית החולים התנערו מדבריו של פרופ' רביד והוסיפו כי "הדברים שנאמרו ראויים היו שלא יאמרו, והם ההפך הגמור מעמדת והשקפת בית החולים".

הבוקר פורסמו לראשונה ב"הארץ" ממצאי הסקר הסרולוגי בבני ברק. במשרד הבריאות מעריכים על סמך הממצאים שכ-30% מתושבי בני ברק נדבקו בקורונה. את הסקר ערכו בחודשים יוני עד אוגוסט אנשי הצוות לטיפול במגפות והלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, בשיתוף עיריית בני ברק. העירייה קיבלה מלמ"ס מאגר שמות מדגמי ונציגיה פנו לתושבים וביקשו מהם להשתתף בסקר. החוקרים ביקשו לערוך בדיקות ל-6,000 תושבים, אך רק כ-3,500 מהם הסכימו להשתתף. צוותים של מגן דוד אדום באו לבתיהם ולקחו מהם דגימות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ