קורונה בישראל | משרד הבריאות: ישראלי שחזר השבוע מאיטליה אובחן כחולה בקורונה

החולה יועבר לבידוד בבית החולים שיבא לאחר שאתמול החל לסבול מחום. הוא שב לישראל ב-23.2 בשעה 16:10 בטיסה מספר Iy 382. מנכ"ל משרד הבריאות: התפשטות קורונה בישראל היא בלתי נמנעת

עידו אפרתי
עידו אפרתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נוסעים בנתב"ג, השבוע
נוסעים בנתב"ג, השבועצילום: עופר וקנין
עידו אפרתי
עידו אפרתי

ישראלי שחזר ביום ראשון מצפון איטליה אובחן כחולה בקורונה ויועבר לבידוד בבית החולים שיבא - כך הודיע היום (חמישי) משרד הבריאות. הוא החל אתמול לסבול מחום, ובבוקר אובחן כי הוא חולה בקורונה. כל האנשים שהיו עמו במגע מאז שובו אותרו וייכנסו לבידוד ביתי.

משרד הבריאות הודיע כי מספר הטיסה שעליה היה החולה הוא Iy 382 שנחתה בתאריך 23.2 בשעה 16:10. המשרד קרא לכל מי שהיה בטיסה זו להכנס באופן מיידי לבידוד בית למשך 14 יום ממועד הנחיתה ולדווח על כך. בצהריים הבהיר משרד החוץ כי הוחלט למנוע מכלל הזרים שטסו מאיטליה להיכנס לארץ, וכי בניגוד לדיווחים בתקשורת לא הוטלה הגבלה על איטלקים שהגיעו ממקומות אחרים.

מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, אמר היום כי "באירופה מתחילים להופיע עוד מוקדי התפשטות, וההתפרצות בצפון איטליה מתפשטת לעוד מדינות באירופה". לדבריו, "כל זה מחייב אותנו להקפיד על בידודי הבית על מנת לנסות וצמצם את ההתפשטות בישראל. ההתפשטות היא בלתי נמנעת. אנחנו מנסים למתן ככל הניתן את קצב ההתפשטות באופן שיבטיח כמה שפחות הידבקויות מאותם מקרים".

בר סימן טוב הוסיף כי הוא מקווה שכעת "הציבור מבין מדוע אנחנו נוקטים בצעדים, שנתפסים לעיתים כ'תגובת יתר'. אנחנו אומרים לעצמנו כל הזמן שאנחנו לא רוצים להתחרט בעוד שבועיים על החלטות שלא קיבלנו". בר סימן טוב עדכן בנושא את ראש הממשלה בנימין נתניהו, שצפוי לבקר היום בחמ"ל משרד הבריאות.

ראשת אגף רפואה כללית במשרד הבריאות, ד"ר סיגל ליברנט-טאוב, אמרה היום כי משרד הבריאות נערך "לתוכנית אשפוז לכל תרחישים עתידיים". ד"ר ליברנט-טאוב הוסיפה כי בהמשך ייקבע איפה "יאושפזו חולים נוספים על פי חומרת המחלה, על פי גיל ומרכיבים נוספים".

היערכות בשיבא לטיפול בנדבקים בקורונה, בשבוע שעברצילום: מוטי מילרוד

בשבוע שעבר חזרו לארץ 11 ישראלים שהיו בבידוד על ספינה ביפן, שניים מהם נדבקו בנגיף והועברו לבידוד בשיבא. מלבדם נבדקו כאלף בני אדם וכ-1,500 אנשים נמצאים בבידוד ביתי, לאחר שבאו במגע עם אנשים שנדבקו בנגיף או שהיו במקומות שבהם התפרץ הווירוס.

אתמול הורה משרד הבריאות לכל מי שחזר מאיטליה בשבועיים האחרונים להיכנס לבידוד, בעקבות התפשטות הנגיף בשטחה, והיום אמר שר הפנים אריה דרעי כי יחתום על צו האוסר על כניסת אזרחי איטליה לישראל.‎

משרד הבריאות הודיע אתמול כי הוא קורא לישראלים שלא לטוס לאיטליה עקב התפרצות נגיף הקורונה במדינה וקרא "לשקול נחיצות טיסות לחו"ל באופן כללי, מעבר לחובת הבידוד לשבים ממדינות ספציפיות".

"הערכת המצב היא כי יש סיכוי גבוה לכך שהתחלואה התפשטה באזורים נוספים באירופה ובמקומות רבים אחרים בעולם", הוסיפו אנשי המשרד וציינו כי "יש להימנע מנסיעות לכינוסים והתקהלויות בינלאומיות אחרות, ובכלל זה גם נסיעה לאירועים בעלי אופי דתי שבהם מתכנסים אנשים ממדינות רבות. כמו כן, יש להימנע מקיום כנסים בינלאומיים בישראל".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ