הסיכונים הטמונים בעדשות מגע

שימוש לא נכון בעדשות מגע, שרווח בעיקר בקרב בני נוער, עלול לגרום לזיהומים וסיבוכים שעשויים לפגוע בחדות הראייה. אז מדוע משרד הבריאות עדיין מתעקש שהן יימכרו ללא מרשם?

דויד צדוק
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
דויד צדוק

מדוע עדשות מגע בישראל עדיין נמכרות ללא פיקוח ומסכנות את בריאות הציבור? לאחרונה הסתיים סבב דיונים נוסף בבג"ץ בעתירת מועצת האופטומטריסטים ורשת אופטיקנה נגד משרד הבריאות, שבו נקבע כי עליו לנמק מדוע לא יקיים את התחייבויותיו להסדיר מכירת עדשות מגע אך ורק עם הצגת מרשם תקף מרופא עיניים או אופטומטריסט.

העתירה של אופטיקנה ומועצת האופטומטריסטים הוגשה בעקבות ועדה שהוקמה מטעם משרד הבריאות ב-2004 שהמליצה שעדשות מגע יימכרו אצל רופאי עיניים או אופטומטריסטים או שיימכרו בבתי מרקחת על ידי רוקחים בהצגת מרשם שיינתן מרופאי עיניים או אופטומטריסטים, כפי שקורה במדינות אירופה, אמריקה הצפונית ואוסטרליה. אף שמסקנות הוועדה הוגשו לפני יותר מעשור טענו העותרות כי משרד הבריאות לא יישם אותן בחקיקה, בתקנות או בהנחיות. חבל שמשרד הבריאות לא נועץ ברופאי העיניים טרם הסתייג מהמלצות הוועדה שהקים הוא עצמו. למען הסר ספק אדגיש שמספר רופאי העיניים שמוכרים עדשות מגע הוא מזערי כך שהם אינם נגועים באינטרס כלכלי. נהפוך הוא, חלק ניכר מהרווחים של רופאי עיניים הוא מטיפול בסיבוכים שעלולים להיגרם מעדשות המגע.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ