מגעים ליליים בין משרד האוצר לאחיות בניסיון לסיים את השביתה

באוצר טענו כי חלה התקדמות במשא ומתן, אולם האחיות הכחישו זאת. סלע המחלוקת נוגע לאורך התקופה שההסכם יתייחס אליה

דן אבן
דן אבן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דן אבן
דן אבן

במשרד האוצר טוענים כי חלה התקדמות במגעים עם הסתדרות האחיות לקראתן סיום שביתתן, אולם בהסתדרות מכחישים זאת. סלע המחלוקת העיקרי בין הצדדים נוגע לתקופת ההסכם שייחתם ביניהם. באוצר דורשים כי ההסכם עם האחיות ייחתם לחמש שנים, עד סוף שנת 2017, ואילו בהסתדרות האחים והאחיות דורשים כי ההסכם ייחתם לארבע שנים. במגעים על תוספת השכר הסכימו הצדדים על תוספת דו-ספרתית לשכר הבסיס של האחיות ברפואה הציבורית.

נשיאת בית הדין הארצי לעבודה, נילי ארד, שפרשה בתחילת השבוע את חסותה על המשא ומתן בין הצדדים, הציעה להם מנגנון ליישוב המחלוקת, והצדדים אמורים למסור מחר (שלישי) בבוקר לבית הדין אם יסכימו למנגנון זה. עם זאת, השביתה תימשך גם מחר.

אתמול דווח כי המגעים בין הצדדים עדיין לא הבשילו לכדי סיכום שיוביל לסיומה של שביתת האחיות, שתיכנס מחר ליומה ה-16. בשלב זה מציע האוצר לאחיות תוספת שכר רוחבית ודיפרנציאלית לאחיות בהיקף כולל של 11%, אולם האחיות מסרבות לכוונות האוצר להרחיב את היקף העבודה של אחיות ברפואה הציבורית כחלק מההסכם. בהסתדרות האחים והאחיות דורשים תוספת רוחבית לשכר הבסיס של אחיות בהיקף של 15% עד 20%.

אחיות מפגינות מול משרד האוצר בירושלים, היום

במערכת הבריאות תימשך מחר שביתת האחיות בבתי החולים, מרפאות קופת חולים כללית, טיפות החלב, לשכות הבריאות ובתי הספר. עד כה נדחו כבר קרוב ל-7,000 ניתוחים ועוד אלפי טיפולים אבחנתיים בבתי החולים כתוצאה מהשביתה, ובטיפות החלב בוטלו מעל ל-90% מהבדיקות והחיסונים.

היום בשעות הצהריים הפגינו קרוב לאלף אחיות מכל הארץ מול משרד האוצר בירושלים ומחו על תנאי העסקתן ברפואה הציבורית. האחיות נשאו את שלטי המאבק תחת הסיסמאות "מצב חירום" ו"אין אחיות לרפואה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ