הכנסת אישרה את החוק שיכיר בפסיקות בתי משפט צבאיים בבתי המשפט בישראל

במהלך הדיון טענו ח"כים מהאופוזיציה כי החוק החדש הוא צעד ראשון בניסיון להחיל את החוק הישראלי בשטחים. יוזמת החוק: המטרה להקל על נפגעי טרור לתבוע פיצויים

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

הכנסת אישרה היום (שני) בקריאה שניה ושלישית את הצעת החוק שתכיר בפסקי דין של בתי המשפט הצבאיים בגדה המערבית כראיות קבילות בהליכים אזרחיים בבתי המשפט בישראל. כיום פסיקת בתי המשפט הצבאיים אינה מוכרת בישראל והחוק הישראלי לא חל בשטחי הגדה. הריבון בשטח הוא מפקד פיקוד המרכז שמחוקק באמצעות צווי אלוף.

במהלך הדיון בהצעת החוק התפתח עימות במליאה. ח"כים מהאופוזיציה טענו כי החוק החדש הוא צעד ראשון בניסיון להחיל את החוק הישראלי בשטחים. ח"כ אוסמה סעדי מהרשימה המשותפת אמר בנאומו כי "החוק הזה הוא המשך של סדרת חוקים שנהיה עדים להם בתקופה הקרובה. היום בוועדת הרפורמות קיימו דיון להשוואת חוקי התכנון והבנייה בין ישראל לבין השטחים הכבושים. תקראו לילד בשמו האמיתי ואל תעמדו תחת מכבסת מילים, מדובר בסיפוח זוחל. כך גם ההצעה 'מעלה אדומים תחילה', שמתכננים להביא אחרי ה–20 בינואר (יום השבעתו של טראמפ כנשיא ארה"ב, י"ל). גם ההצעה הזו של הכרה בפסקי דין צבאיים עומדת בסתירה למערכת המשפטית הקיימת מאז ומתמיד".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ