בגלל תיאום מחירים: בוטל מכרז לדירות בעפולה בו זכו רק ערבים

בית המשפט המחוזי בנצרת קבע כי המכרז, שעורר מחאה רבה מצד תושבים בעיר, "נפגם ואין מנוס מפסילתו". אחד ממובילי המאבק: יום חג לחרדים לגורלה היהודי של עפולה

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נעה שפיגל
נעה שפיגל

בית המשפט המחוזי בנצרת ביטל היום (ראשון) מכרז לבניית 43 יחידות דיור בעפולה שבו זכו משפחות ערביות בלבד. זאת, בשל תיאום מחירים פסול בין חלק מהמציעים וניסוח עמום ומטעה של תנאים בנוגע למחיר המינימום למגרש. המכרז עלה לכותרות בשנה שעברה בעקבות מחאה של תושבי העיר נגד תוצאותיו. 

בית המשפט, בשבתו כבית משפט לעניינים מינהליים, קבע כי נפלו פגמים עמוקים במכרז להקמת יחידות הדיור בשכונת מורדות עפולה הצעירה ועל כן לא ניתן לעשות הפרדה בין המציעים שתיאמו מחירים לאלו שלא. נשיא בית המשפט, השופט ד"ר אברהם אברהם, כתב כי "אף אם נתעלם מן הפגיעה שבתיאום המחירים נותרנו עם הפגם שבניסוח תנאי המכרז, פגם שאלמלא התקיים, אפשר וזכותם של המציעים תמי הלב לא היתה באה כלל אל העולם". הוא הוסיף כי "כל המכרז נפגם ואין מנוס מפסילתו". כהסבר לסכום הזהה טענו הזוכים כי הם נמצאים בקשרי משפחה וחברות, וכי שמעו על המכרז מקרוב משפחתם שסיפר כי מספר המזל שלו הוא 255,555 - והציע להם להגיש הצעה בסכום זה. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ