מהם צעדי הריצה הטובים ביותר?

מחקר מצא כי ריצה היא יכולת אנושית מובנית. כלומר: רצים מתחילים יודעים אינסטנקטיבית מהם הקצב והצעדים שיהפכו את ביצועיהם ליעילים

גרטשן ריינולדס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גרטשן ריינולדס
ניו יורק טיימס

רצים, אם דאגתם בנוגע לצעדי הריצה שלכם, תוכלו להירגע, הם בסדר גמור. כך התברר במחקר מעודד שהתפרסם באחרונה. חוקרים גילו שרצים מנוסים ומתחילים כאחד נוטים לרוץ בסגנון היעיל ביותר עבורם. עוד הם גילו כי כנראה ההתעסקות באופן הריצה לא מועילה לה ואף עלולה להקשות עליה.

לבני אדם יכולת מובנית לרוץ. רובנו, למעט בעלי מגבלות גופניות, מתחילים לרוץ כפעוטות וממשיכים בכך כל שנות הבגרות שלנו. אנחנו רצים למשל בשדות תעופה ואחרי אוטובוסים. ואולם, האם משמעות הדבר היא שיש לנו יכולת טבעית לרוץ היטב? מומחים רבים, ובהם מאמני ריצה ופיזיולוגים המתמחים באימונים גופניים, דנים בשאלה זו בשנים האחרונות. הם תוהים אם יש סגנון ריצה אידיאלי שכולנו צריכים לאמץ. הם עוסקים במיוחד באורך הצעדים ובתדירותם. כלומר - מספר הצעדים בדקה. אורך הצעדים ותדירותם קשורים זה לזה קשר אמיץ, ומומחים ורצים תוהים אם שינויים בהם עשויים לשפר ביצועים. לרבים מאתנו נאמר בהזדמנויות שונות שעלינו לקצר את צעדינו כדי לרוץ מהר יותר, או אולי להאריך אותם, ולשאוף לקצב של יותר מ–160 צעדים בדקה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ