חשש לחצבת בפגיית בית החולים שערי צדק: כ-60 פגים קיבלו טיפול מניעתי

בתחילת השבוע ביקר אביו של אחד הפגים במקום, והיום הוא אובחן בחצבת. במשפחתו אשה ושלושה ילדים שלא חוסנו. לפי בית החולים, מדובר בטיפול מניעתי וטרם עלה כי אחד הפגים נדבקו

עידו אפרתי
עידו אפרתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עידו אפרתי
עידו אפרתי

60 פגים בפגייה של בית החולים שערי צדק בירושלים קיבלו היום (רביעי) טיפול מניעתי מחשש להידבקות בחצבת. על פי גורמים בבית החולים, אביו של אחד הפגים ביקר בתחילת השבוע בפגייה, והיום אובחן בחצבת. בעקבות זאת, טופלו הפגים שנכחו בפגייה בשעת הביקור שלו. במשפחתו של האב אשה ושלושה ילדים שאינם מחוסנים. לפי משרד הבריאות, השלמת החיסונים שלהם בטיפול.

"בעקבות ביקור של אב לפג מאושפז בפגיית שערי צדק, שאובחן לאחר ביקורו בפגייה כחולה בחצבת, ולאחר דיווח למשרד הבריאות ובהתאם להנחיותיו, הוחלט לתת טיפול מניעתי לכל הפגים ששהו בפגייה בעת ביקורו", נמסר הערב מבית החולים. "חשוב להדגיש כי נכון לעכשיו, אין ממצאים המעידים על הידבקות בקרב הפגים שנחשפו ומדובר בטיפול מניעתי בלבד".

על פי גורמים במשרד הבריאות, בשבוע האחרון התקבלה מבית החולים הודעה במשרד על חשש לחצבת. רופאה מלשכת הבריאות נטלה בדיקות מהחולה החשוד ואלה נמצאו חיוביות. בדיעבד, התברר כי האב שהה בפגייה כשהיה עם חום ומדבק.

אתמול דווח ב"הארץ" כי לפי משרד הבריאות, מספר החולים שנדבקו בחצבת מתחילת השנה עלה ל-882. 60% ממקרי ההידבקות - 529 חולים - הם ממחוז ירושלים. בצפת אובחנו 115 חולים, 74 באזור פתח תקוה, 55 באזור תל אביב, 27 באזור עכו, ו-24 באזור רמלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ