תשעה בני אדם מוואדי ערה נדבקו בחיידק הברוצלה

ההדבקה נגרמת בצריכת מוצרי חלב שאינם מפוסטרים, בשר ללא פיקוח או במגע ישיר עם בעלי חיים נגועים. לא נשקפת סכנה לחיי המאושפזים

עידו אפרתי
עידו אפרתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עידו אפרתי
עידו אפרתי

תשעה בני אדם מאזור ואדי ערה נדבקו בחיידק הברוצלה. חמישה מהם מאושפזים במחלקות הפנימיות במרכז הרפואי העמק בעפולה, וארבעה אחרים שוחררו לביתם. מצבם של החולים המאושפזים טוב ואין סכנה לחייהם.

לפני כשלושה שבועות אובחנו שני בני אדם כמי שנדבקו בחיידק ובשבוע האחרון נוספו עליהם שבעה בני אדם נוספים. "החולים הגיעו עם חום, חלקם עם בדיקות דם טובות יותר וחלקם פחות. ארבעה מהם כבר שוחררו, היתר מטופלים באנטיביוטיקה וטיפול תומך, אנחנו מקווים שלא יהיו סיבוכים", מספרת ד"ר ביביאנה חזן, מנהלת היחידה למחלות זיהומיות בבית החולים העמק בעפולה.

חיידקי הברוצלה גורמים למחלת ברוצלוזיס (המוכרת גם בשם "קדחת מלטה", ע"א). המחלה מאופיינת בסימפטומים של חום ולעתים בכאבי בטן, דופק מהיר וכאבי פרקים. החיידקים אף עלולים לגרום לסיבוכים, בכלל זה התיישבות החיידק על מסתמי הלב, וזיהום קשה של הפרקים. מקור ההדבקה שלה הם בעלי חיים - כבשים, פרות ועזים - נגועים ולא מחוסנים.

ההדבקה נגרמת בעיקר בצריכת חלב או מוצריו שאינם מפוסטרים, באכילת בשר נגוע או במגע ישיר עם בעלי החיים הנגועים. ההידבקות אפשרית גם בשאיפת החיידק בקרבת בעלי החיים הנגועים.

לדברי ד"ר חזן, החיידק אינו נחשב נדיר במזרח התיכון. "מדי פעם אנחנו עדים להתפרצויות שלו, בעיקר במקרים שבהם מסתובב בשטח עדר לא מחוסן ואנשים נחשפים לחיידק". לדבריה, "משרד החקלאות עוסק בזה ואני מקווה שגם התערבות של משרד הבריאות תוביל לאיתור המקור. לציבור אני ממליצה לא לאכול מוצרי חלב ומוצרי בשר במקומות שאינם מסודרים ומפוקחים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ג'קי לוי

"הדביקו לי דימוי של ירושלמי. זרמתי עד שהבנתי שאנשים מאמינים בזה"

מפונים ממריופול לצד בדלנים פרו־רוסים בכפר בזימנה, בחודש שעבר. חלק מהפליטים נשלחו לסיביר

הם פונו מאזורי המלחמה לשטחי רוסיה. הבעיה: לא כולם רוצים להיות שם

תחרות "גו " רפיד באוניבסטיה הסינית הבינלאומית בפתח תקווה
ו
  


מילום :תומר אפלבאום

 
האונ'
סינים
סיני
סין
משחק
משחקים
צחרות

קפצנו לאליפות ישראל ב"גו" באוניברסיטה הסינית בפתח תקוה

לפיד ושר החוץ הטורקי, אתמול באנקרה. ראש ממשלת המעבר יצטרך להתנהל בזהירות, ובידיעה שברחבי המזרח התיכון עוקבים אחרי כל צעד

כרה"מ לפיד יעדיף להימנע מהסתבכות צבאית, אבל עשוי לפזול שמאלה

בנט בלשכת ראש הממשלה בירושלים, בינואר

רוצים לדעת מי יהיה מנהיג המרכז הבא? בידקו את מצב הביטקוין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ