עובדים במועצה הדתית בירושלים נעצרו אחרי חקירה סמויה בחשד למרמה והפרת אמונים

על פי החשד, העובדים נסעו לחו"ל על חשבון חברות פרטיות שזכו במכרזים עבור המועצה הדתית וכן קיבלו טובות הנאה מגופים שנמצאים תחת פיקוח המועצה בנושאי כשרות

יאיר אטינגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יאיר אטינגר

חוקרי מפלג ההונאה של משטרת ירושלים עצרו הבוקר (ראשון) ארבעה מעובדי המועצה הדתית בעיר ועיכבו לחקירה פקיד בכיר בחשד למרמה, הפרת אמונים וטובות הנאה שקיבלו במסגרת עבודתם במועצה הדתית.

השוטרים ערכו חיפושים במקביל בבתי החשודים ובמשרד המועצה הדתית והחרימו מסמכים. מהמשטרה נמסר כי המעצרים הם תוצאה של חקירה סמויה שהתנהלה נגד העובדים במשך תקופה ארוכה, וכי על פי התפתחות החקירה יוחלט אם לבקש את המשך מעצרם של החשודים. ל"הארץ" נודע בין היתר על חשד כי עובדים נסעו לחו"ל, באחד המקרים יחד עם בנות זוג, על חשבון חברות פרטיות שזכו במכרזים לאספקת שירותים עבור המועצה הדתית. בנוסף הם נחשדים כי קיבלו טובות הנאה על חשבון גופים שהיו תחת פיקוח המועצה הדתית בענייני כשרות. אחד העובדים נחקר בחשד כי התגורר בחינם במשך מספר שנים בנכס נדל"ן יוקרתי שהיה בבעלות המועצה הדתית ירושלים, בשכונת בקעה בעיר. הבית והחצר שסביבו, שבעבר כלל מקווה טהרה לגברים לטובת תושבי השכונה, נמכר לפני כשנה בכ-20 מיליון שקלים לרוכש פרטי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ