פרקליט המדינה לצוות הולילנד: "הישג מקצועי מרשים"

במייל פנימי ששלח אתמול בלילה לפרקליטים, הגיב שי ניצן להכרעת הדין בפרשה: "המדינה יכולה להיות גאה שאין בה איש שהוא חסין מפני החוק"

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

במייל פנימי שנשלח אתמול בלילה (שני) לפרקליטים בפרקליטות הגיב פרקליט המדינה שי ניצן להכרעת הדין בפרשת הולילנד: "יום עצוב היה היום הזה למדינת ישראל, שבו ראש הממשלה לשעבר הורשע בעבירת שוחד, יחד עם חבורה נוספת של אישי ציבור ובעלי הון. יחד עם זאת, המדינה יכולה להיות גאה על שאין בה איש שהוא מעל החוק או חסין מפני החוק,  ויהי הוא רם מעלה כאשר יהיה. מי אשר חטא בחטא השוחד או בעבירת שחיתות דומה אחרת, ראוי לו שיועמד לדין ויורשע".

ניצן בירך את הצוות שליווה וניהל את התיק, פרקליטת מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) ליאת בן אריה, ראש צוות הפרקליטים יהונתן תדמור, אתי בן דור, ירון גולומב, אביבה חפץ ועודד קם- "בגין ההישג המקצועי המרשים אשר קדמה לו השקעה אדירה". הוא שיבח את הצוות: "הוכחתם נחישות, מקצועיות, הגינות וחריצות – כל אלה לעילא ולעילא  - בניהולו של תיק אדיר מימדים, רב נאשמים וסבוך זה ואתם ראויים לכל שבח". ניצן הוסיף כי "הפרקליטות תמשיך להיות חוד החנית במאבק על טוהר המידות בישראל ובדרך חתחתים זו הצבתם היום סימן דרך משמעותי ביותר!".

מוקדם יותר התייחס פרקליט המדינה לשעבר משה לדור, שליווה את תיק הולילנד מקרוב, להכרעת הדין. על החקירה פיקד תחילה היועץ המשפטי לממשלה לשעבר מני מזוז, אולם עם פרישתו, בינואר 2010 והחלפתו ביהודה וינשטיין, ההכרעה בתיק עברה ללדור. "בהחלט מוצדק לחוש הקלה, לא רק הקלה שלי, אלא הקלה שלה ציבור כולו", אמר לדור בראיון לערוץ 2.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ