מגפת קורונה | הממשלה חידשה את הסגר על בני ברק במתכונת מצומצמת

הכניסה והיציאה מהעיר תותר בכלי רכב פרטיים ובמוניות, אך לא בתחבורה ציבורית. זאת, על אף שמצב התחלואה בבני ברק עודנו קשה. בנוסף, האריכו השרים את הסגר על כמה אזורים בירושלים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מחסומים שהוסרו מדרך ז'בוטינסקי בבני ברק, הבוקר
מחסומים שהוסרו מדרך ז'בוטינסקי בבני ברק, הבוקרצילום: מוטי מילרוד

חברי ועדת השרים להגדרת אזורים מוגבלים החליטו היום (חמישי) לחדש את הסגר על בני ברק במתכונת מצומצמת. לפי ההגבלות החדשות, שייכנסו לתוקף בשעה 18:00, ניתן יהיה להיכנס לעיר ולצאת ממנה בכלי רכב פרטיים ובמוניות, אך לא בתחבורה ציבורית. אזור התעשייה שמצפון לדרך אם המושבות הוחרג ולא נחשב אזור מוגבל. ההגבלות החדשות יהיו תקפות עד 20 באפריל. כמו כן, החליטה הוועדה להאריך את הסגר בחלק מאזורי ירושלים.

בהודעה שהפיצו משרדי ראש הממשלה, הבריאות והפנים בתום ישיבת הוועדה, נכתב כי ההחלטה על ההגבלות החדשות בבני ברק התקבלה לנוכח התחייבות העירייה להוציא מהעיר 700 חולי קורונה לבידוד במלוניות. עוד התחייבה העירייה למנות איש קשר בכל בניין בעיר שיסייע בתיאום בין הרשויות לחולים ולמבודדים. בעירייה הודיעו לאחר פרסום החלטת ועדת השרים כי יהפכו את מלון "כינר" שבכנרת - המיועד לחולי קורונה מהעיר - לישיבה לחולים.

ההחלטה לצמצם את הסגר בבני ברק התקבלה על אף שמצב התחלואה בעיר עודנו קשה. לפי דו"ח שהוגש אתמול לממשלה, והגיע לידי "הארץ", הערים והשכונות החרדיות נמצאות עדיין "בראש סדר העדיפויות". בדו"ח צוינו מפורשות הערים בני ברק, מודיעין עילית, אלעד, ביתר עילית, וכוכב יעקב, וכן השכונות החרדיות בירושלים ובבית שמש. "נדרש לשפר את האכיפה של הבידוד ואת ההסברה ולהגדיל את מספר הבדיקות, בדגש על בית שמש, מודיעין עילית וביתר עילית"‎, נכתב במסמך.

לצד חידוש הסגר בבני ברק, החליטה ועדת השרים להאריך את הסגר בחלק מאזורי ירושלים. הגבלות התנועה החדשות בבירה יהיו תקפות עד 19 באפריל.

שכונת מאה שערים בירושלים, ביום שלישיצילום: אוהד צויגנברג

לפי העירייה, אלו השכונות בירושלים שהוגדרו אזורים מוגבלים: רמות, רמת שלמה, נווה יעקב, הר נוף, גבעת שאול, קרית משה, נחלאות, רחביה (בין הרחובות קק"ל לרמב"ן), מקור ברוך, רוממה רבתי, עזרת תורה, תל ארזה, גאולה, מאה שערים, בית ישראל, מוסררה, בית וגן, גבעת מרדכי, שמואל הנביא, סנהדריה מורחבת, מעלות דפנה ורמת אשכול.

ניתן לצאת מאזורים מוגבלים במקרים הבאים: קבלת טיפול רפואי חיוני שלא ניתן לקבלו בתוך האזור המוגבל; הליך משפטי שמחייב נוכחות; שוטר, חייל או איש צוות רפואי היוצא במסגרת תפקידו; הלוויה של קרוב משפחה מדרגה ראשונה; העברה של קטין שהוריו חיים בנפרד אל ההורה המתגורר מחוץ לאזור המוגבל בתנאים שנקבעו בתקנות; הגעה למקום עבודה שאדם רשאי לעבוד בו לפי כל דין וחזרה ממנו; צורך חיוני אחר, באישור מי שהוסמך לכך על ידי רשות החירום הלאומית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ