נעה לנדאו
נעה לנדאו

ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש המועצה לביטחון לאומי (מל"ל) מאיר בן שבת תמכו אמש (ראשון) בהטלת סגר חלקי לקראת פסח על ערים שבהן שיעור התחלואה בקורונה גבוה. עם זאת, אחרי שראשי רשויות התקוממו על המהלך המסתמן, והשרים אריה דרעי ויעקב ליצמן תמכו בהם, הוחלט כי הממשלה תדון בהגבלת התנועה בכל רחבי הארץ. כעת מסתמן כי הממשלה תורה על איסור לצאת מיישוב המגורים ממחר עד הסופ"ש.

בישיבת הממשלה הטלפונית אמש אמר נתניהו כי חלה ירידה כללית בשיעור ההדבקה בקורונה בישראל, אך מנגד יש אזורים שבהם שיעור ההדבקה גבוה מאוד. נתניהו ציין כי בכוונת הממשלה להחמיר את ההגבלות באזורים אלו, וראש המל"ל חיזק את דבריו כשאמר כי המאבק בקורונה מחייב טיפול נפרד לכל יישוב.

נתניהו במסיבת עיתונאים במשרד ראש הממשלה, במארסצילום: אוהד צויגנברג

אתמול החלה המשטרה להציב מחסומים בכניסה לירושלים, במבצע שאמור להימשך עד לליל הסדר ביום רביעי, בניסיון למנוע מאזרחים לצאת מהבתים בעקבות התפשטות נגיף הקורונה. משטרת מחוז ירושלים הציבה שורת מחסומים בכניסה לעיר, במחלף חמד ובכניסה לבית שמש ועומסי תנועה כבדים הורגשו במקום. חסימות דומות צפויות היום בכניסה לחלק מהערים.

המבצע צפוי להגיע לשיאו מחר ולהימשך עד כניסת חג הפסח, ובמשטרה מתכננים לעבות באופן משמעותי את הכוחות בשטח. לדברי ראש ענף מבצעים באגף התנועה, סגן-ניצב שלי שאול, "המטרה היא שהכבישים יהיו ריקים לחלוטין. מי שחושב שהוא יצליח לעקוף אותנו, שידע שבשלב מסויים הוא ייתקל במשטרה ולא רק שיקבל קנס אלא גם יוחזר לביתו".

מחר צפויה המשטרה להתפרס ביציאה מהשכונות, ביציאות מהערים, בכניסות אליהן ובכבישים הבין-עירוניים. מחר יצטרפו לפעילות המשטרה גם חיילי המשטרה הצבאית. כל חייל יתלווה לשוטר תנועה, מה שיכפיל את מערך הכוחות בכבישים. במשטרה יסתייעו גם במצלמות עירוניות וברחפנים לאכיפת האיסור על יציאה מהבתים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ