מבנה הגוף האגסי באמת בריא יותר מהתפוחי?

מחקרים רבים מצביעים על הסיכון שגלום בהצטברות שומן סביב הכרס; עבודה מדעית חדשה מעלה טענה אחרת

דן אבן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים6
דן אבן

בשנים האחרונות התפרסמו מחקרים רבים על הסיכון המוגבר למחלות לב וכלי דם בקרב הסובלים מהצטברות עודפי שומן סביב הכרס, במראה שזכה לכינוי "תפוח", בהשוואה להצטברות עודפי שומן סביב האגן, במראה דמוי "אגס", הנחשב בטוח מפני מחלות לב ואינו מזיק לבריאות. אולם מחקר חדש מעלה מסקנה אחרת.

במחקר, המתפרסם החודש בכתב העת Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism, נבחנים כמה חלבונים שהימצאותם בנוזל הדם וברקמות שומן של אנשים הסובלים מהשמנת יתר הוכחה כגורם סיכון לסיבוכים, ובהם כמירין (chemerin) רסיסטין, ויספטין ואומנטין-1.

החוקרים מצאו כי אנשים עם מבנה גוף של אגס, בעלי שומן שנצבר באזור האגן, מתאפיינים ברמות גבוהות משמעותית של כמירין, חלבון המעלה את הסיכון ליתר לחץ דם ולחוסר סבילות לאינסולין, וברמות נמוכות משמעותית של אומנטין-1, הקשורות לעלייה ברמות השומנים בדם (טריגליצרידים).

צילום: לימור לניאדו תירוש

הממצא התקבל במחקר שבו ניטלו דגימות דם ושומן מהאגן מ-45 נבדקים הסובלים מהתסמונת המטבולית, דהיינו משלושה גורמי סיכון לפחות למחלות לב.

לדברי החוקרים, העבודה מפריכה את המיתוס הבריאותי שלפיו שומן באזור האגן אינו מסכן את הבריאות. מחקר מקיף ממארס 2011 שהתפרסם בכתב העת לאנסט, קבע דווקא כי ליחס השומנים בין המותניים לירכיים אין השפעה על הסיכון לסבול ממחלת לב. לפי המדדים הישראליים, המאמצים מודל אמריקאי, היקף מותניים נחשב לפתולוגי כשהוא מעל 102 ס"מ לגבר ו-88 ס"מ לאשה.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ