הרמטכ"ל כוכבי אירח בני משפחה בביתו בניגוד להנחיות הקורונה

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
כוכבי, בחודש שעבר
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

הרמטכ"ל אביב כוכבי הפר השבוע את הנחיות הקורונה, כשאירח בביתו בני משפחה. התקנות אוסרות על שהיה בביתו של אדם אחר, גם אם הוא נמצא ברדיוס אלף המטרים המותר ליציאה מהבית. כוכבי הודה במעשה ואמר כי הוא מצר על כך ומקבל אחריות על מעשיו. הידיעה פורסמה בחדשות 12.

מצה"ל נמסר בתגובה כי "הרמטכ"ל נמנע לאורך כל התקופה מלארח ולהתארח שלא על פי ההנחיות. בערב המדובר הגיעו הורי אשת הרמטכ"ל, הגרים במרחק שלושה בתים, ושהו בחצר הבית בלבד, תוך שמירת מרחק ועטיית מסיכות, וזאת מתוך הבנה מוטעית שההנחיות מאפשרות מפגש בשטח פתוח הרמטכ"ל מצר על כך ולוקח אחריות מתוך הבנת החשיבות העליונה בשמירה על ההנחיות".

בשבוע שעבר אירח ראש שב"כ נדב ארגמן בביתו בני משפחה שאינם מתגוררים עמו. ארגמן אירח בין היתר את בתו שמתגוררת הרחק ממנו, ואורחים נוספים. משב"כ נמסר בתגובה: "ראש השירות מצר על אירוע זה ולוקח עליו אחריות מלאה".

השבוע פורסם ב"הארץ", כי השרה להגנת הסביבה גילה גמליאל (הליכוד), שחלתה בקורונה, התחמקה במשך שעות מחקירה אפידמיולוגית וניסתה להטעות את חוקרי משרד הבריאות כשאמרה להם שנדבקה מהנהג שלה. גמליאל שהתה בבית כנסת בטבריה בניגוד להנחיות ביום כיפור. גמליאל, המתגוררת בתל אביב, נסעה בניגוד להנחיות למשפחתו של בעלה, חובב דמרי, והתפללה בבית הכנסת עץ חיים בשיכון ד' בטבריה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות