קורונה בישראל: עדכונים שוטפים | נוסעים השבים מאיטליה יופרדו וייכנסו מעתה דרך טרמינל 1

חפושות בה היה אדם שאובחן כחולה בקורונה והגיע לארץ מאיטליה, שלשום.
חפושות בה היה אדם שאובחן כחולה בקורונה והגיע לארץ מאיטליה, שלשום. צילום: דודו בכר
עדכונים

נוסעים השבים מאיטליה יופרדו וייכנסו מעתה דרך טרמינל 1

נוסעים השבים מאיטליה יופרדו מנוסעים אחרים וייכנסו מעתה דרך טרמינל 1 - כך הודיעה היום רשות שדות התעופה. לפי ההודעה, נוסעים על טיסות פנימיות מאילת ייכנסו דרך טרמינל 3. השינויים תקפים רק לנחיתות ולא להמראות.

סורבה כניסתם לישראל של ארבעה נוסעים שהגיעו מאיטליה

רשות האוכלוסין וההגירה הודיעה כי ביממה האחרונה סורבה כניסתם לישראל של ארבעה נוסעים שהגיעו מאיטליה. שניים מהם נחתו בנתב"ג, השלישי נחת בשדה התעופה רמון והרביעי ביקש להיכנס לישראל דרך מעבר טאבה. לפי הודעת הרשות, מאז יום חמישי עזבו את ישראל 1,352 אזרחים איטלקים. (לי ירון)

חולה קורונה חזר לביתו במבשרת ציון לפני שאושפז בבידוד, הביקור לא דווח לציבור

עובד בנתב"ג, השבועצילום: אוהד צויגנברג

חולה הקורונה הישראלי מספינת "דיימונד פרינסס" ששב אתמול לישראל ונדרש להתאשפז בבידוד, ביקר בביתו במבשרת ציון לפני שהועבר לבית החולים שיבא. הגעתו ליישוב לא דווחה לציבור.

הישראלי שהה בשבועות האחרונות בבידוד בבית חולים ביפן, ושוחרר לאחר שבבדיקות שנעשו לו התברר כי הוא החלים ולא מפריש עוד את הנגיף. הוא נבדק שוב בנמל התעופה בן גוריון כששב לישראל, ונסע לביתו לפני שהתקבלו תוצאות הבדיקה. לאחר שהתקשרו אליו ממשרד הבריאות והודיעו לו שעליו לשהות בבידוד בבית החולים, הוא הועבר לאשפוז.

ראש המועצה המקומית מבשרת ציון, יורם שמעון, כתב בסוף השבוע לתושבים: "משיחתי הטלפונית עם נציגת המשפחה עולה כי אכן החולה החשוד כי נדבק בנגיף הקורונה, הגיע אתמול בבוקר למבשרת ציון מלווה על ידי בני המשפחה לביתם שביישוב - היישר משדה התעופה. מיד עם הגעת המשפחה ליישוב, התקבלה פנייה מטעם משרד הבריאות, כי על החולה להגיע לבית חולים לבדיקה נוספת. העברתו מהיישוב לבית החולים התבצעה, למיטב ידיעתי, על ידי הגורמים המוסמכים מטעם משרד הבריאות".

שמעון הוסיף כי "לאור הפרסום בכלי התקשורת, וכן בהמשך לפניית עשרות תושבים באמצעי המדיה השונים למועצה בעניין זה, התקיימו אתמול בשעות הלילה שיחות התייעצות הן עם מנכ"ל משרד הבריאות והן עם נציגת המשפחה של החולה".

ממשרד הבריאות טרם נמסרה תגובה.

(עידו אפרתי)

בית החולים רמב"ם יקים מתחם בידוד נוסף לטיפול בחולי קורונה

בית החולים רמב"ם יקים מתחם בידוד שני בישראל לאשפוז אנשים שנדבקו בנגיף הקורונה, אחרי בית החולים שיבא. מרמב"ם נמסר כי משרד הבריאות הנחה את בית החולים להתכונן לקליטת נדבקים בקורונה. הכניסה למתחם תהיה נפרד מהכניסות הראשיות לבית החולים, וההכנות כוללות בניית מערך כוח אדם ייעודי לטיפול בחולי הקורונה.

(עידו אפרתי ונעה שפיגל)

משרד הבריאות פרסם היכן ביקר הנדבק השביעי בקורונה

פרופ' סיגל סדצקי ומשה בר סימן טוב ממשרד הבריאות, בשבוע שעברצילום: עופר וקנין

משרד הבריאות הודיע כי האדם השביעי שאובחן כנדבק בקורונה הגיע לארץ מאיטליה בשבת האחרונה בטיסה מספר 4849 U2 של איזיג'ט, שנחתה בישראל בשעה 18:00. עוד נמסר כי שהה בשופרסל באיזור תעשייה מגדל העמק ביום שלישי האחרון, בין השעות 17:00 ל-18:00. המשרד עדכן בנוסף כי שהה ביום חמישי במסעדת "אחוזה" בעפולה בין השעות 14:00 ל-15:30.

לקריאת הידיעה המלאה

משרד הבריאות פרסם היכן ביקר הנדבק השישי בקורונה

משרד הבריאות הודיע כי האדם השישי שאובחן כנדבק בקורונה הגיע לארץ מאיטליה בשבת האחרונה בטיסה מספר Az810 שנחתה בישראל בשעה 03:00. באותו יום הוא ביקר בסניף של ארומה בתחנת דלק פז ליד נתניה בין השעות 6:30 ל-7:00.

החולה היה ביום שבת בשעות 11:00 ל-13:00 בחנות למוצרי חשמל סעיד מלחם בכפר אבו סנאן, ולא בכפר שייח דנון כפי שהודיע תחילה משרד הבריאות. הוא היה בשעות אלו גם בחנות הנעליים מחסני זול פוסט בקרית אתא. ביום ראשון שהה החולה ב"חומוס פרלמנט" ובתחנת דלק פז בנהריה בין השעות 11:30-12:00.

משרד הבריאות קורא לכל מי שהיה על הטיסה או באחד המקומות הללו במשך 15 דקות ויותר, להיכנס לבידוד ביתי ולהודיע על כך למשרד.

תמונת מצב של חולי הקורונה בישראל

נתב"גצילום: אוהד צויגנברג

משרד הבריאות פרסם עדכון אודות ששת החולים שנדבקו בנגיף הקורונה בישראל:

■ שני החולים הראשונים, שנדבקו בנגיף בספינת התענוגות "דיאמונד פרינסס" ביפן, אושפזו בבית החולים שיבא עם הגעתם לישראל. אחד מהם החלים ושוחרר.

■ חולה שלישי, הראשון שאובחן בישראל, חזר לישראל מאיטליה בטיסה ביום ראשון והוכנס לבידוד בבית החולים שיבא. מדובר בתושב אזור השפלה. החולה הרביעית היא אשתו, שהיתה במגע אישי קרוב עמו, ותשהה אף היא בשיבא.

■ החולה החמישי חזר מיפן הבוקר לאחר שאובחן בספינת דיאמונד פרינסס כנושא הנגיף ואושפז בבית חולים שם. בדיקות ביפן קבעו שהוא החלים והוא שוחרר, אולם לאחר שחזר לארץ (דרך טיסת המשך בטורקיה), עבר בדיקות נוספות בנתב"ג שבהן התברר כי הוא עדיין נושא את הנגיף. הוא יבודד בשיבא.

■ החולה השישי, תושב הצפון, חזר מאיטליה בשבת. הוא יאושפז בבית החולים שיבא.

(עידו אפרתי)

ישראלי שחזר מאיטליה בשבת נדבק בנגיף הקורונה

ישראלי נוסף שחזר מאיטליה אובחן עם נגיף הקורונה - כך נמסר היום (שישי) ממשרד הבריאות. הישראלי, תושב צפון הארץ, שב ארצה בשבת שעברה. הוא יאושפז בבידוד בבית החולים שיבא. טרם נמסרו פרטים על מסלול נסיעתו ועל המקומות שבהם שהה מאז שובו ארצה. מדובר באדם הרביעי שאובחן בארץ כנשא הנגיף, נוסף לשניים שנדבקו בנגיף בספינת התענוגות ביפן ונכנסו עם הגעתם לישראל לבידוד.

(עידו אפרתי)

ישראלי שהיה על הספינה ביפן ושוחרר מאשפוז שב לארץ ואובחן כחולה

ישראלי שהיה על ספינת התענוגות "דיאמונד פרינסס" ביפן ושב היום לארץ אובחן עם הגעתו כחולה בקורונה. הוא הגיע לארץ לאחר שהיה מאושפז ביפן ושוחרר, והועבר לבידוד בבית החולים שיבא. משרד הבריאות קרא לכל מי שהיה עמו על טיסת טורקיש איירליינס TK784 שנחתה הבוקר ב-8:55 להיכנס לבידוד בית ל-14 יום ולדווח על כך באתר המשרד.

החולה עבר בדיקות ביפן שהראו כי החלים מהמחלה ואינו מפריש את הנגיף, ולכן שוחרר. אולם עם הגעתו לנתב"ג, הוא עבר בדיקה נוספת שמצאה כי הוא עדיין נושא את נגיף הקורונה. לפי מומחה ששוחח עם "הארץ", ישנם שני הסברים לכך: ייתכן שהבדיקות ביפן פחות רגישות ומדויקות והוא מעולם לא החלים, או שהנגיף מופרש לסירוגין.

החולה שהה בספינה ביחד עם אחותו, ששוחררה בעצמה השבוע והגיעה לישראל. ביפן נותר זוג ישראלים - אשה ששוחררה מבידוד וממתינה שבן זוגה ישוחרר גם הוא כדי לשוב יחד לארץ.

(עידו אפרתי)

סורבה כניסתם של 110 זרים מאיטליה שנחתו בארץ

רשות האוכלוסין וההגירה הודיעה היום כי 110 זרים שהגיעו אתמול מאיטליה בטיסות לנתב"ג, למעבר אלנבי ולשדה התעופה רמון הוחזרו לארצם. לפי הרשות, בסך הכל עזבו את ישראל אתמול 512 תיירים מאיטליה, והיום צפויות לנחות שלוש טיסות נוספות מהמדינה.

משרד הבריאות עדכן את רשימת המיקומים שבהם שהה הישראלי שאובחן כחולה קורונה

משרד הבריאות עדכן את רשימת המיקומים שבהם שהה הישראלי שאובחן כחולה קורונה בשבוע החולף. במשרד קראו למי שהיה סמוך אליו במרחק של פחות משני מטרים למשך 15 דקות או יותר להיכנס באופן מיידי לבידוד בית למשך 14 יום ולדווח על כך לאנשי המשרד.

■ טיסת אל על LY381 שהמריאה מישראל ב-21 בפברואר ב-6:00

■ טיסת אל על LY382 שנחתה בישראל ב-23 בפברואר ב-16:10

■ חנות "הפיראט האדום" באור יהודה, ב-23 בפברואר, בין 18:00 ל-22:00

■ חנות "הפיראט האדום" באור יהודה, ב-24 בפברואר, בין 8:30 ל-0:00

■ חנות "הפיראט האדום" באור יהודה, ב-25 בפברואר, בין 8:30 ל-0:00

■ בית הכנסת "אירוס" ברחוב נגה ביישוב אירוס ב-24 בפברואר, בין 6:00 ל-7:00

משרד הבריאות פרסם את המקומות והזמנים המדויקים לאחר שתחקר את עובדי החנות שבה עבד החולה. זאת, לאחר שהתברר כי הוא ובני משפחתו שיקרו בנוגע למקומות שבהם שהה מאז ששב מאיטליה.

תושב השרון נעצר בחשד שהפר את צו הבידוד

היערכות להגעת חשודים בהידבקות בנגיף בבית החולים שיבא, החודשצילום: מוטי מילרוד

המשטרה עצרה אתמול לראשונה אדם שהפר את צו משרד הבריאות ויצא מבידוד: תושב השרון שחזר לאחרונה מתאילנד הפר את הבידוד אחרי עשרה ימים, הגיע לבית הוריה של אשתו והחל להשתולל שם ולאיים עליה.

השוטרים לקחו אותו למתקן הרפואי של שירות בתי הסוהר (שב"ס) בכלא ניצן, אך הוא לא הובא לדיון בהארכת מעצרו ולא הותר לו להיפגש עם עורך דין. בית משפט השלום בפתח תקוה נזף במשטרה ובשב"ס על כך, והשופט דרור קלייטמן שחרר את החשוד, כבן 40, להמשך בידוד בביתו בלי תנאים נוספים.

(בר פלג, ג'וש בריינר)

אל על תפסיק את הטיסות לאיטליה ותאילנד

אל על הודיעה כי היא תשהה החל ממחר את כל הטיסות המתוכננות מנתב"ג לאיטליה, וכן החל מיום שני את כל הטיסות לתאילנד. הטיסות ליעדים באיטליה - מילאנו, רומא, ונציה ונאפולי - לא ייצאו מנתב"ג עד ל-14 במארס. הטיסות לבנגקוק שבתאילנד לא ימריאו עד ל-14 במארס.

בנוסף, חברת התעופה החליטה לדחות את פתיחת הנתיב החדש לטוקיו עד ל-4 באפריל, והאריכה את הפסקת הטיסות לבייג'ין ולהונג קונג עד ל-2 במאי.

נתניהו: מד"א תשלח פרמדיקים עד הבית לכל מי שמגלה תסמינים של קורונה

נתניהו במוקד מד"א בקרית אונו, היוםצילום: עמוס בן גרשום/ לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר במוקד מד"א מיוחד שהוקם לטיפול בפניות הנוגעות לנגיף הקורונה, בקרית אונו. בביקור קרא ראש הממשלה לשיתוף הפעולה של הציבור בניסיון למנוע את התפשטות הנגיף. "כל מי שחזר ממדינה כלשהי בעולם ויש לו את תסמיני נגיף הקורונה - מד"א ישלחו פרמדיקים עד הבית שיבצעו שם את הבדיקה", אמר נתניהו.

עוד הוסיף נתניהו כי הוא מינה את שר האוצר, משה כחלון, כדי שיעמוד בראש ועדת שרים שתטפל בהשלכות הכלכליות של התפרצות נגיף הקורונה על חברות התעופה והעסקים.

בוטלו משלחות של תלמידים שהיו אמורות לצאת לחו"ל

דיילות בנתב"ג, היוםצילום: עופר וקנין

משרד החינוך החליט לבטל את כל משלחות התלמידים שהיו אמורות לצאת לחו"ל. על פי הודעת המשרד, חל איסור על יציאת משלחות תלמידים לכל המדינות שחלה עליהן אזהרת מסע, והחזרה מהן ארצה מחייבת בידוד.

בנוסף, היתרי היציאה שניתנו למשלחות ליעדים אחרים בעולם על ידי אגף הביטחון במשרד מבוטלים עד להודעה חדשה. ממשרד החינוך נמסר עוד כי לא יטופלו בקשות חדשות, ולא ינתנו היתרים חדשים למשלחות בשלב זה.

(שירה קדרי-עובדיה)

ישראלי שחזר מאיטליה אובחן כחולה בקורונה

נוסע בנתב"ג, היוםצילום: עופר וקנין

ישראלי שחזר ביום ראשון מצפון איטליה אובחן כחולה בקורונה ויועבר לבידוד בבית החולים שיבא - כך הודיע היום (חמישי) משרד הבריאות. הוא החל אתמול לסבול מחום, ובבוקר אובחן כי הוא חולה בקורונה. כל האנשים שהיו עמו במגע מאז שובו אותרו וייכנסו לבידוד ביתי.

משרד הבריאות הודיע כי מספר הטיסה שעליה היה החולה הוא Iy 382 שנחתה בתאריך 23.2 בשעה 16:10. המשרד קרא לכל מי שהיה בטיסה זו להכנס באופן מיידי לבידוד בית למשך 14 יום ממועד הנחיתה ולדווח על כך. בצהריים הבהיר משרד החוץ כי הוחלט למנוע מכלל הזרים שטסו מאיטליה להיכנס לארץ, וכי בניגוד לדיווחים בתקשורת לא הוטלה הגבלה על איטלקים שהגיעו ממקומות אחרים.

מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, אמר היום כי "באירופה מתחילים להופיע עוד מוקדי התפשטות, וההתפרצות בצפון איטליה מתפשטת לעוד מדינות באירופה". לדבריו, "כל זה מחייב אותנו להקפיד על בידודי הבית על מנת לנסות וצמצם את ההתפשטות בישראל. ההתפשטות היא בלתי נמנעת. אנחנו מנסים למתן ככל הניתן את קצב ההתפשטות באופן שיבטיח כמה שפחות הידבקויות מאותם מקרים".

(עידו אפרתי)

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ