הטיפולים החדשים שמסייעים לסובלים משלפוחית רגיזה

תרופות עם פחות תופעות לוואי, השתלת אלקטרודות וייצור שלפוחית חדשה הם רק חלק מהפיתוחים החדשים והעתידיים שנועדו לטפל בתסמונת השלפוחית הרגיזה

אילן גרינולד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אילן גרינולד

חמישית מכלל אוכלוסיית העולם סובלים מתסמונת השלפוחית הרגיזה. התסמונת פוגעת באיכות החיים של אנשים רבים ויש לה השלכות תפקודיות, כלכליות וסוציאליות משמעותיות. על אף הדעה הרווחת כי היא פוגעת בעיקר בנשים, שכיחותה דומה בין גברים לנשים ועולה ל-40%-30% בקרב גילאי 75 ומעלה.

חלק מהסיבות להופעתה של שלפוחית רגיזה מוכרות וחלקן אינן ידועות. הסיבות הסביבתיות המוכרות כגורמות לשלפוחית רגיזה הם שתייה מרובה ובמיוחד שתייה המכילה קפאין ואלכוהול, ואכילת מאכלים עשירים בנוזלים. באופן אינדיבידואלי יש מקרים בהם חומרי הפירוק של מאכלים מסויימים יכולים לגרות את השלפוחית, ובכך לגרום לעליה בתד ירות ותכיפות מתן השתן. כאשר מגיע אלינו מטופל אנו מנסים לבדוק את הקשר בין השתייה, הכלכלה ואורח חייו לבין הגירוי בשלפוחית. לעיתים, טיפולים התנהגותיים יקלו על הסימפטומים. טיפולים אלה כוללים את אימון השלפוחית (תרגולי התאפקות), ושינויים באורחות החיים; איזון בכמויות השתייה והימנעות משתיה של חומרים מגרים. סיבות נוספות אשר עשויות להוביל לשלפוחית רגיזה הן מצבי לחץ וחרדה, ניתוחים, הגדלה של הערמונית ופגיעה במערכת העצבית בגוף כמו פגיעה בעמוד השדרה, מחלת טרשת נפוצה ואירוע מוחי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ