תיק 4000 מעלה חשד למעשי מרמה נוספים של שרה נתניהו

רעיית ראש הממשלה חשודה כי יצרה מצג שווא שלפיו שילמה מכיסה ליועץ ניר חפץ על שירותיו לזוג נתניהו - לאחר שהובהר להם כי אינם יכולים להעסיק אותו ללא תמורה

גידי וייץ
גידי וייץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים133
גידי וייץ
גידי וייץ

חומרי החקירה שנאספו בתיק 4000 (פרשת בזק-וואלה) עלולים לסבך את שרה נתניהו בפרשת מרמה נוספת, לאחר שהואשמה בעבירה דומה בפרשת המעונות. ל"הארץ" נודע כי לפי החשד, מעשי המרמה המיוחסים לרעיית ראש הממשלה נוגעים להעסקת היועץ לשעבר של משפחת נתניהו, ניר חפץ.

בשבוע שעבר הודיע נציג המשטרה באופן רשמי מה שנרמז עוד קודם: ראש הממשלה ורעייתו חשודים בקבלת שוחד בצוותא מבעלי בזק שאול אלוביץ' ורעייתו איריס. למרות זאת, ספק רב אם שרה נתניהו אכן תואשם בשוחד בגלל הסיקור האוהד באתר וואלה. בראשית השנה, כשחקירת הפרשה הפכה גלויה והדמויות המרכזיות בה נעצרו, היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט היסס מאוד לפני שאישר למשטרה לחקור את רעיית ראש הממשלה באזהרה בחשד לקבלת שוחד. לשיטת היועץ, אף שנתניהו היתה מעורבת בבקשות להטיית הסיקור ולמרות הרמזים לכך שהיתה מודעת ליחסי התן וקח עם אלוביץ', הכוכב הראשי של תיק 4000 הוא בעלה. הוא זה שבשבתו כשר התקשורת אישר עסקה בהיקף של כמיליארד שקלים שקידם אלוביץ', למכירת מניות של חברת הלוויין יס מהחברה האם יורוקום לבזק. החשדות נגד רעיית ראש הממשלה, כאמור, מתמקדים בקשר עם חפץ. 

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ