משרד החוץ: לשקול נסיעות לצפון איטליה בשל התפשטות הקורונה

במדינה התגלו עד כה יותר מ-200 מקרים של הידבקות בקורונה ונרשמו שבעה מקרי מוות. משרד הבריאות ישקול להורות גם לשבים מאיטליה לשהות בבידוד למשך 14 יום

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תיירים בוונציה, אתמול
תיירים בוונציה, אתמולצילום: אוהד צויגנברג

משרד החוץ המליץ הערב (שני) לישראלים לשקול את נחיצותם של ביקורים בצפון איטליה, בשל התפשטות נגיף הקורונה באזור. מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, הוסיף כי המשרד ישקול להורות לישראלים השבים מאיטליה לשהות בבידוד. "אנחנו רואים התפתחות משמעותית באיטליה", אמר. "בשונה ממדינות אחרות ברשימה איטליה היא לא מדינת אי, וזה סיפור אחר לגמרי. נשקול בימים הקרובים אם להורות גם למי ששב מאיטליה להיכנס ל-14 ימי בידוד ביתי".

עד כה התגלו באיטליה יותר מ-200 מקרי הידבקות בנגיף, ושבעה אנשים מתו ממחלת הריאות שהוא גורם. לפי הודעת משרד החוץ, המחוזות הנחשבים מסוכנים הם לומברדיה, ונטו, אמיליה-רומניה, פיאמונטה, פריולי-ונציה-ג'וליה, טרנטינו-אלטו-אדיג'ה וליגוריה.

ישראל נזהרת מפרסום אזהרות מסע, מחשש ליצירת משברים דיפלומטיים עם המדינות הנוגעות בדבר. בימים האחרונים התפתחה מתיחות בין ישראל לבין דרום קוריאה, בעקבות הצעדים שנקטה הממשלה נגד מבקרים מהמדינה. סגנית השגריר הישראלי בסיאול זומנה אתמול לשיחת הבהרה, שבה הובעה בפניה דאגה בנוגע למדיניות הישראלית.

שר החוץ, ישראל כץ, אמר הבוקר בריאיון לגלי צה"ל: "אנחנו מנסים לשמר את שני הדברים, מצד אחד את בריאות הציבור ומצד שני את היחסים עם אותן מדינות. אם חלילה המחלה תתפשט כאן, בישראל, אז מה שאנחנו עושים כרגע לאחרים יעשו לנו. אנחנו מדינה קטנה, אנחנו נהיה מוגבלים בסחר, בתיירות ובכל דבר".

אתמול קרא משרד הבריאות לישראלים שחזרו בשבועיים האחרונים מאיטליה ופיתחו תסמינים המעידים על הידבקות לפנות למרפאה, למגן דוד אדום או לבית החולים הסמוך, לדווח על כך ולהיבדק כדי לברר אם הם נושאים את הנגיף. אותן הנחיות חלות גם על מי שחזרו מאוסטרליה ומטייוואן.

אתמול פרסם משרד החוץ אזהרות מסע לדרום קוריאה וליפן, שגם בהן התפרץ הנגיף. המשרד ביקש "להימנע לחלוטין" מנסיעה לדרום קוריאה, ולשקול נסיעות ליפן. משרד הבריאות הודיע כי אזרחים זרים ששהו ביפן או בדרום קוריאה ב-14 הימים שקדמו לבואם לישראל לא יורשו להיכנס אליה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ