21 דיירים ואנשי צוות בבית אבות בבת ים נדבקו בקורונה

הדיירים התחסנו באחרונה, אולם קבלת מנת החיסון הראשונה אינה מבטיחה הגנה מהידבקות בנגיף

בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מתחם בדיקות קורונה בתל אביב
בר פלג

21 דיירים ואנשי צוות פונו היום (שבת) מבית האבות נווה באבוב בבת ים לאחר שאובחנו כחולי קורונה, ימים ספורים לאחר שחוסנו נגד הנגיף. הם פונו לבתי חולים ולמוסדות חלופיים, ובשעה זו עוברים בדיקות לגילוי קורונה 150 הדיירים והעובדים הנוספים במוסד.

קבלת מנת החיסון הראשונה של חברת פייזר - היחיד שניתן בישראל בשלב זה - אינה מבטיחה הגנה מהידבקות בנגיף. לפי מינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA), החיסון של פייזר מתחיל להעניק למחוסן הגנה "חזקה" רק כעשרה ימים לאחר קבלת המנה הראשונה. בעשרת הימים שאחרי מתן המנה הראשונה נוצרת בגוף תגובת שרשרת שבסופה מערכת החיסון יודעת לזהות את הנגיף ולפתח נוגדנים, שמסייעים למניעת ההידבקות בו.

אתמול הודיע משרד הבריאות כי מתחילת מבצע החיסונים, כ-950 אלף בני אדם קיבלו את מנת החיסון הראשונה. דיירי בתי האבות והעובדים בהם חוסנו בתחילת מבצע החיסונים, לצד אנשי הצוותים הרפואיים. בקופות החולים החלו השבוע לזמן לחיסון גם מבוטחים גם מתחת לגיל 60. בכללית ובמכבי החלו לזמן מבוטחים בני 55 ומעלה הסובלים ממחלות כרוניות, ובמכבי הוסיפו כי חולים אונקולוגיים ומבוטחים מעל גיל 16 הסובלים מדיכוי מערכת החיסון יזומנו גם הם לקבל חיסון. בקופת חולים לאומית, שהחלה לזמן מבוטחים בני 50 ומעלה מוקדם יותר השבוע, הודיעו כי הם מקצים חיסונים עודפים למטופלים הסובלים ממחלות כרוניות, בסדר יורד לפי גילם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ