שביתת הרופאים | רופאי קופ"ח כללית ישבתו היום במחוזות דן-פ"ת וחיפה

הרופאים ימשיכו גם מחר בצעדי ההשבתה במערכת הבריאות הציבורית. מחרתיים תשובש מחדש פעילות חדרי הניתוח בבתי החולים

דן אבן
דן אבן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דן אבן
דן אבן

רופאי קופת חולים כללית ישביתו היום (רביעי) את פעילותם במרפאות המשפחה והמומחים במחוזות דן-פ"ת וחיפה-גליל מערבי, הכוללים את היישובים רמת גן, גבעתיים, פתח תקווה, חיפה והקריות. עם זאת, בכללית מבהירים כי המרפאות תהיינה פתוחות, ויוענקו כל השירותים פרט לרופאים, לרבות שירותי מעבדה, אחיות, בתי מרקחת, רנטגן ושירותי משרד.

עדיין אין התקדמות במו"מ. שביתת הרופאים. תצלום: ירון קמינסקי

כמו כן, יושבתו היום לשכות הבריאות, בריאות הציבור, טיפות חלב, רופאי עיריות ורופאי בתי הספר יושבתו במחוזות תל-אביב, מרכז, חיפה וצפון. לפי הנחיית מטה ההסתדרות הרפואית, בכל מחוז או נפה יישאר רופא מחוזי וישמש כתורן/כונן המקבל מקרים דחופים, לרבות לטיפול באנשים שנחשפו לבעל חיים החשוד כחולה כלבת.

מחר תשובש מחדש הפעילות בחדרי הניתוח בבתי החולים הכלליים, כפי שארע אתמול, ויבוצעו רק ניתוחי הסרת גידולים לחולי סרטן וניתוחים דחופים.

אתמול נמשכו דיוני המשא ומתן בין הרופאים לאוצר, אולם עד כה לא הושגה פריצת דרך בין הצדדים. מחר יתכנסו בכירי ההסתדרות הרפואית לכנס מקצועי במסגרתו ידונו במחסור ברופאים במערכת הבריאות הציבורית, הנידונה גם בדו"ח מבקר המדינה שפורסם באשר למחלקות הפנימיות. נציג האוצר שהוזמן לשאת דברים בכנס ביטל את השתתפותו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ