יותר מ-1.2 מיליון ישראלים קיבלו את מנת החיסון הראשונה לקורונה

אתמול חוסנו ברחבי הארץ כ-134 אלף בני אדם. סגן שר הבריאות קיש אמר כי צפויה ירידה בכמות החיסונים בסוף השבוע וכי צפויות להגיע מנות נוספות בתחילת פברואר

עידו אפרתי
עידו אפרתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיסון אנשי צוות ודיירים במרכז 'עלה' בבני ברק, אתמול
עידו אפרתי
עידו אפרתי

משרד הבריאות הודיע הבוקר (שני) כי יותר מ-1.2 מיליון איש קיבלו עד כה את מנת החיסון הראשונה נגד נגיף הקורונה. אתמול חוסנו ברחבי הארץ כ-134 אלף בני אדם.

סגן שר הבריאות, יואב קיש, התייחס הבוקר לאפשרות שייגמר מלאי החיסונים. לדבריו, אמנם יש מספיק חיסונים כדי לחסן את האוכלוסייה שבסיכון בשתי מנות, אולם בסוף השבוע תהיה ירידה בכמות החיסונים שיינתנו. "שר הבריאות וראש הממשלה פועלים בצורה אינטנסיבית להשיג חיסונים נוספים", אמר, "אנחנו עושים הכל בשביל להקדים אותם (את הגעת המנות הנוספות לארץ). מדובר, אני מניח, על סדר גודל של תחילת פברואר".

קיש אמר כי מרבית הגורמים במשרד הבריאות מתנגדים להצעתו של המשנה למנכ"ל המשרד, פרופ' איתמר גרוטו, לדחות את מתן מנת החיסון השנייה כדי להגדיל את מספר המתחסנים במנה הראשונה. "היו על זה דיונים במשרד, ורוב הדעות נוטות לכך שזה לא (צעד) נכון. בבריטניה עושים את זה כי המצב שם מאוד קשה מבחינת התפרצות מחלה. ברור שאם לא היו בגל שלישי, והתחלואה היתה נמוכה, אף אחד לא היה מדבר על ההצעה הזו. מכיוון שיש תחלואה משמעותית הנושא הזה עלה. לא נפעל בניגוד להמלצות רפואיות ואישור מפורש מפייזר".

שר הבריאות, יולי אדלשטיין, כתב בחשבון הטוויטר שלו כי הוא מודאג מהעלייה בתחלואה לצד מבצע החיסונים, וייחס זאת לגרסה החדשה של הנגיף, שמדבקת יותר. "אנחנו מנצחים במרוץ החיסונים, אבל לצערי מפסידים בקרב מול המוטציה", כתב. "העלייה בתחלואה צריכה להדאיג כל נבחר ציבור שצריך לזכור: המחויבות הראשונה שלו היא בריאות הציבור".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ