מחקר: כדי להפחית את הסיכון לתמותה – אפשר גם לעלות במדרגות

מחקר מצא כי אין זה משנה באיזה אופן נצברות 30 דקות הפעילות היומיות הרצויות לשמירה על הבריאות, מה שיתרום לשינוי ההנחיות הרשמיות בתחום

גרטשן ריינולדס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גרטשן ריינולדס
ניו יורק טיימס

התהלך במשך שתי דקות וחזור על זה 15 פעם ביום, או התהלך עשר דקות שלוש פעמים ביום. בשני המקרים התרומה לתוחלת החיים שלך דומה, כך עולה ממחקר שהתפרסם בחודש שעבר ב-JAHA, כתב העת של איגוד הלב האמריקאי. התגלה בו כי פעילות גופנית אינה חייבת להיעשות במשך פרקי זמן מסוימים אלא רק להיעשות בתכיפות ובקביעות.

לפי ההנחיות הרשמיות, כדי להרוויח יתרונות בריאותיים משמעותיים ולצמצם את הסיכון לתחלואה ותמותה בטרם עת, מבוגרים צריכים לעשות פעילות אירובית (סיבולת לב-ריאה) מתונה-נמרצת במשך 150 דקות לפחות בשבוע (30 דקות ביום חמישה ימים בשבוע לפחות), או פעילות אירובית נמרצת-אינטנסיבית 75 דקות בשבוע לפחות, או שילוב מאוזן בין שתיהן. בנוסף, עדיף לחלק את מספר הדקות הזה על פני כל השבוע, ולמי שלא יכול לעשות 30 דקות רצופות של פעילות גופנית ביום – מומלץ לחלקן לשלושה פרקי זמן של עשר דקות רצופות לפחות (למשל, במקום הליכה של 30 דקות ביום, שלוש הליכות של עשר דקות כל אחת). אך ההנחיות הללו פורסמו לראשונה ב–2008 והתבססו על הספרות המדעית בתחום באותה תקופה, בין היתר על מחקרים שמצאו כי אימונים שנמשכים פחות מעשר דקות לא יתרמו לשיפור הכושר האירובי ולבריאות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ