בלחץ תורמים מארה"ב: עמותת חוננו הפסיקה לתמוך כספית במשפחות חשודים בטרור יהודי

העמותה קיבלה את ההחלטה לאחר שהארגון האמריקאי "הקרן המרכזית לישראל" הפסיק לשתף עמה פעולה . פרסומים ב"הארץ" על תמיכת ארגונים בארה"ב בעמותות הפועלות מעבר לקו הירוק הובילו לבדיקה של מס ההכנסה האמריקאי

אורי בלאו
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
אורי בלאו

בעקבות הפרסומים ב"הארץ" ולחץ מארצות הברית הפסיקה עמותת "חוננו" לתמוך כספית במשפחות של חשודים יהודים בפשיעה לאומנית. עם זאת ממשיכה העמותה לגייס כספים ייעודיים לטובת הגנה משפטית לחשוד ברצח משפחת דוואבשה, עמירם בן אוליאל, ולחשודים מרכזיים אחרים בטרור יהודי.

העמותה הפסיקה בחודשים האחרונים לאסוף כספים לתמיכה במשפחות של יהודים שנחשדו, הואשמו או הורשעו בפשיעה על רקע לאומני. כך, למשל, בשנת 2013 דיווחה העמותה על העברת תמיכות בסך כ–50 אלף שקלים למשפחות אלו, בהן אשתו של עמי פופר שרצח שבעה פלסטינים, חברי מחתרת "בת עין" וצבי סטרוק, שהורשע בחטיפה והתעללות בנער פלסטיני. "חוננו" קיבלה את ההחלטה — שנשמרה עד כה בסוד — להפסיק את התמיכה, בעקבות פרסומים על תמיכות אלו, בין השאר בסדרת כתבות ב"הארץ" על מימון המגיע מארה"ב לעמותות הפועלות מעבר לקו הירוק. בכתבות הוזכרה בין השאר תמיכת העמותה במשפחות של יהודים שהואשמו או הורשעו בטרור.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ