התפרצות קורונה | ארבעה ישראלים אובחנו היום כחולי קורונה, מספר הנדבקים עלה ל-25

נוסעים בנתב"ג, השבוע
נוסעים בנתב"ג, השבועצילום: תומר אפלבאום
עדכונים

תושב המרכז שחזר מברצלונה אובחן כחולה קורונה. מספר הנדבקים עלה ל-22

משרד הבריאות הודיע כי התגלה חולה נוסף בנגיף הקורונה. בכך עלה מספר הנדבקים בנגיף בתחומי ישראל ל-22. לפי ההודעה, החולה הוא גבר כבן 50 מאזור המרכז, שחזר לישראל ב-1 במארס מברצלונה.

האיש יצא לברצלונה ב-27 בפברואר בטיסת אל על LY393 וחזר מברצלונה ב-1 במארס בטיסת אל על LY394. לפי המשרד, החולה נמצא בבידוד מ-5 במארס. נוסעי הטיסה מתבקשים להיכנס לבידוד.

משרד הבריאות פרסם את המקומות והתאריכים שבהם נכח האיש טרם נכנס לבידוד: בתאריך 2.3 בין השעות 11:00-10:30 היה בסופר אלונית שבתחנת דלק דור אלון בכביש 6 לכיוון צפון ליד מחלף בקה. בין 12:30-11:30 היה בניחום אבלים ברחוב אנקור 82 בכרמיאל. בין 13:30-12:30 שהה בסופרמרקט מרקזה בכפר ירכא. בין 14:30-13:30 היה במסעדת בורגר אנד סטייקס במרכז BIG בכפר ירכא. בשעות הערב: בין 19:35-19:30 היה בקלפי מספר 97 ברחוב קפלן 42 שבפתח תקווה. בין 20:10-20:00 היה בצ'יפ מרקט ארלוזרוב 38 בפתח תקווה.

כמו כן, בתאריך 3.3 בין השעות 19:00-18:00 נכח האיש בבית רבקה, מחלקה ג' חדר 4235. לפי הודעת משרד הבריאות, כל אדם ששהה במקומות שצוינו בימים ובשעות המפורטים מתבקש להיכנס לבידוד ביתי לפי הוראות משרד הבריאות.

(עידו אפרתי)

אייר פראנס ביטלה את כל הטיסות לישראל וממנה

חברת התעופה אייר פראנס הודיעה הערב (שבת) כי היא מבטלת את כל הטיסות לישראל וממנה עד 28.3, מחשש לקורונה. בכך היא מצטרפת לחברות אליטליה ואיבריה שהודיעו אתמול על ביטול הטיסות.

משרד הבריאות ברמאללה: עלה ל-19 מספר החולים בבית לחם

משרד הבריאות ברמאללה הודיע אחר הצהריים כי מספר חולי הקורונה באזור בית לחם עלה ל-19. לפי בדיקות המעבדה, שלושה אזרחים מהאזור נדבקו בנגיף לאחר שבאו במגע עם חולים במלון בבית ג'אלה שבו שהו תיירים מיוון. השלושה הועברו למרכז בידוד בבית לחם.

(ג'קי חורי)

אנשי כוחות הביטחון הפלסטיניים בבית לחם, בשבוע שעברצילום: AFP

עשרות קבוצות תיירים יצאו משטחי הרשות דרך נתב"ג

מבודד קורונה בבית לחם, אתמולצילום: Majdi Mohammed/אי־פי

מתאם פעולות הממשלה בשטחים הודיע היום (שבת) כי תיאם את יציאתן של עשרות קבוצות תיירים משטחי הרשות הפלסטינית לנמל התעופה בן גוריון ביומיים האחרונים. זאת לאחר שהקבוצות ביקשו לצאת מהאזור עקב אבחון הנגיף בתיירים ובפלסטינים בבית לחם.

המתאם, האלוף כמיל אבו רוקון, אמר: "בריאות הציבור בישראל ובשטחים הפלסטינים בראש סדר העדיפויות שלנו. אנו עושים מאמצים רבים, בשילוב כוחות עם כלל הגורמים, לשמור על בריאותם ושלומם של תושבי האזור". ראש המנהל האזרחי, תא״ל רסאן עליאן, הוסיף: "בימים האחרונים אנו פועלים בשיתוף כלל הגורמים בשטח למיגור התפשטות נגיף הקורונה ביהודה ושומרון".

(ג'קי חורי)

כ-3,000 תיירים עזבו את ישראל מאתמול

כ-3,000 תיירים עזבו את ישראל מאתמול (שישי) באופן מאורגן, רובם מהמדינות באירופה המחייבות בידוד לפי הצווים שהוציאה ישראל, כך נמסר מרשות האוכלוסין וההגירה. עוד מסרו כי "בשבועיים האחרונים ניתן לראות מגמת עזיבה מואצת של זרים הנמצאים בישראל".

לפי הודעת רשות האוכלוסין וההגירה, הרשות נערכה לקליטת אוטובוסים של מאות אזרחים זרים בנתב"ג, בשיתוף עם רשות שדות התעופה. עוד נמסר כי סייעו בהוצאת תיירים מהרשות הפלסטינית.

(לי ירון)

נוסעים בנתב"ג, בשבוע שעברצילום: Ariel Schalit/אי־פי

15 אמריקאים נמצאים בבידוד בבית מלון בבית לחם

15 אמריקאים נמצאים בבידוד בבית מלון בבית לחם בשל חשש מהתפשטות וירוס הקורונה, כך נמסר מדובר הרשות הפלסטינית.

כניסה לבית מלון בבית לחם, השבועצילום: AFP

מצבו של נהג ההסעות בן ה-38 ממזרח ירושלים: קשה אך יציב

מצבו של נהג ההסעות בן ה-38 ממזרח ירושלים מוגדר קשה אך יציב, כך נמסר מבית החולים פוריה בו הוא מאושפז. בבית החולים עדכנו כי מצבו לא השתנה ביחס לאתמול, וכי הוא מטופל בידי צוות הטיפול הנמרץ. עוד הוסיפו כי אתמול החלו בטיפול אנטי-וויראלי. "אנחנו בקשר עם אחיו של המטופל", אמרה ד״ר הגר מזרחי, מנהלת בית החולים. ממשרד הבריאות נמסר: "אנו מודים להנהלת בית החולים ולעובדים על ההתגייסות המרשימה".

(עידו אפרתי)

מסעדה בראשון לציון ובית קפה ברמת השרון: מסלול החולה ה-18 שאובחן בישראל

משרד הבריאות פרסם את המקומות בהם נכח החולה ה-18 שאובחן בישראל, תושב המרכז שחזר ממדריד ונמצא כעת בבידוד.

בתאריך 24.02
טס למדריד בטיסה UX1304 שהמריאה מנתב"ג ב-8:00 ונחתה ב-12:00 במדריד.

בתאריך 27.02
חזר לארץ בטיסה IB3316 שהמריאה ב-17:00 ממדריד ונחתה בנתב"ג ב-22:15.

בתאריך 28.02
שהה בקפה לורן שברמת השרון בין 9:00 ל-10:00.
סעד במסעדת FISH בראשון לציון בין 15:00 ל-17:00.

בתאריך 29.02
סעד במסעדת FISH בראשון לציון בין 13:00 ל-15:00.

בתאריך 02.03
ביקר בקפה לורן ברמת השרון בין 9:00 ל-10:00.
שהה במוקד הרפואה הדחופה של מכבי ברחוב הנצח ברמת השרון, בין 14:30 ל-15:30.

תושבי רמת השרון קיבלו הודעות טקסט למכשירים הניידים עם פירוט המסלול של החולה. במשרד הבריאות קראו לכל מי שחלק עמו טיסה או שהה במקומות ובזמנים שצויינו להכנס באופן מיידי לבידוד ביתי למשך 14 יום ממועד החשיפה לחולה, ולדווח על כך למוקד המשרד. עוד הדגישו כי במידה ובמהלך הבידוד מופיעים תסמיני חום, שיעול או קשיי נשימה, יש לדווח על כך למוקד מד"א.

שני משתתפים בוועידת איפא"ק אובחנו כנשאי קורונה

ארגון איפא"ק הודיע כי שניים ממשתפי וועידת הארגון אובחנו כנשאי קורונה. השניים, תושבי ניו יורק, השתתפו בוועידה שנערכה בתחילת החודש בוושינגטון. בטוויטר של איפא"ק נכתב כי הארגון נמצא בקשר הדוק עם ארגוני הבריאות האמריקאים ומתעדכן בהנחיותיהם.

משתתף בוועידת איפא"ק, בתחילת החודשצילום: TOM BRENNER/רויטרס

חברות התעופה איבריה ואליטליה מבטלות טיסות לישראל

חברות התעופה אליטליה ואיבריה הודיעו על ביטול טיסות לארץ בשל איסור הכניסה שמטילה ישראל על זרים ממספר מדינות אירופאיות. איבריה, חברת התעופה הלאומית של ספרד, הודיעה כי טיסותיה לתל אביב מושהות באופן זמני, מה-6 עד ה-31 למרץ. אליטליה, חברת התעופה הלאומית של איטליה, הודיעה כי היא מצמצמת באופן משמעותי את מספר הטיסות לישראל, שיעמדו על טיסה אחת ביום מתל אביב לרומא.

נוסעים בנתב"ג, השבועצילום: תומר אפלבאום

משרד הבריאות: תייר מצרפת שביקר בישראל אובחן כחולה קורונה לאחר שובו לארצו

משרד הבריאות הודיע כי תייר מצרפת שביקר בישראל התגלה כחולה קורונה לאחר ששב לארצו. התייר הגיע לישראל ביום ראשון בשעה 12:30, בטיסה 3930 של חברת טראנסאוויה, ושב לצרפת למחרת בשעה 13:00, בטיסה 3933 של טראנסאוויה. ביום ראשון נסע התייר ברכבת מנתב"ג לתחנה המרכזית בירושלים, שהגיעה ליעדה ב-14:00. באותו ערב, בין השעות 20:00 ו-23:00, השתתף באירוע משפחתי בבית הכנסת רמב"ן בירושלים. למחרת בין 10:30 ל-12:00 שהה בבית הקפה "הלל" בשכונת רמת בית הכרם, וב-12:30 נסע ברכבת מירושלים לנתב"ג.

משרד הבריאות פרסם את פרטי הטיסות של הישראלי ששב ממדריד והתגלה כחולה קורונה

משרד הבריאות פרסם את פרטי הטיסה של ישראלי ששב ממדריד ואובחן כחולה קורונה. החולה יצא מישראל בטיסת ישראייר IZ231 שהמריאה מנתב"ג בשעה 8:00, וצפה במשחק הכדורגל בין ריאל מדריד לברצלונה. ביום שני ב-21:15 המריא ממדריד לבריסל בטיסת בריסל איירליינס SN3728. משם יצא לישראל בטיסה SN3293, שנחתה ביום שלישי בשעה 2:35 לפנות בוקר. משרד הבריאות הודיע כי ייצור קשר עם כל מי שבא עם החולה במגע ונדרש לשהות בבידוד.

משרד הבריאות פרסם את פרטי הטיסות של הישראלי ששב מאוסטריה והתגלה כחולה קורונה

משרד הבריאות פרסם את פרטי הטיסות של הישראלי ששב מאוסטריה והתגלה כחולה קורונה, וימסור הודעות אישיות למי ששהו אתו במקום העבודה ובקלפי שבה הצביע. החולה, גבר בשנות ה-30 לחייו מאזור חיפה, יצא מתל אביב לווינה בטיסה OS858 של אוסטריאן איירליינס ב-25 בפברואר בשעה 16:10. משם יצא לאינסברוק בטיסה OS913, שהמריאה ב-20:35. ביום ראשון טס בחזרה מאינסברוק לווינה בטיסה OS916, שהמריאה בשעה 8:05, ובשעה 10:25 יצא מווינה לתל אביב בטיסה OS857.

משרד הבריאות פרסם את פרטי הטיסות של חולה הקורונה ששב מציריך

משרד הבריאות פרסם את פרטי הטיסות של חולה הקורונה הישראלי ששב מציריך. החולה עזב את ישראל בטיסת סוויסאייר-אל על מספר LX257, שיצאה מנתב"ג ב-25 בפברואר בשעה 5:20 ונחתה בציריך ב-8:40. הוא שב לישראל ביום שלישי בטיסה מספר LX256, שיצאה ב-22:40 ונחתה בישראל ביום רביעי ב-2:00 לפנות בוקר.

תשעה נדבקים בקורונה התגלו בבית לחם, מספר החולים בעיר עלה ל-16

אנשי כוחות ביטחון פלסטינים בבית ג'אלא הסמוכה לבית לחם, אתמולצילום: AFP

משרד הבריאות ברמאללה הודיע כי מספר הנדבקים בנגיף הקורונה בבית לחם עלה ל-16, לאחר שהתגלו הערב 9 חולים נוספים. משרד הבריאות בעזה הודיע כי לא התגלו מקרי קורונה ברצועה.

(ג'קי חורי)

מצבו של חולה קורונה המאושפז בביה"ח פוריה קשה, והוא מורדם ומונשם

במצבו של חולה קורונה שלקה בדלקת ריאות ומאושפז בבית החולים פוריה חלה החמרה, והוא מורדם ונזקק להנשמה - כך נמסר מבית החולים. החולה, בן 38, הוא נהג ההסעות ממזרח ירושלים, שהסיע באחרונה תיירים מאירופה. הוא מעשן אך לא סבל ממחלות רקע.

משרד הבריאות: תייר מאיטליה שביקר בישראל התגלה כנשא קורונה לאחר ששב לארצו

תיירים בקולוסיאום ברומא, היוםצילום: AFP

משרד הבריאות הודיע כי תייר מאיטליה שביקר בישראל התגלה כנשא של נגיף הקורונה לאחר שובו לארצו. לפי הודעת המשרד, התייר הגיע לישראל בטיסת אל איטליה שמספרה AZ806, ב-23 בפברואר בשעה 13:55. הוא התאכסן במלון דן בתל אביב, ושהה בחדרו ובמסעדת "אנימאר" במלון. כמו כן נסע במונית לרחוב הארבעה 21 בתל אביב, ושהה בקומה ה-16 של הבניין.

שני תושבי המרכז שחזרו ממדריד ומציריך נדבקו בקורונה

משרד הבריאות הודיע כי שני בני 50 ממרכז הארץ נדבקו בקורונה לאחר שחזרו ממדריד ומציריך. השניים, שמעלים את מספר הנדבקים בנגיף ל-19, הועברו לבידוד. בקרוב יפורסמו מספרי הטיסות והמיקומים המדויקים שבהם שהו.

שב"ס: בוטלו מפגשי ההתייחדות, פגישות עם עורכי דין ייערכו מאחורי מחיצה

בעקבות התפרצות הקורונה, שירות בתי הסוהר הנחה לבטל מפגשי התייחדות לאסירים, ולקיים מפגשים עם עורכי דין מאחורי מחיצה. כמו כן, על אנשי הסגל של שב"ס חל איסור לצאת לחו"ל עד להודעה חדשה, והוכשרו שני אגפים ייעודיים לכלואים בבידוד.

בן 38 שחלה בקורונה לקה בדלקת ריאות קשה ומטופל באנטיביוטיקה

תושב מזרח ירושלים בן 38 שאובחן השבוע כחולה בקורונה לקה בדלקת ריאות משמעותית ומטופל באנטיביוטיקה בבית החולים פוריה שבטבריה. החולה, נהג הסעות, הסיע קבוצת תיירים מספרד, מגרמניה ומיוון והגיע למרכז הרפואי לאחר שחש ברע.

(עידו אפרתי)

משרד הבריאות מעדכן: אלה המקומות בהם היו התיירים מיוון

משרד הבריאות פרסם את רשימת המקומות בהם היו קבוצת התיירים מיוון שאובחנו כחולים בקורונה. לפי הודעת המשרד, כל מי ששהה במקומות הללו באותם תאריכים נדרש להיכנס לבידוד ולדווח למשרד הבריאות.

להלן המקומות וזמני החשיפה לקבוצה זו:

בתאריך 20.02
שהתה הקבוצה בהר תבור מנזר ההשתנות, כנסיית הבשורה בנצרת, כנסיה יוונית האורתודוקסית בכפר כנא, עין שבע (טבח'ה), ירדנית.

בתאריך 21.02
עין בוקק – ים המלח ובמסעדת יוטבתה.

תאריך 23.02
מצפה התת ימי באילת ובמסעדת יוטבתה.

תאריך 24.2.20
מנזר מרסבה, מדבר יהודה, ובירושלים - קבר מרים וכנסיית כל העמים.

בתאריך 25.02
מנזר סנט ג'ורג' (דיר מאר ג'ריס), כנסיית אורתודוקסית של מרתא ומרים באלעיזריה
ומנזר מרסבא.

בתאריך 26.02
דיר אל קרנטל (מנזר קרנטל), כנסיית זקא, דיר חג'אלה ליד גשר אלנבי ווכנסיית הקבר בירושלים.

בתאריך 27.02

כנסיית סנט ג'ורג' בלוד.

(עידו אפרתי)

בנט הורה להטיל סגר על בית לחם מחשש לקורונה

שר הביטחון, נפתלי בנט, הורה הערב לצה"ל ולמתאם פעולות הממשלה בשטחים להטיל סגר על בית לחם בתיאום עם הרשות הפלסטינית - מחשש להדבקה בקורונה. משמעות הסגר היא שפלסטינים מבית לחם, בית ג'אלא ובית סחור לא יוכלו להיכנס לישראל - כאשר רבים מהם עובדים בישראל. מעבר סחורות יתאפשר.

בנוסף, תנועת פלסטינים תושבי בית לחם והסביבה לא תתאפשר דרך מחסומים פנימיים שבשליטת ישראל, דוגמת מחסום "הקונטיינר" (אבו דיס) שמחבר בין איזור רמאללה ובית לחם. הסגר ייכנס לתוקף מהערב עד להודעה חדשה.

בהודעת משרד הביטחון נכתב כי ההחלטה התקבלה "לאור זיהוי מקרים של הדבקה בנגיף במרחב העיר בית לחם, ובתום התייעצות עם המטה לביטחון לאומי (מל״ל) ומתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף כמיל אבו רוקון". קודם לכן הודיע משרד הבריאות ברמאללה כי שבעה חולי קורונה אובחנו בבית לחם.

(הגר שיזף)

נציגי ישראל והרשות נפגשו לתיאום מאבק משותף בהתפשטות קורונה

נציגים רשמיים מישראל ומהרשות הפלסטינית נועדו היום (חמישי) לתיאום מאבק משותף בהתפשטות קורונה. בישיבה החריגה השתתפו מטעם ישראל ראש אגף הלוחמה בטרור במועצה לביטחון לאומי יגאל סלוביק, נציגי מתאם פעולות הממשלה בשטחים (מתפ״ש) ומשרד הבריאות.

הצדדים שיתפו זה את זה במידע שנאסף עד כה בנושא התפשטות הנגיף, תואמו עמדות לצעדי המשך והוחלט לשתף פעולה גם בתחקירים נוספים על חקר הנגיף - בעיקר על תיירים ששהו גם בישראל וגם בשטחי הרשות. במקביל שוחח אתמול שר האוצר, משה כחלון, עם עמיתו הפלסטיני חסיין א שייח על הנושא.

מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף כמיל אבו רוקון, מסר היום כי בימים האחרונים הועברו מישראל לשטחי הרשות כ-250 ערכות בדיקה לזיהוי קורונה. מתאמת תחום הבריאות במינהל האזרחי, דליה בסה, אמרה: "חיידקים ונגיפים לא עוצרים בגבול. נמשיך במאמצים לסייע לרשויות הפלסטיניות למגר את התפשטות הנגיף בשטחים, מתוך אינטרס ישראלי ומתוך חשיבה הומניטארית במעלה הראשונה".

(נעה לנדאו)

משרד החוץ פרסם אזהרת מסע למדינות החדשות באירופה שהמבקרים בהן נדרשו להיכנס לבידוד

משרד החוץ פרסם אזהרת מסע לנוסעים למדינות צרפת, גרמניה, שוויץ, אוסטריה וספרד - מדינות שהמבקרים בהן נדרשים להיכנס לבידוד של שבועיים. המשרד מסר כי השגרירויות במדינות אלה ממשיכות לפעול כרגיל.

(נעה לנדאו)

בובות בדמות נגיף הקורונה בקרנבל בדיסלדרוף בגרמניה, בפברוארצילום: Martin Meissner/אי־פי

משרד הבריאות: אובחן החולה הישראלי ה-16, הוא מאושפז בבידוד

משרד הבריאות הודיע כי אובחן בקורונה החולה הישראלי ה-16. הוא מאושפז בבידוד בבית החולים פוריה שבטבריה. מדובר בנהג הסעות בן 38 ממזרח ירושלים, שהסיע תיירים מספרד, מגרמניה ומיוון. הוא הגיע למרכז הרפואי לאחר שחש ברע. מצבו יציב והוא בהכרה מלאה.

(נעה שפיגל)

המשטרה פתחה בחקירה נגד שמונה אנשים שהפרו את הבידוד

המשטרה פתחה בחקירה נגד שמונה בני אדם שהפרו את הבידוד. המשטרה הודיעה כי מדובר באנשים שהטעו את פקחי משרד הבריאות והתעלמו מהוראות הבידוד.

אחד הנחקרים הוא בעל החנות "הפיראט האדום" באור יהודה, שנחקר בחשד שמסר מידע כוזב לאחר חזרתו לישראל ולא שמר על הנחית משרד הבריאות. אדם נוסף שנחקר תועד מתעטש לעבר מפקחי משרד הבריאות שהגיעו לביתו.

המשטרה צפויה לחקור את השמונה לאחר שיסיימו את ימי הבידוד. העבירות בגינן ייחקרו הן הפצת מחלה בזדון, והפרת הוראה חוקית. החקירה נגד השמונה נפתחה בעקבות דרישת משרד הבריאות, שמוסמך להודיע למשטרה האם קיים חשד כנגד אנשים שמפרים את הצו.

למעט בעל החנות "הפיראט האדום", שאר האנשים שצפויים להיחקר אינם חולים, אלא היו אמורים להימצא בבידוד ולא עשו זאת.

(יהושע גו'ש בריינר)

חנות הפיראט האדום באור יהודה, בשבוע שעברצילום: דודו בכר

נתניהו: נקים קרן חירום לסיוע לעסקים חיוניים למשק

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע כי עד יום ראשון שר האוצר יקים קרן חירום לסיוע לעסקים חיוניים למשק. בנוסף אמר כי אם משבר הקורונה יתפתח, יוצעו כלי סיוע לעסקים שנקלעו למשבר בשל המצב.

נתניהו גינה את קבוצת הכדורסל של מכבי ת"א, על כך שלא נשמעו להוראות משרד הבריאות, ושיחקו אמש על אף ששבו מספרד לפני כשבועיים.

(נעה לנדאו)

נתניהו בדיון בלשכתו בי-ם, היוםצילום: עמוס בן גרשום /לע"מ

חברות התעופה לופטהנזה, סוויס ואוסטריאן איירליינס מבטלות טיסות לישראל

קבוצת לופטהנזה הכוללת גם את החברות סוויס ואוסטריאן איירליינס הודיעה היום על ביטול כל הטיסות לישראל מיום ראשון הקרוב עד 28.3. בסך הכל מדובר ב-7,100 טיסות שבוטלו מהיום. לופטהנזה הודיעה: "עקב ההחמרה בהנחיות הכניסה לישראל חלו ירידות חדות בביקושים לטיסות לישראל. לופטהנזה רואה עצמה מחויבת לשינויים אלה מסיבות כלכליות ותפעוליות, משום שנוסעים רבים אינם מורשים להיכנס לישראל".

עוד נמסר מהקבוצה כי חלק מהטיסות בסוף השבוע הקרוב בוטלו, היות שהתקנות החדשות אוסרות גם על צוותי האוויר להיכנס לארץ. בדרך כלל לופטהנזה מציעה עשר טיסות יומיות לתל אביב וטיסה שבועית לאילת.

גם חברת WizzAir הודיעה היום כי בעקבות הנחיות משרד הבריאות היא מבטל כמה טיסות בקווים וינה-ת"א / וינה-אילת.

(הדר קנה)

נוסעים בנתב"ג עוטים מסכות מגן, בשבוע שעברצילום: עופר וקנין

משרד הבריאות: תיירים מיוון ששהו בישראל בסוף פברואר אובחנו כנשאי קורונה

משרד הבריאות הודיע כי תיירים מיוון ששהו בישראל וברשות הפלסטינית בין ה-19 ל-27 לפברואר אובחנו לאחר חזרתם כנשאים של נגיף הקורונה. עוד נמסר כי משרד הבריאות עורך בדיקה בשיתוף עם הרשות הפלסטינית בנוגע למקומות בהם שהו התיירים, וכי המידע יתפרסם בהקדם.

(עידו אפרתי)

בית חולים בסלוניקי, בו התגלה מקרה הקורונה הראשון ביוון צילום: ALEXANDROS AVRAMIDIS/רויט

משחקי ליגת הכדורגל נדחו בשבוע בשל התפרצות הקורונה

מינהלת הליגה בכדורגל החליטה היום לדחות את פתיחת הפלייאוף העליון בשבוע אחד בשל הנחיות משרד הבריאות בעניין התפשטות וירוס הקורונה. "המשחקים ייפתחו ביחד עם הפלייאוף התחתון ביום שבת 14.3.2020", נמסר.

ההחלטה התקבלה לאחר שמשרד הבריאות אסר על התקהלויות של יותר מ-5,000 בני אדם. במינהלת הליגה רוצים לאפשר לקבוצות הפלייאוף העליון להיערך ליישום ההנחייה.

לידיעה המלאה

אירועי הפורים ברעננה בוטלו בשל הנחיות משרד הבריאות

תהלוכת העדלאידע שתוכננה להתקיים ברעננה בחג הפורים מבוטלת בשל הנחיות משרד הבריאות, כך הודיעה עיריית רעננה. עוד הודיעה העירייה על ביטול אירועי חודש מרץ בעיר, זאת בשל האיסור לערוך התקהלויות של מעל ל-5,000 איש מחשש להתפשטות הקורונה.

(בר פלג)

כללית מפעילה שירות מקוון לייעוץ ומעקב בבידוד ביתי

קופת החולים כללית החלה להפעיל שירות ייעוץ ומעקב מקוון למטופלי הקופה הנמצאים בבידוד ביתי. השירות יינתן בידי רופאי משפחה שיוכלו לתשאל ולצפות במטופל ולהתרשם ממצבו, ויפעל לצד המוקד המופעל על ידי מד"א. במקרה של הופעת תסמינים המעלים חשש להידבקות בנגיף הקורונה, הרופא ינחה את המטופל כיצד לפעול ויתאם עבורו במידת הצורך בדיקה ופינוי לבית חולים.

(עידו אפרתי)

מרתון ירושלים נדחה לאוקטובר ומסיבת הפורים בשכונת נחלאות התבטלה

ראש העיר ירושלים משה ליאון הודיע כי מרתון ירושלים נדחה לאוקטובר, וכי מסיבת הפורים בשכונת נחלאות בעיר מבוטלת. ליאון מסר כי ההחלטות התקבלו בתיאום עם משרד הבריאות בכדי להתמודד עם האתגר הבריאותי שמציב נגיף הקורונה. עוד אמר כי יתר אירועי הפורים בעיר יתקיימו, תוך הקפדה על מניעת התכנסויות המוניות.

(ניר חסון)

מרתון ירושלים ברחוב יפו ב-2016צילום: אמיל סלמן

מנהלת ומזכירת בית ספר בשדרות נכנסו לבידוד לאחר ששהו בקרבת אדם שנדבק בקורונה

מנהלת ומזכירת בית הספר "יסודי תורה" בשדרות נשלחו לבידוד ביתי לאחר ששהו במתחם בו נכח תושב אשדוד שנדבק בנגיף הקורונה, כך הודיעה עיריית שדרות. עוד נמסר כי מנהלת בית ספר נוסף בעיר נכנסה לבידוד לאחר ששהתה בכנס בינלאומי בארצות הברית. העירייה הודיעה כי אירועי הפורים בעיר ייערכו כמתוכנן, מאחר וינכחו בהם פחות מ-5,000 איש.

(אלמוג בן זכרי)

צה"ל אוסר על חיילים וקצינים לצאת לחו"ל ממחר עד להודעה חדשה

צה"ל הודיע כי ממחר ב-14:00, בעקבות התפרצות נגיף הקורונה, ייאסר על חיילים ועל קצינים לטוס לחו"ל עד להודעה חדשה. הוקמו שתי ועדות חריגים שיעסקו בנושא, האחת לטיסות לצרכים מבצעיים והשנייה למקרים פרטיים. כמו כן, הוחלט לעצור את התרגילים הצבאיים הבינלאומיים.

פורום מטכ"ל צפוי להתכנס הערב על מנת להסדיר סוגיות הקשורות בהתפרצות. בחמ"לים יוחמרו הדרישות יתר על המידה כדי למנוע הידבקות, יצומצמו כנסים וטקסים, יוקמו בכל יחידה מנגנוני שליטה, ייבדק הרכש עבור צה"ל ביתר קפדנות ויוקם מנגנון תשאול בכניסה ללשכות של קצינים ובעלי תפקידים רגישים, אנשי מילואים וחמ"לים.

מדובר צה"ל נמסר כי לפי שעה ישנם בין 500 ל-600 חיילים וקצינים בבידוד ביתי.

ארדן בוחן איסור כניסה של פלסטינים להר הבית מחר מחשש להדבקה

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן פנה אל ראש המועצה לביטחון לאומי בבקשה למנוע מחר כניסה של פלסטינים מהגדה המערבית לתפילות בהר הבית מחשש להדבקה. במועצה לביטחון לאומי מקיימים היום דיונים והתייעצויות עם צה"ל והמשטרה, ובוחנים להגביל מחר את התפילות בהר הבית. בהמשך היום צפויה להתקבל החלטה בנושא.

המרכז הרפואי זיו בצפת הודיע על פתיחת מחלקה לחולי קורונה

המרכז הרפואי זיו בצפת הודיע על פתיחת מחלקה מיוחדת לאשפוז חולי קורונה. בהודעת בית החולים נמסר כי המחלקה תהיה מבודדת מהעוברים ושבים ומהמטופלים במקום. יהיו בה 30 מיטות אשפוז, מערכת אוורור מיוחדת וצוות רפואי וסיעודי ייעודי.

עיריית ראשון לציון ביטלה את כל האירועים העירוניים עד להודעה חדשה

עיריית ראשון לציון הודיעה על ביטול כל האירועים העירוניים עד להודעה חדשה, בהם אירועי פורים, חודש האשה הבינלאומי ושבוע מעשים טובים. זאת, בנוסף לביטול מרוץ ראשון לציון שצפוי היה להתקיים בסוף החודש.

עיריית אור יהודה הודיע על ביטול אירוע פורים המרכזי, שאמור היה להיערך ב-10 במארס.

בשל ההנחיות, בוטלו אירועי פורים ועדלאידע בערים רבות

בעקבות ההנחיות החדשות של משרד הבריאות, אירועי פורים רבים בוטלו ברחבי הארץ.

- אירועי פורים באשקלון שתוכננו לשבוע הקרוב בוטלו.

- העדלאידע במדרשת בן גוריון שבמועצה האזורית שער הנגב תיערך כאירוע סגור ומצומצם לתלמידי התיכון והוריהם בלבד.

- בעיריית עפולה הודיעו כי החליטו שלא לקיים השנה את העדלאידע בעיר במתכונתה המוכרת, אלא לפצל את האירוע לאירועים קטנים יותר כדי למנוע התקהלות של מעל 5,000 איש. לפי העירייה, אירועי פורים יתקיימו בחמישה מוקדים בשדרות ארלוזורוב, בשוק הישן, בפארק העירוני ובמתנ"סי שחקים.

- בכרמיאל ביטלו גם כן את העדלאידע בעיר, אך מסרו כי האירועים הנוספים המתוכננים לפורים ברחבי העיר יתקיימו כסדרם.

- בעכו ביטלו את אירוע הפורים שתוכנן בעיר, אך ראש העיר שמעון לנקרי מסר כי צוותי החינוך יפעלו לקיים אירוע חלופי.

- בצפת בוטלו אירועי פורים שתוכננו ליום ראשון הקרוב.

תיירת שביקרה בישראל אובחנה עם קורונה. אלה המקומות בהם ביקרה

תיירת מניו יורק בשנות החמישים לחייה שביקרה בישראל בתאריכים 23-27 בפברואר 2020 אובחנה אמש בארה"ב עם נגיף הקורונה, כך נמסר ממשרד הבריאות. לפי המשרד, לאשה אין תסמינים של המחלה והיא נדבקה ממגע עם חולה קורונה המאושפז בבית חולים בניו יורק. לא ידוע אם נדבקה לפני הביקור בארץ או אחריו.

מהמשרד נמסר כי כל מי שהיה במקומות שבהם שהתה התיירת בשעות הנקובות מתבקש להכנס לבידוד ביתי למשך 14 יום מיום החשיפה ולדווח על כך באתר משרד הבריאות. אלה המקומות שבהם שהתה:

• הגיעה לארץ בטיסת אל על מספר LY8 שיצאה מניו יורק בשעה 23:50 בתאריך 22 בפברואר 2020 ונחתה בישראל בתאריך 23 בפברואר בשעה 17:10.

• יצאה מהארץ בטיסת אל על מספר LY27 שיצאה מישראל בשעה 01:05 בתאריך 28 בפברואר 2020 ונחתה בניו יורק בתאריך 28 בפברואר 2020 בשעה 06:00.

• ביום ראשון בערב, 23 בפברואר, בין השעות 21:30-23:30 היתה בקפה רימון ממילא וביקרה בסניף זארה בשדרות ממילא בירושלים.

• ביום שני, 24 בפברואר, שהתה בין השעות 13:00-15:00 בקפה רימון במדרחוב בן יהודה בירושלים.

• עלתה על קו אוטובוס אגד מספר 74 ברחוב קינג ג'ורג בשעה 15:00 וירדה ברחוב דרך חברון בירושלים.

• בשעות אחר הצהרים בין השעות 17:00-19:00 היתה ב"אושר עד" בקניון הדר רחוב פייר קניג 26 ירושלים.

• ביום שלישי, 25 בפברואר, היתה במתחם התחנה ברחוב דוד רמז 4 ירושלים, במסעדת KITCHEN STATION בשעות 14:00-15:00.

• ביום רביעי, 26 בפברואר, בשעות 9:00-10:00 היתה בבנק מזרחי טפחות למשכנתאות ברחוב הלני המלכה 9 בירושלים.

• היתה בחנויות FOX HOME, אושר עד וצומת ספרים בקניון הדר בירושלים בשעות 11:30-14:00.

• ביום חמישי, 27 בפברואר, בשעה 10:00 נסעה בקו אוטובוס אגד מספר 74 מדרך חברון לתלפיות.

• בין השעות 11:00-13:00 היתה בבית קפה "קפית" ברחוב עמק רפאים 36 ירושלים.

• בשעה 19:30 עלתה על קו אוטובוס אגד מספר 74 מדרך חברון לתחנה המרכזית בירושלים.

• עלתה על הרכבת לקו ירושלים-נתב"ג בשעה 20:30.

הרשות הפלסטינית תאסור כניסת תיירים לשטחיה מחשש להפצת קורונה

תיירת בנמל התעופה בן גוריוןצילום: Ariel Schalit/אי־פי

הרשות הפלסטינית החליטה היום לאסור כניסת תיירים לשטחים מחשש להפצת וירוס הקורונה, כחלק מהניסיון למנוע את התפשטות הנגיף בגדה המערבית. בנוסף, מנגנוני הביטחון הפלסטיניים הודיעו על סגירת כל המוסדות שלהם, וכן על סגירת המסגדים והכנסיות בבית לחם למשך שבועיים.

לידיעה המלאה של ג'קי חורי והגר שיזף

דיווחים על קורונה בגדה: ארבעה נשאים התגלו בבית ג'אלא

סוכנות הידיעות הפלסטינית מען דיווחה הבוקר כי התגלו ארבעה נשאי קורונה בבית מלון בבית ג'אלא שליד בית לחם. דובר משרד הבריאות הפלסטיני, ד"ר טאריף עאשור, אמר כי מדובר בחשד להידבקות של הארבעה וכי ממתינים כעת לתוצאות הבדיקות. "אנו קוראים לאזרחים הפלסטינים לשמור על קור רוח ולהמתין להוראות המשרד", מסר עאשור.

(ג'קי חורי והגר שיזף)

תרגיל של צה"ל וצבא ארה"ב הופסק בשל התפשטות הקורונה

צה"ל הודיע כי תרגיל משותף שלו ושל הפיקוד האירופי של צבא ארה"ב, שהחל ביום שלישי ותוכנן להסתיים ב-13 במארס, הופסק בהחלטת שני הרמטכ"לים בשל התפשטות וירוס הקורונה. לפי הצבא, בתרגיל השתתפו יותר מ-600 חיילי הפיקוד האירופי שהגיעו מגרמניה ומארה"ב.

(יניב קובוביץ)

ליצמן ובכירי משרד הבריאות נפגשו עם נציגי חב"ד בנוגע להיערכות לקריאת המגילה בבתי שוהים בבידוד

שר הבריאות יעקב ליצמן ובכירים במשרדו נפגשו עם נציגי חב"ד בנוגע להיערכות מיוחדת לקריאת המגילה בחג הפורים בבתי אזרחים שנדרשו לשהות בבידוד, כך נמסר ממשרד הבריאות. שלוחי חב"ד הציעו כי יעשו שימוש באמצעי מיגון נדרשים, כדי לאפשר להם לקרוא את המגילה בבתי השוהים בבידוד.

שגרירת גרמניה בישראל: מקווה כי האיסור על כניסת אזרחינו יהיה זמני

שגרירת גרמניה בישראל, סוזן וואסום-ריינר, הביעה תקווה כי הנחיית משרד הבריאות לפיה אזרחים זרים מארצה וממדינות נוספות באירופה לא יורשו להיכנס לארץ תהיה זמנית. "לאור הקשרים הנרחבים בין גרמניה וישראל, בהם ביקורי משלחות, אנו מקווים שצעדים אלה יהיו זמניים בלבד", כתבה השגרירה בעמוד הטוויטר שלה.

משרד הבריאות השיק אפליקציה למידע ותמיכה בנושא הקורונה

משרד הבריאות השיק אפליקציה למידע ותמיכה בנושא נגיף הקורונה בשיתוף פעולה עם חברת בילונג לייף. האפליקציה, CoronApp, כוללת הדרכה לאופן ההתגוננות בפני הנגיף, הודעות ועדכונים שוטפים ישירות מחמ"ל משרד הבריאות, מסלולי חשיפה לקורונה, דיווח על בידוד בית, הדרכה לגבי אופן השהייה בבידוד וקהילות לתמיכה. האפליקציה זמינה להורדה בחנויות.

הושלמה ההיערכות לפתיחת מחלקה לטיפול בחולי קורונה במרכז הרפואי העמק

המרכז הרפואי העמק בעפולה הודיע כי הושלמה ההיערכות במוסד הרפואי לפתיחת מחלקה לטיפול בחולים שנדבקו בנגיף הקורונה, על פי הנחיות משרד הבריאות. המחלקה תפעל במתחם ייעודי שהוכשר לכך במחלקה פנימית ה', על ידי אנשי צוות ייעודיים שיטפלו רק בחולים אלו, תוך שמירה קפדנית על נהלי הבידוד וההתמגנות הנדרשים.

כ-60 עד 70 אלף ישראלים נדרשים להיכנס לבידוד בשל הנחיות משרד הבריאות

כ-60 עד 70 אלף ישראלים נדרשים להיכנס לבידוד בשל הנחיות משרד הבריאות, שלפיהן בין השאר על השבים מצרפת, ספרד, שווייץ, גרמניה ואוסטריה להיכנס לבידוד ביתי במשך 14 יום, כך לפי הערכות שעלו היום בדיוני משרדי הממשלה בנושא.

(לי ירון)

נדחה רבע גמר גביע המדינה בכדורגל בשל ההנחיות

כתוצאה מהנחיות משרד הבריאות, משחק רבע גמר גביע המדינה בכדורגל בין מכבי חיפה להפועל באר שבע, שאמור היה להתקיים הערב באיצטדיון סמי עופר בחיפה, נדחה. לעומת זאת, המשחק השני במסגרת המפעל, בין הפועל תל אביב להפועל רעננה, יתקיים כרגיל אך לא יימכרו אליו יותר מ-5,000 כרטיסים.

האירועים משפיעים גם על עולם הכדורסל. משחקה של מכבי תל אביב מול אנאדולו הטורקית יתקיים הערב במסגרת המחזור ה-26 של היורוליג בתפוסה חלקית של 5,000 צופים באולם הספורט יד אליהו. מלבד ההנחיות האוסרות על התקהלות, ישנה הנחיה נוספת שלפיה מי ששהה ב-14 הימים האחרונים בשורת מדינות באירופה, בהן ספרד, נדרש להשלים תקופת בידוד של שבועיים. שחקני הקבוצה חזרו מספרד בשבת 22 בפברואר, ועל כן עליהם להיכנס לבידוד למשך ארבעה ימים מהיום. עם זאת, נראה כי המשחק ייערך כמתוכנן.

משחק נוסף שאמור להתקיים היום הוא הפועל ירושלים מול פרישטרי היוונית במסגרת שלב ההצלבה בליגת האלופות של פיב"א. מהמועדון נמסר כי המשחק ייערך כמתוכנן אך ללא קהל בשל הגבלות משרד הבריאות.

ראש העיר חולון הודיע על דחיית תהלוכת העדלאידע בעיר

ראש העיר חולון, מוטי ששון, הודיע על דחיית תהלוכת העדלאידע שהיתה אמורה להתקיים בעיר בשבוע הבא לרגל חג פורים. הצעד בא בשל ההגבלה על התכנסויות של עד 5,000 איש, שעליה הודיע שר הבריאות יעקב ליצמן. "זהו רגע עצוב מבחינתי, אך מתוך דאגה לבריאות תושבי העיר, ובהתאם להודעת ראש הממשלה ושר הבריאות, אנו נאלצים להודיע על דחיית העדלאידע של חולון, שהיתה אמורה לעמוד בסימן יום הולדת 80 לחולון", אמר ששון. הוא הוסיף כי כאשר יוסרו ההגבלות ייקבע מועד חלופי לתהלוכה.

משרד הבריאות פרסם שורת הנחיות חדשות

נוסעת חובשת מסכה בנתב"ג, בשבוע שעברצילום: עופר וקנין

משרד הבריאות פרסם שורת הנחיות חדשות מחשש להתפשטות וירוס הקורונה.

ואלה ההנחיות:

• ישראלים ששבו בשבועיים האחרונים מצרפת, גרמניה, שווייץ, ספרד ואוסטריה יחויבו בבידוד בית למשך 14 יום, ההחלטה רטרואקטיבית מיום עזיבת היעד.

• זרים ממדינות אלו לא יוכלו להיכנס לישראל, אלא אם יציגו יכולת מוכחת לבידוד ביתי. יישום החלטה זו ייכנס לתוקף בימים הקרובים.

• איסור גורף לקיום כנסים בינלאומיים בישראל.

• תושבי ישראל השבים מכינוסים בינלאומיים בחו״ל יחויבו בבידוד ביתי של 14 יום.

• איסור גורף על עובדי מערכת הבריאות לצאת לחו"ל.

• איסור לקיים אירועים המוניים והתקהלויות מעל 5,000 איש.

• איסור על מי ששב בשבועיים האחרונים מכל יעד בחו"ל להשתתף בהתכנסויות של מעל מאה איש.

• המלצה לנציב שירות המדינה לאסור באופן גורף יציאות עובדים לחו"ל.

• המלצה לבני 60 ומעלה ולבעלי מחלות רקע כרוניות כגון מחלות לב, סוכרת ,יתר לחץ דם, מחלות נשימתיות או דיכוי חיסוני, להימנע מהתקהלויות וממגע עם אנשים ששבו מכל יעד בחו״ל או בעלי תסמינים או אנשים החשודים כחולים.

• תיירים ששהו באיראן, עיראק, סוריה ולבנון ב-14 יום האחרונים לא יורשו להיכנס לארץ.

משרד הבריאות הגיש עשר תלונות במשטרה נגד מפירי בידוד ביתי

משרד הבריאות הודיע כי הגיש עשר תלונות במשטרה נגד מפירי ההוראה לבידוד ביתי. לפי המשרד, בשבועיים האחרונים התקבלו במערכת כאלף דיווחים על ישראלים שהפרו בידוד ביתי. הדיווחים נבדקו על ידי פקחים, שהזהירו את הישראלים מפני הפרת ההוראה. במקרים שבהם לא נשמעו להנחיות, הוגשה תלונה.

עומס במוקד 101 של מד"א בשל פניות רבות של אזרחים

במוקד 101 של מד"א מדווחים על עומס על הקווים בשל פניות רבות של אזרחים שמתקשרים לברר פרטים כלליים בנושא הקורונה. ממד"א נמסר כי רק במקרים שמופיעים סימפטומים של חום, שיעול או קשיי נשימה, יש להתקשר למוקד. לקבלת הנחיות נוספות, לרבות על בידוד ביתי, יש להיכנס לאתר משרד הבריאות או לחייג למוקד משרד הבריאות בטלפון 5400, או למוקדי קופות החולים.

עובד מד"א בקלפי ייעודית למבודדי קורונה בתל אביב, השבועצילום: דודו בכר

נתניהו: הבאים מצרפת, גרמניה, שווייץ, ספרד ואוסטריה יידרשו להיכנס לבידוד

נתניהו, מנכ"ל משרד הבריאות בר סימן טוב וליצמן במסיבת העיתונאים, הערבצילום: אמיל סלמן

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בתום כינוס עם שר הבריאות יעקב ליצמן ואנשי משרד הבריאות על וירוס הקורונה כי "אנחנו בעיצומה של מגפה עולמית. לא קוראים לזה כך, אבל זו האמת. ייתכן שהיא מהמסוכנות ביותר שהיו".

נתניהו ציין כי ישראל במצב טוב ביחס למדינות אחרות באשר להתפשטות הנגיף והוסיף כי יינקטו צעדים נוספים כדי להאט את קצב ההתפשטות. לדבריו, משרד הבריאות ידרוש מהבאים מצרפת, גרמניה, שווייץ, ספרד ואוסטריה להיכנס לבידוד ביתי של שבועיים.

שב"ס יצמצם תנועת אסירים במתקני כליאה ויאפשר ביקורים רק מאחורי מחצית זכוכית

שירות בתי הסוהר הודיע על הערכות למניעת מקרי הידבקות בנגיף קורונה בתוך מתקני הכליאה. בשלב זה, נקבעו מספר עקרונות להיערכות בתקופה הקרובה: המשך היערכות רפואית בכל הרמות לרבות הצטיידות ורכישת ציוד מיגון וציוד רפואי נוסף, צמצום תנועות אסירים ככל הניתן ובהתאם לשיקול דעת גורמי הביטחון וקיום ביקורי משפחות לאסירים מאחורי מחיצת זכוכית.

בנוסף הוחלט על צמצום כניסות אזרחים שלא לצורך חיוני לבתי הסוהר, כגון סיורי הסברה והחתמת הנכנסים על טופס הצהרת בריאות, המשך תיאום לקליטת עצורי שטח מצה״ל והמשטרה בהתאם להנחיות גורמי הרפואה, היערכות ארגונית לבידוד מוחלט של אגפים ובמקרה הצורך אף בידוד מתקן שלם.

(עידו אפרתי)

אלה המקומות שבהם ביקרה המורה שנדבקה בקורונה

מורה שקנתה בחנות ״הפיראט האדום״ באור יהודה ב-25 בפברואר נדבקה בנגיף קורונה, בנוסף לנער שעבד במקום והחולה מתל אביב. המורה החולה הושמה בבידוד ביתי החל מיום שישי 28 בפברואר בשעות הצהריים. 27 תלמידים של המורה, מבית הספר "אביגדור ורשה" בקרית אונו, הושמו גם הם בבידוד ביתי. אנשים נוספים שהיו בקרבתה בתאריכים ובמקומות הבאים מחויבים להיכנס לבידוד.

אלה המקומות והתאריכים שבהם נכחה, המחייבים את האנשים שהיו בקרבתה להיכנס לבידוד:

26 בפברואר

בית הספר אביגדור ורשה בקרית אונו, בשעות 7:00-13:00

אולם ספורט ליד הספרייה העירונית בגני תקווה בין השעות 17:15-18:00

בחתונה ב"הרמוניה בגן" (האולם מימין לכניסה) בצומת כנות בין השעות 19:30-22:30

27 בפברואר

קניון קרית אונו בין השעות 18:00-20:30. בחנויות: נעלי TOGO, רנואר נשים (קומה עליונה), פוקס נשים (קומת כניסה), פוקס קידס (קומת כניסה) ושופרסל

אוטובוס קו 55 של חברת קווים מהתחנה בקניון קרית אונו (דרך לוי אשכול) עד לתחנה בגני תקווה (רחוב הרי יהודה). סך הכל ארבע תחנות בין השעות 20:30-20:45

28 בפברואר

בית הספר אביגדור ורשה בקרית אונו בשעות 7:30-12:00

חנות "הפיראט האדום" באור יהודה בה ביקר חולה קורונה, בשבוע שעברצילום: דודו בכר

הרב הראשי: אין לנשק מזוזות מחשש להתפשטות הקורונה

הרב הראשי לישראל דוד לאו קבע היום כי בשל חשש להתפשטות הקורונה, "אין ספק שאין לנשק מזוזות ואין לגעת בהן כלל". במכתב שהפיץ במענה לפניות שונות, הבהיר הרב כי "אין כל מצווה וחובה לנשק מזוזה", והוסיף כי יש לנהוג לפי הנחיות משרד הבריאות בנושא.

(אהרן רבינוביץ)

הרב דוד לאו בכנס בירושלים, ב-2018צילום: אמיל סלמן

כ-1,100 תלמידים בגבעת ברנר נדרשים לשהות בבידוד ביתי

משרד החינוך הודיע הבוקר כי כל תלמידי בית הספר בקיבוץ גבעת ברנר שבו לומד הנער נדרשים לשהות בבידוד - כ-1,100 תלמידים. בסך הכל נמצאים בכל הארץ כאלפיים תלמידים וכמאה עובדי הוראה בבידוד ביתי.

הנער, תלמיד כיתה ט' מהיישוב אירוס, עבד בחנות "הפיראט האדום" באור יהודה, שבעליה אובחן כחולה לפני כשבועיים. הנער נמצא בבידוד החל מ-29 בפברואר. גם מורים, אנשי צוות וצוות ההסעות שבאו במגע עם הנער נאלצו להיכנס לבידוד ביתי. כל המבודדים מבית הספר יצטרכו להישאר בבידוד עד 12 במארס. במשרד הבריאות קראו גם לכל מי שהיה ב"פיראט האדום" בתאריכים 23 עד 26 בפברואר בשעות 16:30 עד 21:00 ובבית הספר בגבעת ברנר בתאריכים 24 עד 26 בפברואר להיכנס לבידוד. כל הנכנסים לבידוד מתבקשים לדווח על כך באתר משרד הבריאות או במוקד הטלפוני.

משרד הבריאות: עשרות אוהדים ייכנסו לבידוד כי באו במגע עם חולה קורונה

משרד הבריאות הודיע היום כי נער שנדבק בווירוס הקורונה שהה בדרבי התל אביבי בכדורגל בשער 8 באצטדיון בלומפילד. תחילה הודיע משרד הבריאות כי אלפי אנשים שהיו במקום יצטרכו להיות בבידוד ביתי, אולם בהמשך עדכן את ההנחיות, שלפיהן רק 77 אנשים שהיו במקום יצטרכו לשהות בבידוד. משרד הבריאות יבקש היום מראש הממשלה בנימין נתניהו אישור להגביל התקהלויות עד 2,500 אנשים.

לפי ההנחיות החדשות של משרד הבריאות, האנשים שנדרשים להיות בבידוד הם מי שישבו בשערים 7 ו-8 בשורות 42 עד 49, בכיסאות 169 עד 179. שאר האנשים לא צריכים להיות בבידוד. המשחק התקיים ביום שני 24 בפברואר בשעות 20:00 עד 22:00, והבידוד נדרש למשך שבועיים מתאריך זה.

משרד הבריאות הודיע על 3 נדבקים חדשים בנגיף קורונה

משרד הבריאות הודיע על 3 נדבקים חדשים בנגיף קורונה, בהם נער שעבד בחנות "הפיראט האדום" באור יהודה, מורה מקריית אונו שביקרה בה ב-25 בפברואר, ותושב תל אביב ששב לישראל מאיטליה ב-29 בפברואר. מצב שלושת החולים החדשים קל והם נמצאים בבידוד ביתי. בעל החנות באור יהודה אובחן כחולה לפני כשבועיים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ