רעיית עובד נתב"ג שנדבק בקורונה: התחננו להיבדק במשך ימים, שלחו אותנו הביתה

מקורות במערכת הבריאות אישרו כי החולה הגיע לאיכילוב עם מחלת חום, אך לא נבדק מפני שלא נכלל בקריטריונים שהגדיר משרד הבריאות. הוא נבדק ביום שלישי, לאחר שביקר במיון ובקופת חולים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתב"ג, אתמול
נתב"ג, אתמולצילום: RONEN ZVULUN/רויטרס

עובד רשות שדות התעופה שנדבק בנגיף הקורונה ואובחן אתמול (שלישי) ביקש להיבדק לקורונה במשך כמה ימים, שבמהלכם ביקר בקופת חולים ובבית חולים. רעייתו של החולה כתבה לתושבי כוכב יאיר-צור יגאל, שם היא גרה, כי הגורמים הרפואיים סירבו לבדוק אותו עד אתמול. ברשות שדות התעופה אמרו הבוקר כי העובד לא הגיע לעבודה בעשרת הימים האחרונים וכי עובדים שבאו במגע עמו נשלחו לבידוד. גם 16 עובדי בית החולים איכילוב נשלחו לבידוד.

רעייתו של החולה סיפרה שבעלה סבל מחום במשך עשרה ימים והיא במשך חמישה ימים. "התחננו בפני מד"א שיבואו לקחת דגימה", כתבה, "אמרנו להם שהוא עובד רשות שדות התעופה, שהתחושות שלו בעיקר לא נורמטיביות, שיש לו דלקת ריאות. הם לא הסכימו". לדבריה, "גם בקופת חולים זלזלו במה שאמרנו וגם במיון, למרות שהם ראו איך שהוא נראה ואת דלקת הריאות ואת המדדים בדם". היא הוסיפה כי בעלה אושפז ביום ראשון ונשלח למחרת הביתה עם אנטיביוטיקה. "אחרי הצהריים שוב הרגיש רע", סיפרה, "שוב לא הסכימו לעשות לו בדיקת קורונה והוא אושפז". לאחר שהתברר כי האיש נדבק, גם רעייתו נבדקה ונמצאת בשלב זה בבידוד.

נתב"ג, אתמולצילום: RONEN ZVULUN/רויטרס

"זו הרגשה קשה, למרות שאני יודעת שעשינו הכל לדווח, לבקש דגימה, להתאשפז", כתבה האשה, "המערכת עובדת באוטומט מבלי להפעיל שיקול דעת ולחשוב מחוץ לקופסה". ביחס לאפשרות שאנשים אחרים נדבקו בזמן שהשניים ביקרו בחדר המיון ובקופת חולים, אמרה האשה: "כל מי שנחשף אלינו אני מתנצלת. אמנם לא הסתובבנו מדי כי הרגשנו רע אבל פה ושם בקטנה, במיוחד בקופת חולים לאומית".

מקורות במערכת הבריאות אישרו כי החולה, בשנות ה-60 לחייו, הגיע ביום ראשון בלילה לאיכילוב כשהוא סובל מחום, אך לא נבדק לקורונה. על פי המקורות, בבית החולים אמרו כי הוא לא נכלל בקריטריונים שהגדיר משרד הבריאות לביצוע הבדיקה. את ביצוע הבדיקה צריך לאשר רופא מחוזי של משרד הבריאות, והוא ניתן במקרה של אנשים שסובלים מתסמינים אופייניים לנגיף ושחזרו ממדינה נגועה בקורונה או ששהו ליד חולה מאומת. לרופא המחוזי יש גם סמכות להורות על ביצוע בדיקה לפי התרשמות כללית במקרים חריגים. לפי המקורות, הרופאה במיון התעקשה לבדוק את החולה לאחר שאושפז פעם נוספת. לאחר שהתברר כי הוא נדבק בנגיף, החולה אושפז במצב בינוני בטיפול נמרץ ובבידוד.

לפי הודעת המועצה המקומית כוכב יאיר-צור יגאל, מרפאת קופת חולים לאומית נסגרה ועובדיה נכנסו לבידוד. המועצה המקומית לא מקבלת קהל וכל השירותים לתושבים ניתנים בגישה מרחוק.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ