פרשנות

פרשת המעונות: חשבון השקלים של הזוג נתניהו

ראש הממשלה עשה כל מאמץ לסרס את מערכת אכיפת החוק באמצעות מינוי יועץ, שר, מפכ"ל וחוקרים נוחים. המלצת אגף החקירות להעמיד לדין את רעייתו מסמנת את כישלונו במערכה

אמיר אורן
אמיר אורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמיר אורן
אמיר אורן

כמו כל תוכניותיו המרהיבות על הנייר, מהאסטרטגיה ועד לפוליטיקה, גם תוכנית בנימין נתניהו להשתלטות על מערכת אכיפת החוק, כדי לסכל כתב אישום נגד רעייתו, עלתה בעשן. בנסיבות אלה, כשעננות כבדות כל כך של מידות ללא טוהר רובצות על ראשו, אך פלא הוא שאזרח הגון כאביגדור ליברמן עדיין מוכן להצטרף לממשלתו.

בתוך שעה, לערך, בצהרי היום, ספג נתניהו שלוש מהלומות. התזמון היה מקרי לחלוטין; איש מההולמים לא היו מודע ללוחות הזמנים של האחרים. התוצאה המצטברת, הנוספת למהלומות הקודמות, הרסנית. תחילה הודיע ניצב בדימוס יואב סגלוביץ, ראשו הקודם של אגף החקירות והמודיעין במשטרה, על כניסתו לחיים הפוליטיים. סגלוביץ התלבט ולבסוף העדיף את יש עתיד על מפלגת העבודה. הוא וידא שהמהלך מתואם עם ח"כ מיקי לוי, לשעבר עמיתו בסגל הפיקוד של המשטרה. כאיש חוק שאין ספק ביושרתו, הגינותו ומקצועיותו, התייצבותו במחנה יריבי נתניהו מסמנת את הכיוון - מתנגדי השחיתות מכאן והנהנים ממנה, או האדישים כלפיה, מכאן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ